ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 21:17

Paraburgim për të gjithë të gjykuarit për ngjarjet e “27 prillit”

Paraburgim për të gjithë të gjykuarit për ngjarjet e “27 prillit”
Të gjithë 16 të akuzuarit për ngjarjet e “27 prillit” do të jenë në paraburgim. Kështu vendosën gjyqtarët pas kërkesës së sotme për caktimin e masës së paraburgimit, të cilën e propozoi prokurorja Ivana Trajçeva. Për ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 18:45
Të gjithë 16 të akuzuarit për ngjarjet e “27 prillit” do të jenë në paraburgim. Kështu vendosën gjyqtarët pas kërkesës së sotme për caktimin e masës së paraburgimit, të cilën e propozoi prokurorja Ivana Trajçeva. Për ...

Dukoski: Vendimi për Çavkovin nuk është befasues, do të ankohemi në Starsbourg
Sasho Dukoski avokati i të akuzuarit të ish-drejtorit të BSP, Mitko Çavkov tha se nuk janë të befasuar nga aktgjykimi maksimal për klientin e tij dhe se do të ankohen në gjykatën e Strasbourgut. “Paralajmërova se do të ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 16:05
Sasho Dukoski avokati i të akuzuarit të ish-drejtorit të BSP, Mitko Çavkov tha se nuk janë të befasuar nga aktgjykimi maksimal për klientin e tij dhe se do të ankohen në gjykatën e Strasbourgut. “Paralajmërova se do të ...

Sulmi ndaj parlamentit në Maqedoni, gjykata jep 211 vite burg për 16 të pandehurit
Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar me 211 vite burg 16 të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit 2017 në parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Incidenti që nisi atëkohë në ambientet e brendshme të Kuvendit i nxitur nga ...
Lapsi | 15-Mar-2019 16:43
Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar me 211 vite burg 16 të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit 2017 në parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Incidenti që nisi atëkohë në ambientet e brendshme të Kuvendit i nxitur nga ...

214 vite heqje lirie për “27 Prillin”
Me gjithsej 214 vite burg për 17 të akuzuarit që kanë mbetur, nga 33 gjithsej më parë për dhunën në Parlament më 27 prill të vitit 2017, të njohur në opinion si “27 prilli”. Rastin e udhëhoqi gjykatësja Dobrilla ...
Arbresh | 15-Mar-2019 19:28
Me gjithsej 214 vite burg për 17 të akuzuarit që kanë mbetur, nga 33 gjithsej më parë për dhunën në Parlament më 27 prill të vitit 2017, të njohur në opinion si “27 prilli”. Rastin e udhëhoqi gjykatësja Dobrilla ...

Aktvendim për dhunën në Kuvend, 211 vite burg për të akuzuarit e “27 prillit”
211 vite burg për 16 të akuzuar për dhunën e përgjakshme të “27 prillit” në Kuvend. Igor Durllovskin Gjykata e shpalli të pafajshëm, ndërsa për të tjerët tha se në bazë të dëshmive janë fajtorë për veprën penale “rrezik ...
Flaka | 15-Mar-2019 19:15
211 vite burg për 16 të akuzuar për dhunën e përgjakshme të “27 prillit” në Kuvend. Igor Durllovskin Gjykata e shpalli të pafajshëm, ndërsa për të tjerët tha se në bazë të dëshmive janë fajtorë për veprën penale “rrezik ...

Paraburgim për gjithë 16 të akuzuarit për “27 prillin” të cilët morën dënime me burg
Shkup, 15 mars – Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me ...
Koha.mk | 15-Mar-2019 19:14
Shkup, 15 mars – Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me ...

Sulmi në Parlamentin e Maqedonisë/ 18 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burgim dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burgim për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...
Dritare | 15-Mar-2019 19:11
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burgim dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burgim për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...

211 vjet burg për të akuzuarit e 27 prillit
Aktvendimi për „27 Prillin“ u solli gjithsej 211 vite burgim 16 të akuzuarve për kërcënim terrorist të rendit kushtetues. Prej të gjithë të akuzuarve si njeri i lirë nga gjykata u largua këngëtari i operës Igor ...
Alsat-M | 15-Mar-2019 18:59
Aktvendimi për „27 Prillin“ u solli gjithsej 211 vite burgim 16 të akuzuarve për kërcënim terrorist të rendit kushtetues. Prej të gjithë të akuzuarve si njeri i lirë nga gjykata u largua këngëtari i operës Igor ...

Dhuna në Kuvendin e Maqedonisë, 211 vite burg për të dënuarit
Me 211 vite burg në total janë dënuar këtë të premte nga Gjykata Penale e Shkupit, 16 të akuzuar për dhunën e 27 prillit 2017 në kuvendin e Maqedonisë. Dënimin më të lartë me 18 vite burg e ka marrë Mitko Çavkov dhe ...
RTSH | 15-Mar-2019 18:38
Me 211 vite burg në total janë dënuar këtë të premte nga Gjykata Penale e Shkupit, 16 të akuzuar për dhunën e 27 prillit 2017 në kuvendin e Maqedonisë. Dënimin më të lartë me 18 vite burg e ka marrë Mitko Çavkov dhe ...

Gjykata merr vendimin, të gjithë të dënuarit për 27 prillin në paraburgim
Para pak çastesh Gjykata Penale ka shqiptuar vendimin me të cilin i dërgon në paraburgim të gjithë të dënuarit për 27 prillin. Gjykatësja Dobrilla Kacarska ka vlerësuar se ekziston motiv dhe mundësi që të 16 të dënuarit ...
Shenja | 15-Mar-2019 18:27
Para pak çastesh Gjykata Penale ka shqiptuar vendimin me të cilin i dërgon në paraburgim të gjithë të dënuarit për 27 prillin. Gjykatësja Dobrilla Kacarska ka vlerësuar se ekziston motiv dhe mundësi që të 16 të dënuarit ...

Xhaxhai i Abdulfeta Alimit: Djali jonë s’ka bë asgjë të keqe, ka shpëtuar njeri! (VIDEO)
Pas shqiptimit të dën.imit nga Gjykata Penale për dhunuesit e rastit “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017”, kanë reaguar familjarët e të dënuarve edhe qytetarë të shumtë. Për dënimin e ...
Shprehja | 15-Mar-2019 18:00
Pas shqiptimit të dën.imit nga Gjykata Penale për dhunuesit e rastit “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017”, kanë reaguar familjarët e të dënuarve edhe qytetarë të shumtë. Për dënimin e ...

Shkup: 211 vjet burgim të akuzuarve për dhunën në Kuvend
Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar me gjithsej 211 vjet burgim 16 të akuzuarit për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, të kryer më 27 prill të vitit 2018. Ata gjykata i ka shpallur fajtor për veprën penale ...
AlbInfo | 15-Mar-2019 17:47
Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar me gjithsej 211 vjet burgim 16 të akuzuarit për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, të kryer më 27 prill të vitit 2018. Ata gjykata i ka shpallur fajtor për veprën penale ...

Xhaxhai i Abdulfeta Alimit: Djali jonë s’ka bë asgjë të keqe, ka shpëtuar njeri! (VIDEO)
Pas shqiptimit të dën.imit nga Gjykata Penale për dhunuesit e rastit “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017”, kanë reaguar familjarët e të dënuarve edhe qytetarë të shumtë. Për dënimin e ...
Ina-Online | 15-Mar-2019 17:40
Pas shqiptimit të dën.imit nga Gjykata Penale për dhunuesit e rastit “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017”, kanë reaguar familjarët e të dënuarve edhe qytetarë të shumtë. Për dënimin e ...

Sulmi ndaj parlamentit në Maqedoni, gjykata jep 211 vite burg për 16 të pandehurit
Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar me 211 vite burg 16 të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit 2017 në parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Incidenti që nisi atëkohë në ambientet e brendshme të Kuvendit i nxitur nga ...
Gazeta55 | 15-Mar-2019 17:18
Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar me 211 vite burg 16 të akuzuar për ngjarjet e 27 prillit 2017 në parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Incidenti që nisi atëkohë në ambientet e brendshme të Kuvendit i nxitur nga ...

Gjykata shpall fajtorë 16 persona për sulmin në Parlamentin maqedonas
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burgim dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burgim për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 17:08
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burgim dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burgim për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...

Gjykata shpall fajtorë 16 persona për sulmin në Parlamentin maqedonas
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burgim dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burgim për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...
Koha.net | 15-Mar-2019 17:05
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burgim dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burgim për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...

Gjykata shpall fajtor 16 persona për sulmin në Parlament
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burg dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burg për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...
Kosova Press | 15-Mar-2019 16:57
Një gjykatë e Shkupit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Mitko Çavkov me 18 vite burg dhe pesëmbëdhjetë të tjerë me dënime të rënda me burg për rolin e tyre gjatë pushtimit me dhunë të parlamentit të Maqedonisë së ...

Sela i dedikon ca rreshta Alimit i cili e shpëtoi natën e sulmit në Kuvendin e Maqedonisë
Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoni, Zijadin Sela, ka shkruar një shkrim në profilin e tij zyrtar në Facebook, që ia ka dedikuar Abdulfeta Alimit. Alimi është ish-anëtar i sigurisë së Kuvendit dhe u ...
EkonomiaOnline | 15-Mar-2019 16:57
Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoni, Zijadin Sela, ka shkruar një shkrim në profilin e tij zyrtar në Facebook, që ia ka dedikuar Abdulfeta Alimit. Alimi është ish-anëtar i sigurisë së Kuvendit dhe u ...

(VIDEO) Gjykata dënon me 211 vite të akuzuarit për 27 prillin, detaje nga seanca
Gjykatësja Dobrilla Kacarska i shpalli fajtorë dhe dënoi me burg 16 të akuzuarit e mbetur për 27 prillin, ndërsa organizatorin e protestave Igor Durllovski, e liroi tërësisht nga akuzat. Dënimin më të lartë në këtë rast ...
Shenja | 15-Mar-2019 16:25
Gjykatësja Dobrilla Kacarska i shpalli fajtorë dhe dënoi me burg 16 të akuzuarit e mbetur për 27 prillin, ndërsa organizatorin e protestave Igor Durllovski, e liroi tërësisht nga akuzat. Dënimin më të lartë në këtë rast ...

Abdulfeta Alimi dënohet me 7 vjet burg
Abdulfeta Alimi, ish-anëtari i sigurisë së Kuvendit u dënua me 7 vjet burg lidhur me rastin e dhunës së 27 prillit të 2017 në Kuvend. Ai ishte personi që kishte shpëtuar kryetarin dhe deputetin e ASH, Ziadin Sela natën ...
Shprehja | 15-Mar-2019 15:53
Abdulfeta Alimi, ish-anëtari i sigurisë së Kuvendit u dënua me 7 vjet burg lidhur me rastin e dhunës së 27 prillit të 2017 në Kuvend. Ai ishte personi që kishte shpëtuar kryetarin dhe deputetin e ASH, Ziadin Sela natën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved