ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 13:21

Tri sfida brenda pak ditëve, Pep Guardiola komenton shortin që vuri përballë Tottenhamin

Tri sfida brenda pak ditëve, Pep Guardiola komenton shortin që vuri përballë Tottenhamin
Manchester City ka mësuar sot rivalin për në çerekfinalen e Champions League, teksa do të përballet me Tottenhamin. Pep Guardiola ka filluar që të bëjë llogaritë pasi do të ketë tri ndeshje brenda 12 ditëve ndaj ...
Telegraf | 15-Mar-2019 17:47
Manchester City ka mësuar sot rivalin për në çerekfinalen e Champions League, teksa do të përballet me Tottenhamin. Pep Guardiola ka filluar që të bëjë llogaritë pasi do të ketë tri ndeshje brenda 12 ditëve ndaj ...

De Jong “kërcënon” Juven: Edhe Reali ishte favorite, kemi shanse
Frenkie de Jong beson se Ajax mund të bëjë surprizën edhe ndaj Juventusit. Mesfushori ndihmoi Ajaxin që të siguronte një biletë për në çerekfinale pasi mposhtën merengues 4-1 sfidën e kthimit, ndërkohë që nga vera do të ...
Telegraf | 15-Mar-2019 16:53
Frenkie de Jong beson se Ajax mund të bëjë surprizën edhe ndaj Juventusit. Mesfushori ndihmoi Ajaxin që të siguronte një biletë për në çerekfinale pasi mposhtën merengues 4-1 sfidën e kthimit, ndërkohë që nga vera do të ...

Finale e parakohëshme në Europa League, Napoli gjen Arsenalin
Në Nion të Zvicrës u hodh edhe shorti që përcaktoi përballjet në çerekfinalet e Ligës së Europës. Nuk do të mungojnë sfidat e mëdha, pasi Napoli i Elseid Hysaj ishte pa fat në tërheqjen e goglave. Skuadra e drejtuar nga ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 13:40
Në Nion të Zvicrës u hodh edhe shorti që përcaktoi përballjet në çerekfinalet e Ligës së Europës. Nuk do të mungojnë sfidat e mëdha, pasi Napoli i Elseid Hysaj ishte pa fat në tërheqjen e goglave. Skuadra e drejtuar nga ...

Ndryshon kalendari i Champions, shkak shorti për ekipet e Manchester
Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin kundër ...
Top Channel | 15-Mar-2019 13:38
Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin kundër ...

Shorti i Europa League/Napoli- Arsenal, finalja e parakohshme
Në Nion të Zvicrës është hedhur mesditën e së premtes edhe shorti i fazës çerefinale dhe gjysmëfinale të Europa League. Napoli-Arsenal është çifti që spikat në këtë short.
Top Channel | 15-Mar-2019 13:31
Në Nion të Zvicrës është hedhur mesditën e së premtes edhe shorti i fazës çerefinale dhe gjysmëfinale të Europa League. Napoli-Arsenal është çifti që spikat në këtë short.

Përballje me aromë “Championsi” në Europa League, Napoli-Arsenal e Vijareal-Valencia
Pas atij të Champions League që rezervoi përballje të zjarrta është hedhur në Nion të Zvicrës edhe shorti i Europa League. Skuadrat e kualifikuara do të kërkojnë të fitojnë trofeun e dytë për nga rëndësia në futbollin ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 13:32
Pas atij të Champions League që rezervoi përballje të zjarrta është hedhur në Nion të Zvicrës edhe shorti i Europa League. Skuadrat e kualifikuara do të kërkojnë të fitojnë trofeun e dytë për nga rëndësia në futbollin ...

De Jong: Ajaxi ka gjasa ndaj Juves
Frenkie de Jong beson se Ajaxi ka gjithçka që i duhet për të mposhtur Juventusin. Sipas De Jong, Juventusi është favorit, por pas eliminimit të Real Madridit gjithçka është e mundur. “Juventusi është një prej ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 17:40
Frenkie de Jong beson se Ajaxi ka gjithçka që i duhet për të mposhtur Juventusin. Sipas De Jong, Juventusi është favorit, por pas eliminimit të Real Madridit gjithçka është e mundur. “Juventusi është një prej ...

Champions/ Shorti përplas United-Barcelona; Juve dhe Liverpool me fat
Shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve rezervoi përballje të forta në turneun elitar të futbollit europian. Nga vazot e Nionit, u zbuluan çifte shpërthyes që premtojnë shkëndija si ajo mes Barcelonës dhe ...
Top Channel | 15-Mar-2019 13:03
Shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve rezervoi përballje të forta në turneun elitar të futbollit europian. Nga vazot e Nionit, u zbuluan çifte shpërthyes që premtojnë shkëndija si ajo mes Barcelonës dhe ...

UEFA publikon datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve
Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka publikuar datat për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohen në javën e dytë të muajit prill, më saktësisht më 9 ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 15:05
Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka publikuar datat për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohen në javën e dytë të muajit prill, më saktësisht më 9 ...

Europa League/ Një derbi spanjoll dhe short “i pamëshirshëm” për Napolin
Short i pamëshirshëm për Napolin e Carlo Ancelottit në çerekfinalet e Europa League. Të kaltrit në këtë raund do të kenë përballë Napolin në një finale të parakohshme për këtë kompeticion. Me shumë fat Chelsea që sërish ...
Gazeta Shqip | 15-Mar-2019 15:04
Short i pamëshirshëm për Napolin e Carlo Ancelottit në çerekfinalet e Europa League. Të kaltrit në këtë raund do të kenë përballë Napolin në një finale të parakohshme për këtë kompeticion. Me shumë fat Chelsea që sërish ...

Pas hedhjes së shortit, Jurgen Klopp: E njohim mirë Porton
Tashmë dihen çiftet çerekfinale të këtij viti në ligën më elitareve evropiane për klubet. Liverpooli do të kërkojë një biletë për në gjysmëfinale në përballje me portugezët, Porton. Liverpool v Porto #UCLDraw ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 14:10
Tashmë dihen çiftet çerekfinale të këtij viti në ligën më elitareve evropiane për klubet. Liverpooli do të kërkojë një biletë për në gjysmëfinale në përballje me portugezët, Porton. Liverpool v Porto #UCLDraw ...

Ajax-Juventus: Rikujtojmë finalen e CL më 1996
Shorti çerek-final i Champions Leagues na ka sjellë disa përballje mjaft interesante. Një ndër to padyshim se është ajo mes Juventusit dhe Ajaxit. Sigurisht, Juve ka mundur të kishte ndonjë kundërshtar edhe më të fortë ...
Zeri | 15-Mar-2019 19:42
Shorti çerek-final i Champions Leagues na ka sjellë disa përballje mjaft interesante. Një ndër to padyshim se është ajo mes Juventusit dhe Ajaxit. Sigurisht, Juve ka mundur të kishte ndonjë kundërshtar edhe më të fortë ...

Juventus synon super yllin e Inter
Skuadra e Juventus ka në plan një tjetër transferim të madh në merkaton e ardhshme. Ylli i skuadrës së Inter, Milan Skriniar ka përfunduar në listën e dëshirave të ‘zonjës së vjetër’, shkruan ‘Calciomercato’. Mbrojtësit ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 19:11
Skuadra e Juventus ka në plan një tjetër transferim të madh në merkaton e ardhshme. Ylli i skuadrës së Inter, Milan Skriniar ka përfunduar në listën e dëshirave të ‘zonjës së vjetër’, shkruan ‘Calciomercato’. Mbrojtësit ...

Super-kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve
Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes, tashmë ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 19:06
Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse, ku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo u rikthyen sërish në qendër të vëmendjes, tashmë ...

Ndryshon kalendari i Championsit për shkak të dy ekipeve të Manchesterit
Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin kundër ...
Koha Jone | 15-Mar-2019 18:38
Në Nion të Zvicrës shorti i Champions League përcaktoi përballjen e dy skuadrave angleze, Tottenham-City, duke evituar përplasjen mes dy ekipeve të të njëjtit qytet, pasi United do të diskutojë kualifikimin kundër ...

De Jong: Ajaxi ka gjasa ndaj Juves
Frenkie de Jong beson se Ajaxi ka gjithçka që i duhet për të mposhtur Juventusin. Sipas De Jong, Juventusi është favorit, por pas eliminimit të Real Madridit gjithçka është e mundur. “Juventusi është një prej ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 17:56
Frenkie de Jong beson se Ajaxi ka gjithçka që i duhet për të mposhtur Juventusin. Sipas De Jong, Juventusi është favorit, por pas eliminimit të Real Madridit gjithçka është e mundur. “Juventusi është një prej ...

Champions League, hidhet shorti, zbuloni çiftet çerekfinaliste
Bota e futbollit mban frymën, në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës çerekfinale në Champions League. Për herë të parë pas 9 vitesh në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Man.United, Man.City, ...
Telegraf | 15-Mar-2019 12:59
Bota e futbollit mban frymën, në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës çerekfinale në Champions League. Për herë të parë pas 9 vitesh në këtë fazë u kualifikuan 4 ekipe nga Premier League, Man.United, Man.City, ...

Piloti i McLaren i surprizon të gjithë me veprimin e tij, shikoni se si po përgatitet për garë
Manchester United u zgjodh kundërshtari i Barcelonës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të premten në mëngjes – dhe lajmi nuk u pranua aq mirë nga disa tifozë të Djajve të Kuq. Tifozët dhe skuadra janë të shqetësuar ...
GazetaBlic | 15-Mar-2019 17:47
Manchester United u zgjodh kundërshtari i Barcelonës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të premten në mëngjes – dhe lajmi nuk u pranua aq mirë nga disa tifozë të Djajve të Kuq. Tifozët dhe skuadra janë të shqetësuar ...

Tri sfida brenda pak ditëve, Guardiola komenton shortin që vuri përballë Tottenhamin
Manchester City ka mësuar sot rivalin për në çerekfinalen e Champions League, teksa do të përballet me Tottenhamin. Pep Guardiola ka filluar që të bëjë llogaritë pasi do të ketë tri ndeshje brenda 12 ditëve ndaj ...
Koha Jone | 15-Mar-2019 17:40
Manchester City ka mësuar sot rivalin për në çerekfinalen e Champions League, teksa do të përballet me Tottenhamin. Pep Guardiola ka filluar që të bëjë llogaritë pasi do të ketë tri ndeshje brenda 12 ditëve ndaj ...

Dihen çiftet e mundshme gjysmëfinale në Ligën e Evropës, Chelseat i buzëqesh fati
Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Evropës. Kësisoj ndeshja më e fortë në këtë raund garash do të jetë ajo mes Napolit dhe Arsenalit. Skuadra që kishte jashtëzakonisht shumë fat në short ishte ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 13:32
Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Evropës. Kësisoj ndeshja më e fortë në këtë raund garash do të jetë ajo mes Napolit dhe Arsenalit. Skuadra që kishte jashtëzakonisht shumë fat në short ishte ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved