ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:17

ISIS drejt “zhdukjes”: Qindra militantë dorëzohen në Siri

ISIS drejt “zhdukjes”: Qindra militantë dorëzohen në Siri
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 10:49
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...

Amb. Jeffrey: Shteti Islamik në Siri është tkurrur
“Shteti Islamik është reduktuar në vetëm disa qindra luftëtarë dhe kontrollon më pak se një kilometër katror në betejën për bazën e tij të fundit në Siri”, tha të premten i dërguari i posaçëm amerikan për Sirinë si dhe ...
Zeri Amerikes | 15-Mar-2019 15:13
“Shteti Islamik është reduktuar në vetëm disa qindra luftëtarë dhe kontrollon më pak se një kilometër katror në betejën për bazën e tij të fundit në Siri”, tha të premten i dërguari i posaçëm amerikan për Sirinë si dhe ...

Qindra terroristë të grupit IS-it dorëzohen në Siri
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 10:30
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...

Qindra militantë të IS-it dorëzohen në Siri
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...
Zhurnal | 15-Mar-2019 11:08
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...

Qindra militantë të IS-it dorëzohen në Siri
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 10:58
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...

Qindra militantë të IS-it dorëzohen në Siri
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe familjarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...
Koha.net | 15-Mar-2019 09:47
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe familjarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...

Ndarje dhe dëshpërim: Tetë vjet nga lufta në Siri
Tetë vjet pas fillimit të luftës në Siri, ku presidenti Bashar al-Asad mendon se ka ruajtur pushtetin e tij, por regjimi, nën fluksin e të huajve, përballet me një shtet të fragmentuar të shkatërruar nga lufta. Që nga ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 09:35
Tetë vjet pas fillimit të luftës në Siri, ku presidenti Bashar al-Asad mendon se ka ruajtur pushtetin e tij, por regjimi, nën fluksin e të huajve, përballet me një shtet të fragmentuar të shkatërruar nga lufta. Që nga ...

Asad: Lufta nuk ka mbaruar, të largojmë fuqitë që kanë ndërhyrë
Presidenti sirian Bashar Al Asad ka mbajtur një konferencë për mediat në Damask të Sirisë. Asad në fjalën e tij tha se lufta nuk ka mbaruar, ndërsa shtoi se duhet të largohen fuqitë që kanë ndërhyrë në vend, duke pasur ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 11:07
Presidenti sirian Bashar Al Asad ka mbajtur një konferencë për mediat në Damask të Sirisë. Asad në fjalën e tij tha se lufta nuk ka mbaruar, ndërsa shtoi se duhet të largohen fuqitë që kanë ndërhyrë në vend, duke pasur ...

Qindra militantë të IS-it dorëzohen në Siri
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...
Radio Evropa e Lire | 15-Mar-2019 09:19
Qindra pjesëtarë të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe famijarë të tyre janë dorëzuar te forcat siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat i janë afruar edhe më shumë territorit të vetëm ku ...

Asad: Lufta nuk ka mbaruar, shtetet që po ndërhyjnë në Siri duhet të largohen
Presidenti sirian Bashar Al Asad në një konferencë për median në Damask të Sirisë është shprehur se lufta nuk ka mbaruar. Ai ka kërkuar dhe largimin e fuqive që kanë ndërhyrë në vend, duke pasur parasysh këtu Shtetet e ...
Lapsi | 14-Mar-2019 11:22
Presidenti sirian Bashar Al Asad në një konferencë për median në Damask të Sirisë është shprehur se lufta nuk ka mbaruar. Ai ka kërkuar dhe largimin e fuqive që kanë ndërhyrë në vend, duke pasur parasysh këtu Shtetet e ...

SHBA akuzon Rusinë dhe Iranin për shkelje të rënda të të drejtave të njeriut
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Rusinë dhe Iranin për kryerje të një varg abuzimesh me të drejta të njeriut, si brenda ashtu edhe jashtë vendit, është thënë në një raport vjetor të Departamentit amerikan të Shtetit. Në ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 09:43
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Rusinë dhe Iranin për kryerje të një varg abuzimesh me të drejta të njeriut, si brenda ashtu edhe jashtë vendit, është thënë në një raport vjetor të Departamentit amerikan të Shtetit. Në ...

SHBA akuzon Rusinë dhe Iranin për shkelje të rënda të të drejtave të njeriut
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Rusinë dhe Iranin për kryerje të një varg abuzimesh me të drejta të njeriut, si brenda ashtu edhe jashtë vendit, është thënë në një raport vjetor të Departamentit amerikan të Shtetit, ...
Portalb | 13-Mar-2019 19:34
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Rusinë dhe Iranin për kryerje të një varg abuzimesh me të drejta të njeriut, si brenda ashtu edhe jashtë vendit, është thënë në një raport vjetor të Departamentit amerikan të Shtetit, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved