ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 09:26

Lika: Shpërbërja e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit nuk është lojë, nuk kam njohuri për vendimin e BDI-së

Lika: Shpërbërja e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit nuk është lojë, nuk kam njohuri për vendimin e BDI-së
Zv.kryeministri për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Hazbi Lika, në një intervistë për TV21 ka folur sërish rreth shpërbërjes së Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit në ministri dhe kundërthëniet me ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 16:15
Zv.kryeministri për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Hazbi Lika, në një intervistë për TV21 ka folur sërish rreth shpërbërjes së Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit në ministri dhe kundërthëniet me ...

Osmani thotë se nuk ka përçarje, Lika reagon sërish ndaj veprimeve të BDI-së (VIDEO)
Bashkimi Demokratik për Integrim është më i unifikuar se kurrë dhe po realizon programin zgjedhor. Kështu tha zëvendëkryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, duke u përgjigjur në pyetjen se a ka përçarje në BDI ...
Shenja | 14-Mar-2019 19:56
Bashkimi Demokratik për Integrim është më i unifikuar se kurrë dhe po realizon programin zgjedhor. Kështu tha zëvendëkryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, duke u përgjigjur në pyetjen se a ka përçarje në BDI ...

Ministria e re kalon filtrin e parë në Parlament
Shkup, 14 mars - Propozim ligji për shuarjen e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe formimin e Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Midis Bashkësive, kaloi filtrin e parë në kuvend. Edhe pse ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 18:58
Shkup, 14 mars - Propozim ligji për shuarjen e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe formimin e Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Midis Bashkësive, kaloi filtrin e parë në kuvend. Edhe pse ...

Ministria për Marrëdhënie Midis Bashkësive, iniciativa kaloi filtrin e parë kuvendor
Propozim ligji për shuarjen e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe formimin e Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Midis Bashkësive, kaloi filtrin e parë në kuvend. Edhe pse ligji është ...
Aktuale.MK | 14-Mar-2019 18:51
Propozim ligji për shuarjen e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe formimin e Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Midis Bashkësive, kaloi filtrin e parë në kuvend. Edhe pse ligji është ...

Shkrihet Sekretariati për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit
Mbeten të thella dallimet në BDI sa i përket shkrirjes së Sekretariatit për zbatimin e Marrëveshje së Ohrit në Ministri për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive. Zëvendëskryeministri Hazbi Lika vazhdon të ...
Arbresh | 14-Mar-2019 18:26
Mbeten të thella dallimet në BDI sa i përket shkrirjes së Sekretariatit për zbatimin e Marrëveshje së Ohrit në Ministri për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive. Zëvendëskryeministri Hazbi Lika vazhdon të ...

Shkrihet Sekretariati për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit
Mbeten të thella dallimet në BDI sa i përket shkrirjes së Sekretariatit për zbatimin e Marrëveshje së Ohrit në ministri për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive.
Kosova Press | 14-Mar-2019 17:20
Mbeten të thella dallimet në BDI sa i përket shkrirjes së Sekretariatit për zbatimin e Marrëveshje së Ohrit në ministri për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive.

Shuarja e Sekretariatit për M.O., Bujar Osmani mohon përçarjet në BDI
“Përpjekjet për avancimin e Sekretariatit janë të kamotshme, kanë filluar me analizën kualitative të MO-së. Ku është konstatuar se sekretariatet janë shërbime tekniko administrative dhe koordinuese në Qeveri, pa pushtet ...
Flaka | 14-Mar-2019 17:11
“Përpjekjet për avancimin e Sekretariatit janë të kamotshme, kanë filluar me analizën kualitative të MO-së. Ku është konstatuar se sekretariatet janë shërbime tekniko administrative dhe koordinuese në Qeveri, pa pushtet ...

Hazbi Lika godet nga Sellca: Ali Ahmeti dhe Bdi-ja ma punuan pas shpine…
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...
Albportali | 14-Mar-2019 17:07
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...

Shuarja e Sekretariatit për M.O., Bujar Osmani mohon përçarjet në BDI
“Përpjekjet për avancimin e Sekretariatit janë të kamotshme, kanë filluar me analizën kualitative të MO-së. Ku është konstatuar se sekretariatet janë shërbime tekniko administrative dhe koordinuese në Qeveri, pa pushtet ...
Aktuale.MK | 14-Mar-2019 16:45
“Përpjekjet për avancimin e Sekretariatit janë të kamotshme, kanë filluar me analizën kualitative të MO-së. Ku është konstatuar se sekretariatet janë shërbime tekniko administrative dhe koordinuese në Qeveri, pa pushtet ...

Shuarja e SIMO-s, Lika vazhdon kundër të gjithëve
“Unë kam bërë reagim shumë objektiv për shkak se unë jam udhëheqës i një sektori që bart këtë proces. Me këtë rast, të ngrihet iniciativë për këtë sektor, është e nevojshme të pyetet ky sektor, të meeret në konsideratë ...
Koha.mk | 14-Mar-2019 16:28
“Unë kam bërë reagim shumë objektiv për shkak se unë jam udhëheqës i një sektori që bart këtë proces. Me këtë rast, të ngrihet iniciativë për këtë sektor, është e nevojshme të pyetet ky sektor, të meeret në konsideratë ...

Alimi: OBRM-PDUKM ka dhënë mbështetje për formimin e Ministrisë së re
Deputeti i BDI-së, Ejup Halimi në seancën kuvendore tha se formimi i Ministrisë për Sisteme Politike dhe Marrëdhënie në mes bashkësive është i nevojshëm dhe del nga analiza e Marrëveshjes Kornizë nga viti 2015. Me ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 14:30
Deputeti i BDI-së, Ejup Halimi në seancën kuvendore tha se formimi i Ministrisë për Sisteme Politike dhe Marrëdhënie në mes bashkësive është i nevojshëm dhe del nga analiza e Marrëveshjes Kornizë nga viti 2015. Me ...

Flet sërish Hazbi Lika: Shpërbërja e Sekretariatit për MO nuk është lojë, nuk e di kur e ka sjellë BDI-ja këtë vendim
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...
TetovaSot | 14-Mar-2019 16:18
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...

Marrëveshja e Ohrit përçan BDI-në në Maqedoninë e Veriut
SHKUP Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partine shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një reagimi, zëvendëskryeministri i angazhuar për zbatimin e MO-së, ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 07:32
SHKUP Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partine shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një reagimi, zëvendëskryeministri i angazhuar për zbatimin e MO-së, ...

Hazbi Lika godet nga Sellca: Ali Ahmeti dhe Bdi-ja ma punuan pas shpine
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...
Televizioni Koha | 14-Mar-2019 16:14
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...

Flet sërish Hazbi Lika: Shpërbërja e Sekretariatit për MO nuk është lojë, nuk e di kur e ka sjellë BDI-ja këtë vendim
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...
Shprehja | 14-Mar-2019 16:06
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...

Flet sërish Hazbi Lika: Shpërbërja e Sekretariatit për MO nuk është lojë, nuk e di kur e ka sjellë BDI-ja këtë vendim
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...
Ina-Online | 14-Mar-2019 15:54
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...

Shkrihet Sekretariati për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit
Mbeten të thella dallimet në BDI sa i përket shkrirjes së Sekretariatit për zbatimin e Marrëveshje së Ohrit në Ministri për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive. Zëvendëskryeministri Hazbi Lika vazhdon të ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 15:49
Mbeten të thella dallimet në BDI sa i përket shkrirjes së Sekretariatit për zbatimin e Marrëveshje së Ohrit në Ministri për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive. Zëvendëskryeministri Hazbi Lika vazhdon të ...

Shuarja e Sekretariatit, Osmani mohon përçarjet në BDI
“Përpjekjet për avancimin e Sekretariatit janë të kamotshme, kanë filluar me analizën kualitative të MO-së. Ku është konstatuar se sekretariatet janë shërbime tekniko administrative dhe koordinuese në Qeveri, pa pushtet ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 15:41
“Përpjekjet për avancimin e Sekretariatit janë të kamotshme, kanë filluar me analizën kualitative të MO-së. Ku është konstatuar se sekretariatet janë shërbime tekniko administrative dhe koordinuese në Qeveri, pa pushtet ...

Flet Hazbi Lika: Shpërbërja e Sekretariatit për MO nuk është lojë, nuk e di kur e ka sjellë BDI-ja këtë vendim
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...
Flaka | 14-Mar-2019 15:30
Zëvendëskryeministri Hazbi Lika foli sot për shpërbërjen e Sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit. Ai tha se kjo nuk duhet të merret si një lojë ose si diçka e lehtë që mund të kapërcehet aty për aty. Lika tha se nuk e ...

Osmani: Pavarësisht reagimit të Likës nuk ka përçarje në BDI
Bashkimi Demokratik për Integrim është më e unifikuar se kurrë dhe po realizon programin zgjedhor. Kështu u përgjigj zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, duke u përgjigjur në pyetjen se a ka ...
Shenja | 14-Mar-2019 15:23
Bashkimi Demokratik për Integrim është më e unifikuar se kurrë dhe po realizon programin zgjedhor. Kështu u përgjigj zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, duke u përgjigjur në pyetjen se a ka ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved