ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 12:50

“Dialogu” me Serbinë, në Kushtetuese. LDK-VV: Thaçi s’ka autoritet për të drejtuar

“Dialogu” me Serbinë, në Kushtetuese. LDK-VV: Thaçi s’ka autoritet për të drejtuar
Projektligji për dialogun me Serbinë është votuar ditë më parë në Kuvendin e Kosovës. Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese këtë ligj, pasi ...
Top Channel | 15-Mar-2019 20:17
Projektligji për dialogun me Serbinë është votuar ditë më parë në Kuvendin e Kosovës. Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese këtë ligj, pasi ...

Dialogu me Serbinë, Opozita: Është shkelur Kushtetuta
Opozita kosovare ka akuzuar mazhorancën se ka shkelur Kushtetutën në hartimin e ligjit për dialogun me Serbinë. LDK dhe Vetëvendosje e kanë çuar ligjin në Gjykatën Kushtetuese për interpretim, ndërsa kanë paralajmëruar ...
ABCNews | 15-Mar-2019 17:56
Opozita kosovare ka akuzuar mazhorancën se ka shkelur Kushtetutën në hartimin e ligjit për dialogun me Serbinë. LDK dhe Vetëvendosje e kanë çuar ligjin në Gjykatën Kushtetuese për interpretim, ndërsa kanë paralajmëruar ...

Ekspertët tregojnë nëse Ligji për Dialogun është në shpërputhje me Kushtetutën
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje sot e kanë dërguar Ligjin për Dialogun në Gjykatën Kushtetuese me pretendimet se bie ndesh me Kushtetutën e Kosovës. Sot, në një konferencë të përbashkët për media, ...
Gazeta Monitor | 15-Mar-2019 21:45
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje sot e kanë dërguar Ligjin për Dialogun në Gjykatën Kushtetuese me pretendimet se bie ndesh me Kushtetutën e Kosovës. Sot, në një konferencë të përbashkët për media, ...

Ekspertët tregojnë nëse Ligji për Dialogun është në shpërputhje me Kushtetutën
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje sot e kanë dërguar Ligjin për Dialogun në Gjykatën Kushtetuese me pretendimet se bie ndesh me Kushtetutën e Kosovës. Sot, në një konferencë të përbashkët për media, ...
Zeri | 15-Mar-2019 21:41
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje sot e kanë dërguar Ligjin për Dialogun në Gjykatën Kushtetuese me pretendimet se bie ndesh me Kushtetutën e Kosovës. Sot, në një konferencë të përbashkët për media, ...

Hoxhaj: Dërgimi i Ligjit për Dialogun në Kushtetuese, humbje kohe
Prishtinë, 15 mars 2019 – Anëtari i Delegacioni Shtetëror të Kosovës për dialog me Serbinë, Enver Hoxhaj, e ka cilësuar si “hap opozitar” dërgimin e Ligjit për Dialogun në Gjykatën Kushtetuese nga dy partitë opozitare, ...
Illyriapress | 15-Mar-2019 20:53
Prishtinë, 15 mars 2019 – Anëtari i Delegacioni Shtetëror të Kosovës për dialog me Serbinë, Enver Hoxhaj, e ka cilësuar si “hap opozitar” dërgimin e Ligjit për Dialogun në Gjykatën Kushtetuese nga dy partitë opozitare, ...

Opozita në Kosovë e dërgon në Kushtetuese Ligjin për Dialogun
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Albulena Haxhiu, nga Lëvizja ...
AlbInfo | 15-Mar-2019 20:43
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Albulena Haxhiu, nga Lëvizja ...

Ligji për dialog çohet në Gjykatën Kushtetuese
Dy partitë opozitare në Kosovë Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Kosovës për dialog me Serbinë. Ata nuk ...
TV Klan | 15-Mar-2019 17:26
Dy partitë opozitare në Kosovë Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Kosovës për dialog me Serbinë. Ata nuk ...

Haxhiu: Protesta dhe masë të përkohshme për Projektligjin për dialogun (Video)
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 16:37
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...

Kërkojnë pezullimin e Ligjit për Dialogun, opozita i Drejtohet Kushtetueses (VIDEO)
Dy partitë më të mëdha Opozitare në Kosovë, LDK-ja dhe Vetëvendosje sot iu drejtuan Gjykatës Kushtetuese. Nga ajo po kërkojnë pezullimin e Ligjit për Dialogun, njofton Klan Kosova. Kronikë e zgjeruar nga gazetari Besnik ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 20:29
Dy partitë më të mëdha Opozitare në Kosovë, LDK-ja dhe Vetëvendosje sot iu drejtuan Gjykatës Kushtetuese. Nga ajo po kërkojnë pezullimin e Ligjit për Dialogun, njofton Klan Kosova. Kronikë e zgjeruar nga gazetari Besnik ...

LDK e LVV e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin e Dialogut
Prishtinë, 15 mars 2019 – Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjs Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV) e dërguan sot në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Dilaogun, të miratuar pak kohë më ...
Illyriapress | 15-Mar-2019 20:25
Prishtinë, 15 mars 2019 – Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjs Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV) e dërguan sot në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Dilaogun, të miratuar pak kohë më ...

Kosovë, opozita çon në Gjykatën Kushtetuese ligjin për bisedimet me Serbinë
Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje dërguan të premten një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese, për vlerësimin e ligjit për detyrat dhe përgjegjësitë e delegacionit shtetëror të Kosovës ...
Zeri Amerikes | 15-Mar-2019 20:04
Partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje dërguan të premten një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese, për vlerësimin e ligjit për detyrat dhe përgjegjësitë e delegacionit shtetëror të Kosovës ...

Ligji për Dialogun, LDK dhe Vetëvendosje kundërshtojnë kushtetutshmërinë e ligjit
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Deputetët nga radhët e këtyre dy ...
RTSH | 15-Mar-2019 19:19
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Deputetët nga radhët e këtyre dy ...

LDK e VV e dërgojnë në Kushtetuese ligjin për dialogun
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Deputetët nga radhët e këtyre dy ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 17:36
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës. Deputetët nga radhët e këtyre dy ...

Ky është reagimi i PSD-së, pasi VV e LDK e dërguan në Kushtetuese Ligjin për Dialogun
Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, nga LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje, po e mirëpret Partia Socialdemokrate. Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se iniciativa e LDK-së dhe VV-së, ...
GazetaFjala | 15-Mar-2019 17:35
Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, nga LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje, po e mirëpret Partia Socialdemokrate. Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se iniciativa e LDK-së dhe VV-së, ...

Haxhiu: Protesta dhe masë të përkohshme për Projektligjin për dialogun
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...
InFokusi | 15-Mar-2019 17:32
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...

Reagimi i PSD’së për dërgimin e Ligjit për Dialog në Kushtetuese
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, shkruan inFokus. Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese nga LDK-ja dhe Lëvizja ...
InFokusi | 15-Mar-2019 17:04
Partia Socialdemokrate e mirëpret dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, shkruan inFokus. Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese nga LDK-ja dhe Lëvizja ...

Ky është reagimi i PSD-së, pasi VV-ja dhe LDK-ja e dërguan në Kushtetuese Ligjin për Dialogun
Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, nga LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje, po e mirëpret Partia Socialdemokrate. Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se iniciativa e LDK-së dhe VV-së, ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 17:01
Dërgimin e Ligjit për Delegacionin Shtetëror në Gjykatën Kushtetuese, nga LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje, po e mirëpret Partia Socialdemokrate. Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se iniciativa e LDK-së dhe VV-së, ...

Haxhiu: Protesta dhe masë të përkohshme për Projektligjin për dialogun
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...
Zeri | 15-Mar-2019 16:43
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, qëllimet që kanë së ...

Ligji për dialogun nën 'filtrat' e Gjykatës Kushtetuese
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë konfirmuar se e kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës kërkesën për vlerësim të kushtetutshmërisë së Ligjit për detyrat, përgjegjësitë dhe ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 16:14
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë konfirmuar se e kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës kërkesën për vlerësim të kushtetutshmërisë së Ligjit për detyrat, përgjegjësitë dhe ...

Ligji për Dialogun shkon në Kushtetuese
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për dialogun. Me anë të një konferencë të përvashkët për medie, LDK dhe VV, ka folur rreth procesdimit në Gjykatën ...
InFokusi | 15-Mar-2019 16:13
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për dialogun. Me anë të një konferencë të përvashkët për medie, LDK dhe VV, ka folur rreth procesdimit në Gjykatën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved