ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:21

BQK: Ligji për mbrojtjen e konsumatorit po funksionon (VIDEO)

BQK: Ligji për mbrojtjen e konsumatorit po funksionon (VIDEO)
Zgjidhja e ankesave të konsumatorit po del se ka shënuar progres. Kështu të paktën u konstatua në këtë panel, ku temë diskutimi ishte mbrojtja e konsumatorit financiar në Kosovë, e organizuar nga Banka Qendrore e ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 23:31
Zgjidhja e ankesave të konsumatorit po del se ka shënuar progres. Kështu të paktën u konstatua në këtë panel, ku temë diskutimi ishte mbrojtja e konsumatorit financiar në Kosovë, e organizuar nga Banka Qendrore e ...

Zvicra do të vazhdojë mbështetjen ndaj BQK-së
E Premte, 15 Mars 2019 – 18:30 albinfo.ch Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunmit ...
Medial | 15-Mar-2019 18:40
E Premte, 15 Mars 2019 – 18:30 albinfo.ch Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunmit ...

Zvicra do të vazhdojë mbështetjen ndaj BQK-së
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunmit të ndersjellë në implementimin e ...
AlbInfo | 15-Mar-2019 18:34
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunmit të ndersjellë në implementimin e ...

Mehmeti: Konsumatorët ankohen kryesisht për regjistrin e kredive
Sot në ditën ndërkombëtare të konsumatorit, guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti foli për rolin e BQK-së në fushën e mbrojtjes së konsumatorit. Mehmeti tha se gjatë këtyre 20 viteve, ky institucion ka ndikuar që vendi të ...
Koha.net | 15-Mar-2019 17:40
Sot në ditën ndërkombëtare të konsumatorit, guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti foli për rolin e BQK-së në fushën e mbrojtjes së konsumatorit. Mehmeti tha se gjatë këtyre 20 viteve, ky institucion ka ndikuar që vendi të ...

Mehmeti: BQK-ja e përkushtuar në mbrojtjen e konsumatorit
Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka organizuar konferencë për rolin e saj në fushën e mbrojtjes së konsumatorit. Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti, tha se janë të përkushtuar që ta avancojnë mbrojtjen e konsumatorëve. ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 15:13
Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka organizuar konferencë për rolin e saj në fushën e mbrojtjes së konsumatorit. Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti, tha se janë të përkushtuar që ta avancojnë mbrojtjen e konsumatorëve. ...

Zvicra do të vazhdojë mbështetjen ndaj BQK-së
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunmit të ndersjellë në implementimin e projekteve ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 16:54
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunmit të ndersjellë në implementimin e projekteve ...

Zvicra do të vazhdojë të mbështesë BQK-në
Guvernatori i Bankës Qendrore Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunimit të ndërsjellë në implementimin e projekteve të ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 16:45
Guvernatori i Bankës Qendrore Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunimit të ndërsjellë në implementimin e projekteve të ...

Zvicra do të vazhdojë të mbështesë BQK-në
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit, siç njofton komunikata nga BQK-ja, ishte avancimi i ...
Koha.net | 15-Mar-2019 16:22
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit, siç njofton komunikata nga BQK-ja, ishte avancimi i ...

Zvicra do të vazhdoj të mbështesë BQK-në
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunimit të ndërsjellë në ...
Arbresh | 15-Mar-2019 16:17
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Qëllimi i takimit ishte avancimi i bashkëpunimit të ndërsjellë në ...

Zvicra do të vazhdojë të mbështesë BQK-në
Guvernatori i Bankës Qendrore Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet
Kosova Press | 15-Mar-2019 16:17
Guvernatori i Bankës Qendrore Fehmi Mehmeti ka pritur në takim, ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet

Ministri Shala zotohet në përmirësimin e pozitës së konsumatorit
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, në Ditën Ndërkombëtare e Konsumatorit ka theksuar mbrojtja e konsumatorit paraqet një fushë jashtëzakonisht dinamike në Bashkësinë Evropiane, që predisponon shumë ...
Gazeta Monitor | 15-Mar-2019 13:31
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, në Ditën Ndërkombëtare e Konsumatorit ka theksuar mbrojtja e konsumatorit paraqet një fushë jashtëzakonisht dinamike në Bashkësinë Evropiane, që predisponon shumë ...

BQK shënon Ditën Ndërkombëtare të të drejtave të Konsumatorit
Banka Qendrore e Kosovës, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit të themelimit ka mbajtur diskutim për nder tëDitës Ndërkombëtare të mbrojtjes sëKonsumatorit me temë: Roli i BQK-së në fushën e mbrojtjes së ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 13:04
Banka Qendrore e Kosovës, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit të themelimit ka mbajtur diskutim për nder tëDitës Ndërkombëtare të mbrojtjes sëKonsumatorit me temë: Roli i BQK-së në fushën e mbrojtjes së ...

Rriten ankesat mbi 50% për tarifa ndaj bankave komerciale
Mbi 50 përqind janë rritur ankesat ndaj bankave komerciale për shtrenjtimin e tarifave për shërbimet bankare. Kështu është thënë sot në diskutimin rreth rolit të Bankës Qendrore të Kosovës në fushën e Mbrojtjes së ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 12:56
Mbi 50 përqind janë rritur ankesat ndaj bankave komerciale për shtrenjtimin e tarifave për shërbimet bankare. Kështu është thënë sot në diskutimin rreth rolit të Bankës Qendrore të Kosovës në fushën e Mbrojtjes së ...

BQK shënoi përvjetorin e vet me Ditën Ndërkombëtare të Konsumatorit
Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit të themelimit, ka mbajtur sot diskutim për nder të Ditës Ndërkombëtare të Mbrojtjes së Konsumatorit me temë: Roli i BQK-së në ...
Koha.net | 15-Mar-2019 12:44
Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit të themelimit, ka mbajtur sot diskutim për nder të Ditës Ndërkombëtare të Mbrojtjes së Konsumatorit me temë: Roli i BQK-së në ...

Mehmeti: BQK-ja e përkushtuar në mbrojtjen e konsumatorit, jemi në hap me shtetet e zhvilluara
Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka organizuar konferencë mbi rolin e saj në fushën e mbrojtjes së konsumatorit. Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti, ka theksuar se dikasteri që ai udhëheq është i përkushtuar që të ...
Zeri | 15-Mar-2019 12:24
Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka organizuar konferencë mbi rolin e saj në fushën e mbrojtjes së konsumatorit. Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti, ka theksuar se dikasteri që ai udhëheq është i përkushtuar që të ...

Shala zotohet në përmirësimin e pozitës së konsumatorit
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në Ditën Ndërkombëtare e Konsumatorit ka theksuar mbrojtja e konsumatorit paraqet një fushë jashtëzakonisht dinamike në Bashkësinë Evropiane, që predisponon shumë shpesh ...
Klan Kosova | 15-Mar-2019 12:11
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në Ditën Ndërkombëtare e Konsumatorit ka theksuar mbrojtja e konsumatorit paraqet një fushë jashtëzakonisht dinamike në Bashkësinë Evropiane, që predisponon shumë shpesh ...

Shala zotohet në përmirësimin e pozitës së konsumatorit
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në Ditën Ndërkombëtare e Konsumatorit ka theksuar mbrojtja e konsumatorit paraqet një fushë jashtëzakonisht dinamike në Bashkësinë Evropiane, që predisponon shumë shpesh ...
InFokusi | 15-Mar-2019 11:59
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në Ditën Ndërkombëtare e Konsumatorit ka theksuar mbrojtja e konsumatorit paraqet një fushë jashtëzakonisht dinamike në Bashkësinë Evropiane, që predisponon shumë shpesh ...

Mungon mbrojtja e konsumatorëve, rriten ankesat
15 marsi njihet si dita ndërkombëtare e mbrojtjes së konsumatorit. E me këtë rast Banka Qëndrore e Kosovës, ka organizuar tryezë me temën “Roli i BQK-së në fushën e mbrojtjes së konsumatorit”. Në fjalën e tij hyrëse ...
Arbresh | 15-Mar-2019 10:48
15 marsi njihet si dita ndërkombëtare e mbrojtjes së konsumatorit. E me këtë rast Banka Qëndrore e Kosovës, ka organizuar tryezë me temën “Roli i BQK-së në fushën e mbrojtjes së konsumatorit”. Në fjalën e tij hyrëse ...

Sot është Dita e Konsumatorit, në Kosovë ai ndihet i rrezikuar e i mashtruar
15 marsi njihet si Dita Ndërkombëtare e Konsumatorit, që për qëllim ka mbrojtjen e konsumatorëve. Mbrojtja, ka të bëjë me ruajtjen e shëndetit dhe sigurisë së konsumatorëve, si dhe me mbrojtjen e tyre nga çdo praktikë ...
Koha.net | 15-Mar-2019 09:36
15 marsi njihet si Dita Ndërkombëtare e Konsumatorit, që për qëllim ka mbrojtjen e konsumatorëve. Mbrojtja, ka të bëjë me ruajtjen e shëndetit dhe sigurisë së konsumatorëve, si dhe me mbrojtjen e tyre nga çdo praktikë ...

Qytetarët të rrezikuar nga produktet jocilësore
Qytetarët e Kosovës ende janë të rrezikuar për shëndetin e tyre nga produktet jocilësore dhe nga tregtarët. 15 marsi njihet si Dita Ndërkombëtare e Konsumatorit, që për qëllim ka mbrojtjen e konsumatorëve. Mbrojtja, ka ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 09:02
Qytetarët e Kosovës ende janë të rrezikuar për shëndetin e tyre nga produktet jocilësore dhe nga tregtarët. 15 marsi njihet si Dita Ndërkombëtare e Konsumatorit, që për qëllim ka mbrojtjen e konsumatorëve. Mbrojtja, ka ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved