ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:17

Fabrizi: Taksa të pezullohet që dialogu të vazhdojë

Fabrizi: Taksa të pezullohet që dialogu të vazhdojë
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 18:49
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...

Vuçiç i vendosur: Dialogu me Kosovën pas taksës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, këtë të enjte është shprehur se beson se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe. Në një bisedë me ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 23:17
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, këtë të enjte është shprehur se beson se bashkësia ndërkombëtare do të vazhdojë me thirrje racionale në Prishtinë për të hequr dorë nga taksa ndaj mallrave serbe. Në një bisedë me ...

Fabrizi: Taksa të pezullohet që dialogu të vazhdojë
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 19:52
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...

Fabrizi: Taksa të pezullohet që dialogu të vazhdojë
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...
Zeri | 15-Mar-2019 19:49
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...

Fabrizi: Taksa të pezullohet që dialogu të vazhdojë
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...
Arbresh | 15-Mar-2019 19:21
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...

Fabrizi: Taksa të pezullohet që dialogu të vazhdojë
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 19:07
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...

Fabrizi: Taksa të pezullohet që dialogu të vazhdojë
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...
Koha.net | 15-Mar-2019 18:35
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...

Shefi i Delegacionit të BE-së: Vënia e taksës ka qenë akt i njëanshëm
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 18:23
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...

Shefi i Delegacionit të BE-së: Vënia e taksës ka qenë akt i njëanshëm
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 18:20
Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, tha të premten se BE-ja është e përkushtuar për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës, por tha se është e ...

Pika e vetme unike e ndërkombëtarëve - vazhdimi i dialogut
Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka gatishmëri as presidenti ...
Zeri | 15-Mar-2019 13:24
Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka gatishmëri as presidenti ...

Isufi: Nuk pritet marrëveshje finale me Serbinë
Pavarësisht zotimeve të presidentit Hashim Thaçi se gjatë këtij viti do të nënshkruhet marrëveshja përfundimtare me Serbinë, gjasat janë minimale që të ndodhë kjo gjë. Një marrëveshje të tillë si duket nuk është i ...
Zeri | 15-Mar-2019 13:09
Pavarësisht zotimeve të presidentit Hashim Thaçi se gjatë këtij viti do të nënshkruhet marrëveshja përfundimtare me Serbinë, gjasat janë minimale që të ndodhë kjo gjë. Një marrëveshje të tillë si duket nuk është i ...

Selmanaj: S’ka marrëveshje pa LDK-në e pa LVV-në
Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka gatishmëri as presidenti ...
Zeri | 15-Mar-2019 13:04
Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka gatishmëri as presidenti ...

Serbia falënderon Grenadën për çnjohje të Kosovës
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq e ka falënderuar shefin e diplomacisë së Grenadës Piter Charles David për, siç njofton b92, përkrahjen nga ky shtetet për integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë. Ai ka thënë ...
Koha.net | 15-Mar-2019 12:59
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq e ka falënderuar shefin e diplomacisë së Grenadës Piter Charles David për, siç njofton b92, përkrahjen nga ky shtetet për integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë. Ai ka thënë ...

S’ka marrëveshje me Serbinë këtë vit
Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka gatishmëri as presidenti ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 08:09
Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka gatishmëri as presidenti ...

Moore gjatë takimit me Brnabiq kërkon gjetjen e një kompromisi me Kosovën
Drejtori i përgjithshëm për çështje politike në Ministrinë e Jashtme të Britanisë së Madhe, Richard Moore, ka thënë se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të gjetur një mënyrë për të arritur një zgjidhje ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 18:22
Drejtori i përgjithshëm për çështje politike në Ministrinë e Jashtme të Britanisë së Madhe, Richard Moore, ka thënë se është e nevojshme të vazhdohet me përpjekjet për të gjetur një mënyrë për të arritur një zgjidhje ...

Këtë vit s’pritet marrëveshje me Serbinë
Një marrëveshje të tillë si duket nuk është i gatshëm ta pranojë as presidenti Aleksandër Vuçiq, i cili qe një kohë po përballet me protesta të vazhdueshme nga opozita në Serbi. Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 ...
InFokusi | 15-Mar-2019 08:07
Një marrëveshje të tillë si duket nuk është i gatshëm ta pranojë as presidenti Aleksandër Vuçiq, i cili qe një kohë po përballet me protesta të vazhdueshme nga opozita në Serbi. Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 ...

Këtë vit s’pritet marrëveshje me Serbinë
Një marrëveshje të tillë si duket nuk është i gatshëm ta pranojë as presidenti Aleksandër Vuçiq, i cili qe një kohë po përballet me protesta të vazhdueshme nga opozita në Serbi. Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 ...
Arbresh | 15-Mar-2019 08:07
Një marrëveshje të tillë si duket nuk është i gatshëm ta pranojë as presidenti Aleksandër Vuçiq, i cili qe një kohë po përballet me protesta të vazhdueshme nga opozita në Serbi. Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 ...

Këtë vit s’pritet marrëveshje me Serbinë
Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka gatishmëri as presidenti ...
Zeri | 15-Mar-2019 07:54
Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka gatishmëri as presidenti ...

Tërmkolli: Komandantët kanë qenë në gjendje ta djegin shtetin për ta ruajtur pushtetin
Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se e sheh veten të kyçur në krizën politike që po ndodh në Kosovë. Ka folur për komandantët që sipas saj e kanë kapur shtetin, duke folur për presidentin Hashim ...
Arbresh | 15-Mar-2019 00:16
Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se e sheh veten të kyçur në krizën politike që po ndodh në Kosovë. Ka folur për komandantët që sipas saj e kanë kapur shtetin, duke folur për presidentin Hashim ...

Tërmkolli: Komandantët kanë qenë në gjendje ta djegin shtetin për ta ruajtur pushtetin
Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se e sheh veten të kyçur në krizën politike që po ndodh në Kosovë. Ka folur për komandantët që sipas saj e kanë kapur shtetin, duke folur për presidentin Hashim ...
Koha.net | 15-Mar-2019 00:06
Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se e sheh veten të kyçur në krizën politike që po ndodh në Kosovë. Ka folur për komandantët që sipas saj e kanë kapur shtetin, duke folur për presidentin Hashim ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved