ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:47

Erdogan i përgjigjet SHBA: Anulimi i kontratës për blerjen e sistemit mbrojtës rus, i pamundur

Erdogan i përgjigjet SHBA: Anulimi i kontratës për blerjen e sistemit mbrojtës rus, i pamundur
Presidenti turk Erdogan, tha se nuk është e mundur që Turqia të tërhiqet nga një marrëveshje me Rusinë, për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore, S-400. Ai bëri koment në një intervistë me transmetuesin privat ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 09:31
Presidenti turk Erdogan, tha se nuk është e mundur që Turqia të tërhiqet nga një marrëveshje me Rusinë, për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore, S-400. Ai bëri koment në një intervistë me transmetuesin privat ...

Erdogan: S’ka kthim prapa nga marrëveshja për sistemin rus S-400
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400, transmeton Anadolu Agency. “Kemi përfunduar këtë ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 08:01
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400, transmeton Anadolu Agency. “Kemi përfunduar këtë ...

Erdogan: Anulimi i kontratës për blerjen e sistemit mbrojtës rus, i pamundur
Nuk është e mundur që Turqia të tërhiqet nga një marrëveshje me Rusinë, për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore, S-400, tha të enjten presidenti Tayyip Erdogan. Ai bëri koment në një intervistë me transmetuesin ...
Lexo | 15-Mar-2019 09:57
Nuk është e mundur që Turqia të tërhiqet nga një marrëveshje me Rusinë, për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore, S-400, tha të enjten presidenti Tayyip Erdogan. Ai bëri koment në një intervistë me transmetuesin ...

Erdogan: Anulimi i kontratës për blerjen e sistemit mbrojtës rus, i pamundur
Ai bëri koment në një intervistë me transmetuesin privat Haberturk. Nuk është e mundur që Turqia të tërhiqet nga një marrëveshje me Rusinë, për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore, S-400, tha të enjten presidenti ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 09:36
Ai bëri koment në një intervistë me transmetuesin privat Haberturk. Nuk është e mundur që Turqia të tërhiqet nga një marrëveshje me Rusinë, për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore, S-400, tha të enjten presidenti ...

Erdogan: Anulimi i kontratës për blerjen e sistemit mbrojtës rus, i pamundur
Ai bëri koment në një intervistë me transmetuesin privat Haberturk. Nuk është e mundur që Turqia të tërhiqet nga një marrëveshje me Rusinë, për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore, S-400, tha të enjten presidenti ...
Arbresh | 15-Mar-2019 08:15
Ai bëri koment në një intervistë me transmetuesin privat Haberturk. Nuk është e mundur që Turqia të tërhiqet nga një marrëveshje me Rusinë, për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore, S-400, tha të enjten presidenti ...

Turqia kritikon raportin kontradiktor të SHBA-ve për të drejtat e njeriut
Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka kritikuar një raport të SHBA-ve për të drejtat e njeriut që përmban “akuza të rreme, informacione të pasakta dhe komente të njëanshme” mbi Turqinë, transmeton Anadolu Agency ...
Medial | 15-Mar-2019 02:37
Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka kritikuar një raport të SHBA-ve për të drejtat e njeriut që përmban “akuza të rreme, informacione të pasakta dhe komente të njëanshme” mbi Turqinë, transmeton Anadolu Agency ...

Erdogan: Nuk ka kthim prapa, do të marrim sistemin rus S-400
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 “Kemi përfunduar këtë biznes. Për ne, kthimi prapa ...
Ina-Online | 15-Mar-2019 01:43
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 “Kemi përfunduar këtë biznes. Për ne, kthimi prapa ...

Erdogan: Nuk ka kthim prapa nga marrëveshja për sistemin rus S-400
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400, transmeton Anadolu Agency (AA). “Kemi përfunduar këtë ...
Arbresh | 15-Mar-2019 00:10
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400, transmeton Anadolu Agency (AA). “Kemi përfunduar këtë ...

Turqia kritikon raportin e DASH-t për të drejtat e njeriut
Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka kritikuar një raport të SHBA-ve për të drejtat e njeriut që sipas tyre përmban “akuza të rreme, informacione të pasakta dhe komente të njëanshme” mbi Turqinë, transmeton ...
Politiko | 15-Mar-2019 00:01
Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka kritikuar një raport të SHBA-ve për të drejtat e njeriut që sipas tyre përmban “akuza të rreme, informacione të pasakta dhe komente të njëanshme” mbi Turqinë, transmeton ...

Erdogan: Nuk ka kthim prapa, do të marrim sistemin rus S-400
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 “Kemi përfunduar këtë biznes. Për ne, kthimi prapa ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 23:56
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 “Kemi përfunduar këtë biznes. Për ne, kthimi prapa ...

Erdogan: Nuk ka kthim prapa nga marrëveshja për sistemin rus S-400
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400, transmeton Anadolu Agency (AA). “Kemi përfunduar këtë ...
Medial | 14-Mar-2019 23:07
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të kthehet prapa nga marrëveshja për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400, transmeton Anadolu Agency (AA). “Kemi përfunduar këtë ...

“Raporti i PE-së për Turqinë i përgatitur nga politikanë ekstremistë”
Kryetari i Parlamentit të Turqisë, Mustafa Sentop, ka deklaruar se raporti i Parlamentit Evropian (PE), që kaloi këtë javë për të pezulluar procesin e pranimit të Turqisë në Bashkimin Evropian (BE), është përgatitur nën ...
Medial | 14-Mar-2019 22:04
Kryetari i Parlamentit të Turqisë, Mustafa Sentop, ka deklaruar se raporti i Parlamentit Evropian (PE), që kaloi këtë javë për të pezulluar procesin e pranimit të Turqisë në Bashkimin Evropian (BE), është përgatitur nën ...

“Avionët F-35 do t’i dorëzohen Turqisë në nëntor”
Ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar tha se avionët luftarakë F-35 nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do t’i dorëzohen Turqisë në muajin nëntor, raporton Anadolu Agency (AA). “Pavarësisht nga disa deklarata, ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 11:11
Ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar tha se avionët luftarakë F-35 nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do t’i dorëzohen Turqisë në muajin nëntor, raporton Anadolu Agency (AA). “Pavarësisht nga disa deklarata, ...

“Avionët F-35 do t’i dorëzohen Turqisë në nëntor”
Ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar tha se avionët luftarakë F-35 nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do t’i dorëzohen Turqisë në muajin nëntor, raporton Anadolu Agency (AA). “Pavarësisht nga disa deklarata, ...
Medial | 14-Mar-2019 10:43
Ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar tha se avionët luftarakë F-35 nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do t’i dorëzohen Turqisë në muajin nëntor, raporton Anadolu Agency (AA). “Pavarësisht nga disa deklarata, ...

Turqia: Votimi i PE-së për të pezulluar procesin e pranimit “i pavlefshëm”
Zëdhënësi i partisë qeverisëse turke për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Omer Çelik, ka deklaruar se votimi i Parlamentit Evropian (PE) për të pezulluar procesin e pranimit të Turqisë në Bashkimin Evropian (BE) është ...
Medial | 13-Mar-2019 22:19
Zëdhënësi i partisë qeverisëse turke për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Omer Çelik, ka deklaruar se votimi i Parlamentit Evropian (PE) për të pezulluar procesin e pranimit të Turqisë në Bashkimin Evropian (BE) është ...

Çavusoglu reagon ndaj Izraelit
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, ka reaguar ndaj Izraelit lidhur me deklaratën e Netanyahut për presidentin Recep Tayyip Erdogan, raporton Anadolu Agency (AA). “Përse kryeministri izraelit sulmon ...
Medial | 13-Mar-2019 18:02
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, ka reaguar ndaj Izraelit lidhur me deklaratën e Netanyahut për presidentin Recep Tayyip Erdogan, raporton Anadolu Agency (AA). “Përse kryeministri izraelit sulmon ...

Turqia do të restaurojë dy kisha historike të dëmtuara nga PKK
Turqia do të restaurojë dy kisha historike që janë dëmtuar para katër vitesh nga sulmet e organizatës terroriste PKK, raporton Anadolu Agency (AA). Drejtori i përgjithshëm i Departamentit të Fondacioneve, Annan Ertem, ...
Medial | 13-Mar-2019 14:40
Turqia do të restaurojë dy kisha historike që janë dëmtuar para katër vitesh nga sulmet e organizatës terroriste PKK, raporton Anadolu Agency (AA). Drejtori i përgjithshëm i Departamentit të Fondacioneve, Annan Ertem, ...

Erdogan: Netanyahu, ti je një mizor që ke masakruar fëmijët palestinezë 7 vjeç
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan: Netanyahu, eja në vete. Ti je një mizor që ke masakruar fëmijët palestinezë 7 vjeç. Ne do të vazhdojmë luftën deri në frymën tonë të fundit për menaxhimin e Kudsit në ...
Medial | 13-Mar-2019 14:02
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan: Netanyahu, eja në vete. Ti je një mizor që ke masakruar fëmijët palestinezë 7 vjeç. Ne do të vazhdojmë luftën deri në frymën tonë të fundit për menaxhimin e Kudsit në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved