ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:17

Zelandë e Re/ Sulmi në 2 xhamitë, autori i etur për hakmarrje

Zelandë e Re/ Sulmi në 2 xhamitë, autori i etur për hakmarrje
ZELANDE E RE Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Të paktën tre burra dhe një grua janë ndaluar . Kryeministri Jacnda ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 11:22
ZELANDE E RE Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Të paktën tre burra dhe një grua janë ndaluar . Kryeministri Jacnda ...

FOTOT: Sulmi në 2 xhamitë, agresori kishte shkruar në armë fjalën “Skandërbeg”
49 viktima dhe dhjetëra të plagosur është bilanci i sulmeve me armë në dy xhami në Zelandën e Re. Tre burra dhe një grua janë ndaluar nga policia pasi dyshohhen si autorë të masakrës, por autoritetet nuk e ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 11:11
49 viktima dhe dhjetëra të plagosur është bilanci i sulmeve me armë në dy xhami në Zelandën e Re. Tre burra dhe një grua janë ndaluar nga policia pasi dyshohhen si autorë të masakrës, por autoritetet nuk e ...

Sulmi në Zelandë, autori transmetoi ‘live’ masakrën në “Fb” (Video)
Mediat e huaja kanë publikuar një video te australianit, Scott Morrison një prej personave që hapi zjarr në dy xhami në Zelandën e Re, pak minuta para sulmit teksa hyri në lidhje live.. Videoja 17 minuta u publikua të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 10:34
Mediat e huaja kanë publikuar një video te australianit, Scott Morrison një prej personave që hapi zjarr në dy xhami në Zelandën e Re, pak minuta para sulmit teksa hyri në lidhje live.. Videoja 17 minuta u publikua të ...

Hoxhaj dënon sulmin terrorist në Zelandën e Re
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re. Një një postim në Twitter, Hoxhaj ka thënë se populli i Kosovës qëndron pranë popullit zelandez në këto momente të ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 11:04
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re. Një një postim në Twitter, Hoxhaj ka thënë se populli i Kosovës qëndron pranë popullit zelandez në këto momente të ...

Bota e tronditur nga sulmi terrorist mbi dy xhamitë në Zelandën e Re
Shumë vende të botës kanë reaguar ndaj sulmit terorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandën e Re. Sekretari i Përshithshëm i NATOS-s Jens Stoltenberg ka dënuar fuqishëm sulmet e tmerrshme terroriste në ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 11:30
Shumë vende të botës kanë reaguar ndaj sulmit terorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandën e Re. Sekretari i Përshithshëm i NATOS-s Jens Stoltenberg ka dënuar fuqishëm sulmet e tmerrshme terroriste në ...

Limaj: Kosova dhe qytetarët e saj janë përkrah popullit të Zelandës së Re në këto momente
Zëvendës kryeminstri, Fatmir Limaj ka reaguar pas sulmit i cili ndodhi në xhamitë në Christchurch të Zelandës së Re, ku mbetën të vrarë mbi 40 persona dhe u plagosën disa të tjerë. Limaj përmes rrjetit të tij social ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 10:48
Zëvendës kryeminstri, Fatmir Limaj ka reaguar pas sulmit i cili ndodhi në xhamitë në Christchurch të Zelandës së Re, ku mbetën të vrarë mbi 40 persona dhe u plagosën disa të tjerë. Limaj përmes rrjetit të tij social ...

Fjalët e sulmuesit para së të hynte në xhami: Ta fillojmë këtë festë!
Janë zbuluar fjalët e njërit prej sulmuesve para se të hynte në një prej xhamive në Zelandën e Re. Xhirimet e publikuara kanë zbuluar fjalët e thëna nga një prej sulmuesve në sulmin terrorist në xhami në Zelandën e Re. ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 11:30
Janë zbuluar fjalët e njërit prej sulmuesve para se të hynte në një prej xhamive në Zelandën e Re. Xhirimet e publikuara kanë zbuluar fjalët e thëna nga një prej sulmuesve në sulmin terrorist në xhami në Zelandën e Re. ...

Angela Merkel: Jam e pikëlluar të vriten njerëzit që po faleshin në mënyrë paqësore
Kancelarja gjermane, Angela Merkel reagoi e tronditur pas sulmit në dy xhami në Christchurch në Zelandën e Re. “Jam e pikëlluar bashkë me zelandezët dhe bashkëqytetarët e tyre, që në mënyrë paqësore po faleshin në ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 11:30
Kancelarja gjermane, Angela Merkel reagoi e tronditur pas sulmit në dy xhami në Christchurch në Zelandën e Re. “Jam e pikëlluar bashkë me zelandezët dhe bashkëqytetarët e tyre, që në mënyrë paqësore po faleshin në ...

Terrorizmi në kohën e rrjeteve sociale
Sulmi terrorist në dy xhami në në qytetin Christchurch të Zelandës së Re ka rikthyer edhe një herë debatin për rolin e rrjeteve sociale dhe masat që po ndërmarrin këto kompani për të parandaluar sulmet terroriste. ...
Medial | 15-Mar-2019 11:30
Sulmi terrorist në dy xhami në në qytetin Christchurch të Zelandës së Re ka rikthyer edhe një herë debatin për rolin e rrjeteve sociale dhe masat që po ndërmarrin këto kompani për të parandaluar sulmet terroriste. ...

Pamje të rënda/ Si nisi masakra me 49 viktima tek xhamitë në Zelandën e Re
Daily Mail publikuar një video të Scott Morrison, një prej personave që hapi zjarr në dy xhami në Zelandën e Re, i cili pak minuta para sulmit hyri në lidhje live në Facebook. Videoja 17 minuta e masakrës u publikua por ...
Lapsi | 15-Mar-2019 11:01
Daily Mail publikuar një video të Scott Morrison, një prej personave që hapi zjarr në dy xhami në Zelandën e Re, i cili pak minuta para sulmit hyri në lidhje live në Facebook. Videoja 17 minuta e masakrës u publikua por ...

MPJ reagon për sulmin terrorist në Zelandë të Re
Ministria e Punëve të Jashtme ka dënuar ashpër sulmin trishtues terrorist, që ndodhi të premten në dy xhami në Zelandën e Re, dhe i cili la të vdekur 49 persona. “Ministria e Punëve të Jashtme i shpreh ngushëllimet më ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 11:29
Ministria e Punëve të Jashtme ka dënuar ashpër sulmin trishtues terrorist, që ndodhi të premten në dy xhami në Zelandën e Re, dhe i cili la të vdekur 49 persona. “Ministria e Punëve të Jashtme i shpreh ngushëllimet më ...

Një burr i shpëtoi plumbave në xhami, por jo edhe gruaja e tij
Një burrë i shpëtoi plumbave në njërën prej xhamive të sulmuara sot në Zelandën e Re. Por, pasi doli jashtë saj mori lajmin se gruaja e tij ishte vrarë në rrugë, shkruan “Mirror:. Burri raportohet se brohoriste: “Gruaja ...
Shenja | 15-Mar-2019 11:26
Një burrë i shpëtoi plumbave në njërën prej xhamive të sulmuara sot në Zelandën e Re. Por, pasi doli jashtë saj mori lajmin se gruaja e tij ishte vrarë në rrugë, shkruan “Mirror:. Burri raportohet se brohoriste: “Gruaja ...

Ekipi i kriketit i shpëton sulmit në Zelandën e Re, ku u vranë 49 persona
Ekipi i kriketit i Bangladeshit i ka shpëtuar sulmit fatal terrorist në një xhami në Christchurch të Zelandës së Re. Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se 49 njerëz u vranë në sulmet terroriste në ...
Zeri | 15-Mar-2019 11:25
Ekipi i kriketit i Bangladeshit i ka shpëtuar sulmit fatal terrorist në një xhami në Christchurch të Zelandës së Re. Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se 49 njerëz u vranë në sulmet terroriste në ...

Reagimet e liderëve pas aktit tronditës në Zelandën e Re
Kancelarja gjermane, Angela Merkel reagoi e tronditur pas sulmit në dy xhami në Christchurch në Zelandën e Re. “Jam e pikëlluar bashkë me zelandezët dhe bashkëqytetarët e tyre, që në mënyrë paqësore po faleshin në ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 11:25
Kancelarja gjermane, Angela Merkel reagoi e tronditur pas sulmit në dy xhami në Christchurch në Zelandën e Re. “Jam e pikëlluar bashkë me zelandezët dhe bashkëqytetarët e tyre, që në mënyrë paqësore po faleshin në ...

Njëri nga autorët e masakrës në dy xhamitë në Zelandë të Re, dëgjonte këngë serbe kushtuar kriminelit të luftës Radovan Karaxhiç (Video)
Zelanda e Re është tronditur sot nga sulmet vdekjeprurëse që kanë ndodhur në dy xhamitë e qytetit Christchurch, ku mbetën të vrarë afro 50 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur. Autori i sulmit në njërën në xhaminë Al ...
Republika | 15-Mar-2019 11:21
Zelanda e Re është tronditur sot nga sulmet vdekjeprurëse që kanë ndodhur në dy xhamitë e qytetit Christchurch, ku mbetën të vrarë afro 50 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur. Autori i sulmit në njërën në xhaminë Al ...

Turqia bën thirrje për dhënien fund të terrorizmit fashist islamofob
Pas sulmeve terroriste në dy xhamitë në Zelandën e Re, Turqia i ka bërë thirrje botës t’i japin fund terrorizmit fashist islamofob, transmeton Anadolu Agency (AA). “Sulmi në dy xhamitë në Zelandën e Re tregon pikën ku ...
Shenja | 15-Mar-2019 11:19
Pas sulmeve terroriste në dy xhamitë në Zelandën e Re, Turqia i ka bërë thirrje botës t’i japin fund terrorizmit fashist islamofob, transmeton Anadolu Agency (AA). “Sulmi në dy xhamitë në Zelandën e Re tregon pikën ku ...

TERROR/ Përgjaket e xhumaja në Zelandën e Re: mbi 40 të vrarë nga sulmi ndaj dy xhamive
Ka qenë një e premte e përgjakshme e sotmja në Christchurch të Zelandës së Re, ku gjatë sulmut ndaj dy xhamive ku bsimtarët ishin mbledhur për të xhumanë, kanë mbetur të vdekur 40 sosh e dhjetra të tjerë janë plagosur. ...
Tesheshi | 15-Mar-2019 11:18
Ka qenë një e premte e përgjakshme e sotmja në Christchurch të Zelandës së Re, ku gjatë sulmut ndaj dy xhamive ku bsimtarët ishin mbledhur për të xhumanë, kanë mbetur të vdekur 40 sosh e dhjetra të tjerë janë plagosur. ...

VIDEO/ Terrori në Zelandën e Re, vrasësi u nis drejt xhamive me këngë çetnike
Ekstremisti australian Brenton Tarant, njeriu që ka shkaktuar terrorin me vrasjen e afro 50 muslimanëve në dy xhami në Zelandën e Re, e ka patur për inspirim ish-liderit serb të Bosnjes, kriminelin Radovan Karaxhiç, ...
Tesheshi | 15-Mar-2019 11:18
Ekstremisti australian Brenton Tarant, njeriu që ka shkaktuar terrorin me vrasjen e afro 50 muslimanëve në dy xhami në Zelandën e Re, e ka patur për inspirim ish-liderit serb të Bosnjes, kriminelin Radovan Karaxhiç, ...

Ky është koka e terrorit në Zelandën e Re, manifest racist para sulmit
Brenton Tarrant – 28 vjeç. Është ky koka e sulmit terrorist në Zelandën e Re, që pak para se të ndërmerrte masakrën ndaj dhjetra besimtarëve muslimanë në dy xhami, publikoi në internet një manifest racist. Ndër të ...
Tesheshi | 15-Mar-2019 11:18
Brenton Tarrant – 28 vjeç. Është ky koka e sulmit terrorist në Zelandën e Re, që pak para se të ndërmerrte masakrën ndaj dhjetra besimtarëve muslimanë në dy xhami, publikoi në internet një manifest racist. Ndër të ...

Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe dhe angleze
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...
Medial | 15-Mar-2019 11:18
Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë. Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved