ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:31

Turqia me befasi të mëdha për ndeshjen me Shqipërinë

Turqia me befasi të mëdha për ndeshjen me Shqipërinë
Trajneri i Turqisë, Senol Gunesh, ka shpallur listën e lojtarëve më të cilët do të përballjë dy sfidat e marsit kundër Shqipërisë dhe Moldavisë në kuadër të europianit të vitit 2020. Gunesh ka grumbulluar lojtarët më në ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 18:24
Trajneri i Turqisë, Senol Gunesh, ka shpallur listën e lojtarëve më të cilët do të përballjë dy sfidat e marsit kundër Shqipërisë dhe Moldavisë në kuadër të europianit të vitit 2020. Gunesh ka grumbulluar lojtarët më në ...

Shqipëria U-21, Bushi: Durmishaj e ka derën të hapur, duke dhënë maksimumin do të jemi të frikshëm për çdo kundërshtar!
Trajneri i 21 vjeçarëve të Shqipërisë, Alban Bushi, ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet që Kombëtarja U-21 do të luajë për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021, ndaj Turqisë ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 15:16
Trajneri i 21 vjeçarëve të Shqipërisë, Alban Bushi, ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet që Kombëtarja U-21 do të luajë për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021, ndaj Turqisë ...

Turqia publikon listën, ndaj Shqipërisë me një 38-vjeçar, por pa yllin e Romës!
Janë 28 emrat e grumbulluar nga trajneri i Turqisë Senol Gunes për sfidat ndaj Shqipërisë dhe Moldavisë. Gunes i cili rikthehet në stolin e përfaqësueses turke pas një dekade e gjysmë në këtë grumbullim të parë, ka bërë ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 15:05
Janë 28 emrat e grumbulluar nga trajneri i Turqisë Senol Gunes për sfidat ndaj Shqipërisë dhe Moldavisë. Gunes i cili rikthehet në stolin e përfaqësueses turke pas një dekade e gjysmë në këtë grumbullim të parë, ka bërë ...

Turqia publikon listën për ndeshjen me Shqipërinë, mungon ylli i Serisë A
Shqipëria dhe Turqia do të përballen pas pak ditësh në Shkodër në ndeshjen e parë për kualifikueset e Euro2020. Trajneri i Turqisë, Senol Gunes ka publikuar ditën e sotme listën me futbollistët e grumbulluar. Mes shumë ...
Telegraf | 15-Mar-2019 16:04
Shqipëria dhe Turqia do të përballen pas pak ditësh në Shkodër në ndeshjen e parë për kualifikueset e Euro2020. Trajneri i Turqisë, Senol Gunes ka publikuar ditën e sotme listën me futbollistët e grumbulluar. Mes shumë ...

Turqia publikon listën anti-Shqipëri, rikthehen veteranët Emre e Burak Yilmaz
Trajneri i Turqisë, Senol Gunes ka publikuar listën e 28 lojtarëve që ka grumbulluar për fillimin e kualifikueseve të Euro 2020. Ndeshja e tyre e parë do jetë pikërisht ndaj Shqipërisë, më 22 mars në “Loro Boriçi” të ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 15:49
Trajneri i Turqisë, Senol Gunes ka publikuar listën e 28 lojtarëve që ka grumbulluar për fillimin e kualifikueseve të Euro 2020. Ndeshja e tyre e parë do jetë pikërisht ndaj Shqipërisë, më 22 mars në “Loro Boriçi” të ...

Bushi mbledh U-21: Durmishaj nuk ka vendosur ende
Për koincidencë, ashtu si Kombëtarja A, edhe Shpresat e Alban Bushit do ta nisin fushatën e europianit kundër Turqisë dhe Andorras. Tekniku edhe këtë edicion kërkon që futbollistët e tij të bëjnë futboll cilësor, pas të ...
TV Klan | 15-Mar-2019 17:47
Për koincidencë, ashtu si Kombëtarja A, edhe Shpresat e Alban Bushit do ta nisin fushatën e europianit kundër Turqisë dhe Andorras. Tekniku edhe këtë edicion kërkon që futbollistët e tij të bëjnë futboll cilësor, pas të ...

Kosova, rikthime e debutime për ndeshjet me Danimarkën e Bullgarinë
Në ndeshjet e këtij muaji, kur Kosova do të impenjohet fillimisht në një miqësore e më pas në një përballje zyrtare futbollistike, bien në sy rikthimet dhe debutimet.
Top Channel | 14-Mar-2019 17:56
Në ndeshjet e këtij muaji, kur Kosova do të impenjohet fillimisht në një miqësore e më pas në një përballje zyrtare futbollistike, bien në sy rikthimet dhe debutimet.

Lista e Kombëtares, pesë rikthime dhe një risi nga Panuçi
Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Kristian Panuçi për dy ndeshjet e para eliminatore të Euro 2020, ato me Turqinë dhe Andorrën. Trajneri italian ka kthyer në ...
Telegraf | 14-Mar-2019 19:55
Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Kristian Panuçi për dy ndeshjet e para eliminatore të Euro 2020, ato me Turqinë dhe Andorrën. Trajneri italian ka kthyer në ...

Alban Bushi publikon listën e U21 të Shqipërisë, ftohen dy futbollistë të Shkëndijës
Trajner i Kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet zyrtare kundër Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021. Gjithsej ...
InfoSport.mk | 15-Mar-2019 21:45
Trajner i Kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet zyrtare kundër Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2021. Gjithsej ...

Petkoviç nuk e fton te Zvicra, Hadërgjonaj mund të zgjedh Kosovën!?
Seleksionuesi i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës që zhvillohet gjatë muajit mars. Në mesin e futbollistëve të ...
InfoSport.mk | 15-Mar-2019 21:36
Seleksionuesi i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës që zhvillohet gjatë muajit mars. Në mesin e futbollistëve të ...

U shpërfill nga Panuçi, mesfushori nuk e tradhëton Shqipërinë për Maqedoninë e Veriut
Është publikuar sot lista e kombëtares kuqezi për dy ndeshjet kualifikuese ndaj Turqisë dhe Andorës. Përveç Ermir Lenjanit apo Rej Manajt, ra në sy edhe mungesa e mbrojtesit Taulant Seferi. 22-vjeçari që aktivizohet në ...
Politiko | 15-Mar-2019 21:05
Është publikuar sot lista e kombëtares kuqezi për dy ndeshjet kualifikuese ndaj Turqisë dhe Andorës. Përveç Ermir Lenjanit apo Rej Manajt, ra në sy edhe mungesa e mbrojtesit Taulant Seferi. 22-vjeçari që aktivizohet në ...

Coutinho nuk ka ‘nerva’ më, kërkon largimin nga Barcelona
Tashmë thuajse është e kryer. Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku do të luajnë për Kosovën. Kështu të paktën konfirmon gazetari i sportit, Arlind Sadiku, i cili në një postim në profilin e tij zyrtar në rrjetin social ...
GazetaBlic | 15-Mar-2019 20:31
Tashmë thuajse është e kryer. Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku do të luajnë për Kosovën. Kështu të paktën konfirmon gazetari i sportit, Arlind Sadiku, i cili në një postim në profilin e tij zyrtar në rrjetin social ...

Lista e Shqipërisë U21/ Bushi s’harron Durmishajn: E ka derën të hapur!
Ironi e fatit apo rastësi fatësjellëse, kjo mbetet për t’u parë por ashtu si kombëtarja e madhe edhe përfaqësuesja Shpresa e drejtuar nga Alban Bushi do ta nisë fushatën kualifikuese për eliminatoret e Euro 2021 ndaj ...
Gazeta Shqip | 15-Mar-2019 13:04
Ironi e fatit apo rastësi fatësjellëse, kjo mbetet për t’u parë por ashtu si kombëtarja e madhe edhe përfaqësuesja Shpresa e drejtuar nga Alban Bushi do ta nisë fushatën kualifikuese për eliminatoret e Euro 2021 ndaj ...

Futbollisti i Diosgyorit e ka pritur ftesën e kombëtares së Kosovës
Për mesfushorin e Diosgyorit, Florent Hasani, ka qenë e pritshme ftesa nga përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes. Në një intervistë dhënë “Sportit në KTV”, Hasani ka theksuar se kanë qenë paraqitjet e ...
Koha.net | 15-Mar-2019 20:23
Për mesfushorin e Diosgyorit, Florent Hasani, ka qenë e pritshme ftesa nga përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes. Në një intervistë dhënë “Sportit në KTV”, Hasani ka theksuar se kanë qenë paraqitjet e ...

Tahiraj flet pasi nuk u ftua nga Panucci: Prisja ftesën, por nuk demoralizohem
Francesco Tahiraj është një nga lojtarët shqiptarë më në formë të momentit. 22-vjeçari nga Vlora është duke kaluar një sezon të mirë, teksa në pjesën e parë luajti me Aluminij në Slloveni dhe në janar kaloi te Hajduk ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 11:59
Francesco Tahiraj është një nga lojtarët shqiptarë më në formë të momentit. 22-vjeçari nga Vlora është duke kaluar një sezon të mirë, teksa në pjesën e parë luajti me Aluminij në Slloveni dhe në janar kaloi te Hajduk ...

Lista e Zvicrës i jep Kosovës një lajm të mirë!
Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç, e ka publikuar listën për dy ndeshjet e radhës ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës që zhvillohet gjatë muajit mars. Petkoviç as për këto takime, nuk i ka besuar ...
Indeks Online | 15-Mar-2019 19:25
Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Zvicrës, Vladimir Petkoviç, e ka publikuar listën për dy ndeshjet e radhës ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës që zhvillohet gjatë muajit mars. Petkoviç as për këto takime, nuk i ka besuar ...

Kosova, Challandes publikon listën e futbollistëve për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë!
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 16:45
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për ...

Vladimir Petkoviq fton katër shqiptarë!
Vladimir Petkoviq, përzgjedhës i kombëtares së Zvicrës, ka ftuar 4 shqiptarë për dy sfidat parakualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Ai ka ftuar Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën, Albian Ajetin e Admir Mehmedin. Ai ...
AlbInfo | 15-Mar-2019 19:06
Vladimir Petkoviq, përzgjedhës i kombëtares së Zvicrës, ka ftuar 4 shqiptarë për dy sfidat parakualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Ai ka ftuar Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën, Albian Ajetin e Admir Mehmedin. Ai ...

Çuditë e Panuçit me listën, trajneri harron edhe Superligën
Lojtarë që nuk luajnë, ose në rastin më të mirë aktivizohen pak me skuadrat e tyre të klubeve. Akoma më keq. Të tjerë që vijnë pas dëmtimeve dhe nuk kanë 90 minuta në këmbët e tyre. Kristian Panuçi si gjithmonë ka ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 15:59
Lojtarë që nuk luajnë, ose në rastin më të mirë aktivizohen pak me skuadrat e tyre të klubeve. Akoma më keq. Të tjerë që vijnë pas dëmtimeve dhe nuk kanë 90 minuta në këmbët e tyre. Kristian Panuçi si gjithmonë ka ...

Katër shqiptarë te kombëtarja e Zvicrës
Trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkoviq, të premten e ka bërë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet e para eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pjesë e ekipit të Zvicrës janë katër ...
ShqipMedia | 15-Mar-2019 18:48
Trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkoviq, të premten e ka bërë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet e para eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pjesë e ekipit të Zvicrës janë katër ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved