ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 12:50

Djegia e mandateve, Schmidt: Kjo nuk është normale

Djegia e mandateve, Schmidt: Kjo nuk është normale
Qeveria gjermane e ka kritikuar hapur opozitën shqiptare për bojkotimin e parlamentit, por raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm ne Bundestag, Christian Schmidt thotë se përgjegjëse për krizën është edhe ...
Top Channel | 15-Mar-2019 15:37
Qeveria gjermane e ka kritikuar hapur opozitën shqiptare për bojkotimin e parlamentit, por raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm ne Bundestag, Christian Schmidt thotë se përgjegjëse për krizën është edhe ...

Deputeti gjerman për Shqipërinë: Edhe qeveria mban përgjegjësi
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. “Kjo nuk ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 14:39
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. “Kjo nuk ...

Kriza politike/ Njeriu i Merkel “i përvishet” Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa ...
Gazeta Shqip | 15-Mar-2019 15:23
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa ...

Kritika gjermane për opozitën: Parlamenti të mos anashkalohet
“E konsiderojmë të papërgjegjshëm bojkotin e Parlamentit nga partitë opozitare. Demokracia nuk funksionon në këtë mënyrë”.
Top Channel | 14-Mar-2019 16:32
“E konsiderojmë të papërgjegjshëm bojkotin e Parlamentit nga partitë opozitare. Demokracia nuk funksionon në këtë mënyrë”.

Situata politike, Schmidt: Edhe qeveria ka përgjegjësitë e saj
Në një intervistë ër Deutsche Welle, Christian Schmidt, raportuesi për Shqipërinë në komisionin e jashtëm në qeverinë gjermane, u shpreh ndër të tjera se dhe qeveria shqiptare ka përgjegjësitë e saj për situatën ...
ABCNews | 15-Mar-2019 15:08
Në një intervistë ër Deutsche Welle, Christian Schmidt, raportuesi për Shqipërinë në komisionin e jashtëm në qeverinë gjermane, u shpreh ndër të tjera se dhe qeveria shqiptare ka përgjegjësitë e saj për situatën ...

Djegia e mandateve, Schmidt: Kjo nuk është normale
Qeveria gjermane e ka kritikuar hapur opozitën shqiptare për bojkotimin e parlamentit, por raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm ne Bundestag, Christian Schmidt thotë se përgjegjëse për krizën është edhe ...
Flaka | 15-Mar-2019 19:58
Qeveria gjermane e ka kritikuar hapur opozitën shqiptare për bojkotimin e parlamentit, por raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm ne Bundestag, Christian Schmidt thotë se përgjegjëse për krizën është edhe ...

Raportuesi për Shqipërinë, Christian Schmidt: Qeveria ka përgjegjësi për krizën!
Raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt bën përgjegjës qeverinë për krizën politike në Shqipëri. “Kjo nuk është normale. Parlamenti jeton nga debati. I takon qeverisë që të garantojë ...
Politiko | 15-Mar-2019 15:16
Raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt bën përgjegjës qeverinë për krizën politike në Shqipëri. “Kjo nuk është normale. Parlamenti jeton nga debati. I takon qeverisë që të garantojë ...

Kosova dhe BE-ja diskutojnë për MSA-në dhe Energjinë
Zyrtarët nga Kosova dhe Komisioni Evropian u takuan në Prishtinë për të diskutuar zhvillimet gjatë vitit të kaluar në fushat e Energjisë, Mjedisit, Klimës, Transportit dhe Zhvillimit Rajonal. Diskutimi u mbajt në kuadër ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 15:09
Zyrtarët nga Kosova dhe Komisioni Evropian u takuan në Prishtinë për të diskutuar zhvillimet gjatë vitit të kaluar në fushat e Energjisë, Mjedisit, Klimës, Transportit dhe Zhvillimit Rajonal. Diskutimi u mbajt në kuadër ...

Bojkoti i opozitës/ Christian Schmidt: Edhe qeveria mban përgjegjësi
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. “Kjo nuk ...
Dritare | 15-Mar-2019 15:09
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. “Kjo nuk ...

Schmidt: Edhe qeveria mban përgjegjësi për krizën
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. “Kjo nuk ...
Gazeta Dita | 15-Mar-2019 14:56
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. “Kjo nuk ...

Politikani gjerman, Schmidt: Qeveria ka përgjegjësi për krizën
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Raportuesi i ...
Koha Jone | 15-Mar-2019 14:52
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Raportuesi i ...

Të tjera kritika nga Gjermania për djegien e mandateve nga opozita
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ministri i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...
Lapsi | 14-Mar-2019 20:58
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ministri i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...

Situata/ Raportuesi për Shqipërinë: Edhe qeveria mban përgjegjësi
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa ...
Gazeta55 | 15-Mar-2019 14:52
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa ...

Kriza politike/ Raportuesi për Shqipërinë në KE: Nuk është normale, Parlamenti jeton nga debati
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa ...
Java News | 15-Mar-2019 14:38
Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa ...

Ministri gjerman i shtetit, Roth: Bojkoti i parlamentit, i papërgjegjshëm
Ministri i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Mikael Roth paralajmëron për rrezikun që sjell polarizimi politik në Shqipëri. Ai i kujton opozitës se vetëm parlamenti është vend ku bëhet debati dhe reformat. ...
ABCNews | 14-Mar-2019 18:35
Ministri i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Mikael Roth paralajmëron për rrezikun që sjell polarizimi politik në Shqipëri. Ai i kujton opozitës se vetëm parlamenti është vend ku bëhet debati dhe reformat. ...

Ministri gjerman: Situata në Shqipëri e helmuar, dialogu i vështirë
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...
Koha.net | 15-Mar-2019 09:36
Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth flet për përshtypjet pozitive nga takimi e rrezikun që sjell polarizimi politik. ...

Ministri gjerman: Situata në Shqipëri e helmuar, dialogu i vështirë
Michael Roth, Ministri i Shtetit për Europën në Gjermani, ka thënë se situata politike në Shqipëri i duket “e helmuar” dhe e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. Michael Roth ka folur për ...
Flaka | 14-Mar-2019 22:35
Michael Roth, Ministri i Shtetit për Europën në Gjermani, ka thënë se situata politike në Shqipëri i duket “e helmuar” dhe e sheh shumë të vështirë një dialog mes opozitës dhe qeverisë. Michael Roth ka folur për ...

Roth: Atmosfera në Shqipëri e helmuar, bojkoti i Parlamentit papërgjegjshmëri
Ministri gjerman i Shtetit për Çështjet e Europës, Michael Roth e ka cilësuar si të papërgjegjshëm bojkotin e parlamentit shqiptar nga partitë opozitare. Në një intervistë të dhënë për Deutsche Welle, Roth u shpreh ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 15:27
Ministri gjerman i Shtetit për Çështjet e Europës, Michael Roth e ka cilësuar si të papërgjegjshëm bojkotin e parlamentit shqiptar nga partitë opozitare. Në një intervistë të dhënë për Deutsche Welle, Roth u shpreh ...

Qoka e Rothit përgënjeshtron pa dashje Ramën
Një vit më parë kryeministri i Shqipërisë e shpalli veten triumfator të një beteje 20 vjeçare të shqiptarëve për t’u afruar me Europën. Tha se qeveria e tij e bindi Brukselin të japë një datë për hapjen e negociatave ...
Respublica | 14-Mar-2019 22:08
Një vit më parë kryeministri i Shqipërisë e shpalli veten triumfator të një beteje 20 vjeçare të shqiptarëve për t’u afruar me Europën. Tha se qeveria e tij e bindi Brukselin të japë një datë për hapjen e negociatave ...

Michael Roth, vlerëson reformat e ndërmarra nga Shteti Shqiptar
Pas takimit në Berlin me Ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme Gjermane, Michael Roth, flet për përshtypjet pozitive nga takimi, si edhe rrezikun që sjell polarizimi ...
RTSH | 14-Mar-2019 19:16
Pas takimit në Berlin me Ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme Gjermane, Michael Roth, flet për përshtypjet pozitive nga takimi, si edhe rrezikun që sjell polarizimi ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved