ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:00

Cili është kuptimi i këngës serbe që terroristi nga Zelanda këndoi para se të vriste 49 myslimanë

Cili është kuptimi i këngës serbe që terroristi nga Zelanda këndoi para se të vriste 49 myslimanë
Një këngë serbe e kënduar nga disa serb të veshur me uniforma ushtarake është bërë himn i ekstremistëve anti-myslimanë në botë. Këtë këngë e cila i dedikohet kriminelit serb të luftës së Bosnjës, Radovan Karaxhiq e ...
TetovaSot | 15-Mar-2019 13:27
Një këngë serbe e kënduar nga disa serb të veshur me uniforma ushtarake është bërë himn i ekstremistëve anti-myslimanë në botë. Këtë këngë e cila i dedikohet kriminelit serb të luftës së Bosnjës, Radovan Karaxhiq e ...

Cili është kuptimi i këngës serbe që terroristi nga Zelanda këndoi para se të vriste 49 myslimanë
Një këngë serbe e kënduar nga disa serb të veshur me uniforma ushtarake është bërë himn i ekstremistëve anti-myslimanë në botë. Këtë këngë e cila i dedikohet kriminelit serb të luftës së Bosnjës, Radovan Karaxhiq e ...
Gazeta Monitor | 15-Mar-2019 12:55
Një këngë serbe e kënduar nga disa serb të veshur me uniforma ushtarake është bërë himn i ekstremistëve anti-myslimanë në botë. Këtë këngë e cila i dedikohet kriminelit serb të luftës së Bosnjës, Radovan Karaxhiq e ...

Terroristi që vrau rreth 50 persona në Zelandë të Re, dëgjonte këngë për kriminelin serb Karaxhiç
Njëri nga terroristët e dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë, ndërsa dhe ka dëgjuar këngën e cila i dedikohet kriminelit serb Radovan Karaxhiç, ...
Java News | 15-Mar-2019 12:08
Njëri nga terroristët e dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë, ndërsa dhe ka dëgjuar këngën e cila i dedikohet kriminelit serb Radovan Karaxhiç, ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe (VIDEO)
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
Aktuale.MK | 15-Mar-2019 11:46
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Njëri nga autorët e masakrës në dy xhamitë në Zelandë të Re, dëgjonte këngë serbe kushtuar kriminelit të luftës Radovan Karaxhiç (Video)
Zelanda e Re është tronditur sot nga sulmet vdekjeprurëse që kanë ndodhur në dy xhamitë e qytetit Christchurch, ku mbetën të vrarë afro 50 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur. Autori i sulmit në njërën në xhaminë Al ...
Republika | 15-Mar-2019 11:21
Zelanda e Re është tronditur sot nga sulmet vdekjeprurëse që kanë ndodhur në dy xhamitë e qytetit Christchurch, ku mbetën të vrarë afro 50 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur. Autori i sulmit në njërën në xhaminë Al ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
Medial | 15-Mar-2019 11:18
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe (VIDEO)
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
Ina-Online | 15-Mar-2019 10:49
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime”
Brenton Tarrant i cili është i dyshuari kryesor për sulmin terrorist në dy xhamitë në Christchurch në Zelandën e Re besohet të ketë prejardhje serbe. Kjo për faktin se në videon e publikuar para kryerjes së aktit, në ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 10:45
Brenton Tarrant i cili është i dyshuari kryesor për sulmin terrorist në dy xhamitë në Christchurch në Zelandën e Re besohet të ketë prejardhje serbe. Kjo për faktin se në videon e publikuar para kryerjes së aktit, në ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
AlbInfo | 15-Mar-2019 10:09
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Terroristi dëgjonte këngë serbe para se të vriste dhjetëra persona në xhami (VIDEO)
Mediat australiane kanë publikuar disa video që sulmuesi Brenton Tarant i bëri para se të nisej për ta kryer sulmin e terrorist në xhaminë e qytetit të Zelandës së Re, Christuchurch. Në videon që Tarant e publikoi ...
InFokusi | 15-Mar-2019 10:04
Mediat australiane kanë publikuar disa video që sulmuesi Brenton Tarant i bëri para se të nisej për ta kryer sulmin e terrorist në xhaminë e qytetit të Zelandës së Re, Christuchurch. Në videon që Tarant e publikoi ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
GazetaFjala | 15-Mar-2019 09:46
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Rrugës për të kryer sulmin terroristi në makinë ka dëgjuar muzikë për Karagjiqin
Terroristi rrugës për të kryes masakrën në xhaminë në Zelandë të re ka qenë duke dëgjuar muzikë çetnike serbe. Siç mund të dëgjohet në videon këngët kanë të bëjnë me Radovan Karaxhiqin. Terroristi gjithë sulmin e ka ...
Shenja | 15-Mar-2019 09:32
Terroristi rrugës për të kryes masakrën në xhaminë në Zelandë të re ka qenë duke dëgjuar muzikë çetnike serbe. Siç mund të dëgjohet në videon këngët kanë të bëjnë me Radovan Karaxhiqin. Terroristi gjithë sulmin e ka ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze (VIDEO)
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 09:23
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 09:23
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 09:15
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze (VIDEO)
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 09:06
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved