ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/03/2019 02:15

Bllokimi i Facebook favorizoi kompaninë rivale

Bllokimi i Facebook favorizoi kompaninë rivale
Bllokimi prej më shumë se 14 orë i Facebook dhe rrjeteve të saj sociale Instagram dhe Whatsapp, fuqizoi një kompani tjetër rivale. Aplikacioni i komunikimit “Telegram”, rivali i Whatsapp, regjistroi 3 milionë përdorues ...
Medial | 15-Mar-2019 00:33
Bllokimi prej më shumë se 14 orë i Facebook dhe rrjeteve të saj sociale Instagram dhe Whatsapp, fuqizoi një kompani tjetër rivale. Aplikacioni i komunikimit “Telegram”, rivali i Whatsapp, regjistroi 3 milionë përdorues ...

Kur bie Facebook, të gjithëve “u ndalet fryma” – një histori e ndërprerjeve të platformës gjigante, nëpër vite!
Qindra miliona përdorues të platformës gjigante Facebook, gjatë ditës së mërkurë janë ballafaquar me probleme, duke raportuar se kishte ndërprerje të kësaj platforme. Sipas Down Detector, problemet goditën përdoruesit e ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 00:14
Qindra miliona përdorues të platformës gjigante Facebook, gjatë ditës së mërkurë janë ballafaquar me probleme, duke raportuar se kishte ndërprerje të kësaj platforme. Sipas Down Detector, problemet goditën përdoruesit e ...

Kur bie Facebook, të gjithëve “u ndalet fryma” – një histori e ndërprerjeve të platformës gjigante, nëpër vite!
Qindra miliona përdorues të platformës gjigante Facebook, gjatë ditës së mërkurë janë ballafaquar me probleme, duke raportuar se kishte ndërprerje të kësaj platforme. Sipas Down Detector, problemet goditën përdoruesit e ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 00:08
Qindra miliona përdorues të platformës gjigante Facebook, gjatë ditës së mërkurë janë ballafaquar me probleme, duke raportuar se kishte ndërprerje të kësaj platforme. Sipas Down Detector, problemet goditën përdoruesit e ...

Bllokimi i Facebook favorizoi kompaninë rivale
Bllokimi prej më shumë se 14 orë i Facebook dhe rrjeteve të saj sociale Instagram dhe Whatsapp, fuqizoi një kompani tjetër rivale. Aplikacioni i komunikimit “Telegram”, rivali i Whatsapp, regjistroi 3 milionë përdorues ...
ABCNews | 14-Mar-2019 23:16
Bllokimi prej më shumë se 14 orë i Facebook dhe rrjeteve të saj sociale Instagram dhe Whatsapp, fuqizoi një kompani tjetër rivale. Aplikacioni i komunikimit “Telegram”, rivali i Whatsapp, regjistroi 3 milionë përdorues ...

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë
Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook, ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social tha se problemi ...
Indeks Online | 14-Mar-2019 21:45
Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook, ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social tha se problemi ...

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë
Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social tha se problemi ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 21:45
Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social tha se problemi ...

Ndaluan Facebook dhe Instagram, reagon Mark Zuckerberg
Gjigandi social Facebook dje pati probleme në të gjithë botën. Mijëra përdorues nga mbarë bota nuk arritën ta përdornin rrjetin social. “Facebook” ka kërkuar falje për atë që duket të jetë ndërprerja më e gjatë ...
Telegraf | 14-Mar-2019 20:26
Gjigandi social Facebook dje pati probleme në të gjithë botën. Mijëra përdorues nga mbarë bota nuk arritën ta përdornin rrjetin social. “Facebook” ka kërkuar falje për atë që duket të jetë ndërprerja më e gjatë ...

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë
Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social tha se problemi ...
Medial | 14-Mar-2019 21:41
Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social tha se problemi ...

Përveç Facebook, Instagram dhe WhatsApp bie edhe Apple
Përveç Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA përdoruesit raportojnë se i pa aksesueshëm është bërë edhe Apple Developer Program. Ky program sipas përdoruesve është ndërprerë për disa orë gjatë ditës së ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 16:57
Përveç Facebook, Instagram dhe WhatsApp në Evropë dhe SHBA përdoruesit raportojnë se i pa aksesueshëm është bërë edhe Apple Developer Program. Ky program sipas përdoruesve është ndërprerë për disa orë gjatë ditës së ...

Telegram fiton 3 milionë përdorues të rinj brenda 24 orëve
Sistemi i mesazheve ‘Telegram’ , i cili ka në fokus privacinë ka shtuar të paktën 3 milionë përdorues të rinj. Themeluesi dhe CEO i Telegram, Pavel Durov lajmëroi regjistrimin masiv në kanalin e tij, të martën, duke u ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 16:15
Sistemi i mesazheve ‘Telegram’ , i cili ka në fokus privacinë ka shtuar të paktën 3 milionë përdorues të rinj. Themeluesi dhe CEO i Telegram, Pavel Durov lajmëroi regjistrimin masiv në kanalin e tij, të martën, duke u ...

Arsyeja pse Facebook, Instagram dhe WhatsApp ishin jashtë shërbimi për 14 orë
Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social tha se problemi ...
PC World | 14-Mar-2019 21:16
Facebook dhe Instagram ishin offline përgjatë gjithë ditës së Mërkure dhe tashmë kemi përgjigjen pse. Sipas Facebook , ndërprerja ishte si rezultat i një ndryshimi konfigurimi në servera. Rrjeti social tha se problemi ...

“Facebook” kërkon falje për problemet e shkaktuara ditën e djeshme
Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe “Whatsapp”. Së ...
Lexo | 14-Mar-2019 19:52
Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe “Whatsapp”. Së ...

Bie Facebook, Instagram dhe WhatsApp, miliona përdorues në alarm
Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në mbarë botën kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve . Facebook nuk ka dhënë një arsye për ndërprerjen, dhe ka ofruar informata minimale, përveçse duke pranuar ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 00:24
Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe WhatsApp në mbarë botën kanë raportuar për ndërprerje të këtyre shërbimeve . Facebook nuk ka dhënë një arsye për ndërprerjen, dhe ka ofruar informata minimale, përveçse duke pranuar ...

Bie Facebook dhe Instagram, miliona përdorues në alarm
TIRANE Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuari gjatë pasdites së sotme duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin për miliona përdorues. Përdoruesit e kanë pasur të pamundur të ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 18:20
TIRANE Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuari gjatë pasdites së sotme duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin për miliona përdorues. Përdoruesit e kanë pasur të pamundur të ...

“Facebook” kërkon falje për problemet e shkaktuara
Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe “Whatsapp”. Së ...
Koha Jone | 14-Mar-2019 19:38
Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe “Whatsapp”. Së ...

“Facebook” në kolaps global, ndërpreu shërbimet për shumë orë
Rrjeti social Facebook përjetoi të mërkurën ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet kryesore ishin të paaksesueshme për përdoruesit për shumë orë. Shërbimi kryesor i Facebook-ut, Instagram, u ndërpre po ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 13:40
Rrjeti social Facebook përjetoi të mërkurën ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet kryesore ishin të paaksesueshme për përdoruesit për shumë orë. Shërbimi kryesor i Facebook-ut, Instagram, u ndërpre po ...

Merr fund dilema/ Ja pse u bllokuan Facebook e Instagram!
Të mërkurën dhe deri në orët e para të së enjtes, miliona përdorues nga mbarë bota kanë hasur vështirësi me përdorimin e Facebook dhe Instagram. “New York Times” shkroi se bllokimi i rrjeteve sociale, Facebook, ...
Dritare | 14-Mar-2019 19:30
Të mërkurën dhe deri në orët e para të së enjtes, miliona përdorues nga mbarë bota kanë hasur vështirësi me përdorimin e Facebook dhe Instagram. “New York Times” shkroi se bllokimi i rrjeteve sociale, Facebook, ...

Bie Facebook dhe Instagram
Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të përdorin dot rrjetet sociale. Të dyja faqet e rrjeteve sociale shfaqin mesazhin gabimi teksa përdoruesit ...
GazetaTema | 13-Mar-2019 17:54
Facebook dhe Instagram është jashtë shërbimit në disa shtete të Europës. Edhe përdoruesit në Shqipëri nuk mund të përdorin dot rrjetet sociale. Të dyja faqet e rrjeteve sociale shfaqin mesazhin gabimi teksa përdoruesit ...

Misteri i bllokimit më të madh në historinë e Facebook
Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit kur Facebook ka pasur ...
Telegraf | 14-Mar-2019 12:16
Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më të madhe të ditës së mërkurë. Hera e fundit kur Facebook ka pasur ...

“Facebook” kërkon falje për problemet e shkaktuara ditën e djeshme
Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe “Whatsapp”. Së ...
Java News | 14-Mar-2019 19:08
Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme kanë patur edhe dy rrjetet e tjera sociale “Instagram” dhe “Whatsapp”. Së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved