ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 16:52

Nasim Haradinaj: Të prekësh në UÇK-në, jo vetëm që shkakton probleme por edhe trazira (Video)

Nasim Haradinaj: Të prekësh në UÇK-në, jo vetëm që shkakton probleme por edhe trazira (Video)
Nasim Haradinaj nga OVL UÇK, ka thënë se Prokuroria Speciale po provokon trazira me fillimin e hetimit të listës së veteranëve. Haradinaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë nuk mund të ketë dënime kolektive por ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 22:49
Nasim Haradinaj nga OVL UÇK, ka thënë se Prokuroria Speciale po provokon trazira me fillimin e hetimit të listës së veteranëve. Haradinaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë nuk mund të ketë dënime kolektive por ...

Veteranët Çeku e Berisha mohojnë aktakuzën (VIDEO)
As seanca e dytë për rastin “veteranët e rrejshëm” nuk i gjeti në sallë të 12-të të akuzuarit për fryerjen e këtyre listave, njofton Klan Kosova. Sidoqoftë në mesin e atyre që ishin të pranishëm qenë ish kryeministri i ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 21:28
As seanca e dytë për rastin “veteranët e rrejshëm” nuk i gjeti në sallë të 12-të të akuzuarit për fryerjen e këtyre listave, njofton Klan Kosova. Sidoqoftë në mesin e atyre që ishin të pranishëm qenë ish kryeministri i ...

Flet i akuzuari në rastin “Veteranët”
Sot është mbajtur seanca e dytë fillestare në rastin “Veteranët” pas dështimit të asaj të parës. 10 të akuzuarit në këtë rast, duke përfshirë Agim Çekun, Rrustem Berishën e Shkumbin Demaliajn janë deklaruar të pafajshëm ...
InFokusi | 14-Mar-2019 21:09
Sot është mbajtur seanca e dytë fillestare në rastin “Veteranët” pas dështimit të asaj të parës. 10 të akuzuarit në këtë rast, duke përfshirë Agim Çekun, Rrustem Berishën e Shkumbin Demaliajn janë deklaruar të pafajshëm ...

Prokuroria lëshoi urdhër-arrest pasi mungoi në seancë, flet i akuzuari në rastin “Veteranët”
Sot është mbajtur seanca e dytë fillestare në rastin “Veteranët” pas dështimit të asaj të parës. 10 të akuzuarit në këtë rast, duke përfshirë Agim Çekun, Rrustem Berishën e Shkumbin Demaliajn janë deklaruar të pafajshëm ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 20:47
Sot është mbajtur seanca e dytë fillestare në rastin “Veteranët” pas dështimit të asaj të parës. 10 të akuzuarit në këtë rast, duke përfshirë Agim Çekun, Rrustem Berishën e Shkumbin Demaliajn janë deklaruar të pafajshëm ...

Nasim Haradinaj për ‘veteranët e rrejshëm’: E kryqëzuan Blakajn, sot doli e vërteta (Video)
Nasim Haradinaj nga OVL UÇK, ka thënë se pas zhurmës së madhe sot doli emri i vërtet i prokurorit që është marrë me listat e veteranëve. Haradinaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se prokuror për hetimin e ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 20:23
Nasim Haradinaj nga OVL UÇK, ka thënë se pas zhurmës së madhe sot doli emri i vërtet i prokurorit që është marrë me listat e veteranëve. Haradinaj, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se prokuror për hetimin e ...

10 të akuzuarit për “veteranët e rrejshëm” deklarohen të pafajshëm
Të pafajshëm janë deklaruar ish-anëtarët e Komisionit Verifikues të Statusit të Veteranit të UÇK-së, në shqyrtimin fillestar ku ata po akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Por, në këtë seancë nuk janë paraqitur ...
Koha.net | 14-Mar-2019 19:46
Të pafajshëm janë deklaruar ish-anëtarët e Komisionit Verifikues të Statusit të Veteranit të UÇK-së, në shqyrtimin fillestar ku ata po akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Por, në këtë seancë nuk janë paraqitur ...

Gucati paralajmëron destabilizim e protesta të dhunshme nëse ndalen pensionet
Kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati duke folur në T7 ka komentuar kërkesën e Prokurorisë Speciale që pagat për 19 mijë veteranë të pezullohen deri në vendim të Gjykatës, raporton Express. Gucati ka deklaruar se janë të ...
Zeri | 14-Mar-2019 18:36
Kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati duke folur në T7 ka komentuar kërkesën e Prokurorisë Speciale që pagat për 19 mijë veteranë të pezullohen deri në vendim të Gjykatës, raporton Express. Gucati ka deklaruar se janë të ...

Gucati paralajmëron destabilizim e protesta të dhunshme nëse ndalen pensionet
Kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati ka komentuar kërkesën e Prokurorisë Speciale që pagat për 19 mijë veteranë të pezullohen deri në vendim të Gjykatës. Gucati ka deklaruar për T7 se janë të befasuar me kërkesën e ...
Arbresh | 14-Mar-2019 17:59
Kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati ka komentuar kërkesën e Prokurorisë Speciale që pagat për 19 mijë veteranë të pezullohen deri në vendim të Gjykatës. Gucati ka deklaruar për T7 se janë të befasuar me kërkesën e ...

Për mashtrimet me Listat e Veteranëve, në Kosovë ka vazhduar sot gjykimi
Të akuzuarit për mashtrime me listat e Veteranëve në Kosovë janë deklaruar të pa fajshëm në vazhdimin e seancës gjyqësore. Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin ...
AlbInfo | 14-Mar-2019 17:22
Të akuzuarit për mashtrime me listat e Veteranëve në Kosovë janë deklaruar të pa fajshëm në vazhdimin e seancës gjyqësore. Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin ...

Flet Ahmet Daku, ja pse nuk shkoi në gjykim për “Veteranët e rrejshëm”
Ahmet Daku e Xhavit Jashari kanë qenë dy të akuzuarit e rastit të Veteranëve, të cilët kanë munguar në seancën e mbajtur për ta të enjten. Si shkak i mungesës së tyre, Prokuroria Speciale ka kërkuar nga Gjykata që të ...
InFokusi | 14-Mar-2019 15:22
Ahmet Daku e Xhavit Jashari kanë qenë dy të akuzuarit e rastit të Veteranëve, të cilët kanë munguar në seancën e mbajtur për ta të enjten. Si shkak i mungesës së tyre, Prokuroria Speciale ka kërkuar nga Gjykata që të ...

Rasti “Veteranët”, të akuzuarit deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin ...
TetovaSot | 14-Mar-2019 14:23
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin ...

Vendimi për pezullimin ose jo të pensioneve të veteranëve merret me shkrim
Ka përfunduar seanca ndaj rastit të veteranëve, vendim për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gjykata pas seancës, i cili do t’u shpërndahet palëve. Më herët gjatë ditës ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 14:23
Ka përfunduar seanca ndaj rastit të veteranëve, vendim për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gjykata pas seancës, i cili do t’u shpërndahet palëve. Më herët gjatë ditës ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ...

Rasti “Veteranët”, Agim Çeku, Rrustem Berisha, Shkumbin Demalijaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 13:10
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...

Rasti “Veteranët”, të akuzuarit deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin ...
Klan Kosova | 14-Mar-2019 14:11
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin ...

Përfundon seanca, vendimi për pezullim të pensioneve të veteranëve merret me shkrim
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve dhe vendimi për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gjykata pas seancës, i cili do t’u shpërndahet palëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për ...
Gazeta Monitor | 14-Mar-2019 13:28
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve dhe vendimi për pezullimin e pensioneve pritet të merret nga Gjykata pas seancës, i cili do t’u shpërndahet palëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për ...

Rasti “Veteranët”, Agim Çeku, Rrustem Berisha, Shkumbin Demalijaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...
AlMaKos | 14-Mar-2019 13:20
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...

Rasti “Veteranët”, Çeku, Berisha, Demalijaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...
Indeks Online | 14-Mar-2019 13:18
Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në cilësinë e anëtarëve të komisionit për verifikimin e ...

Merret vendim për pensionet e ‘veteranëve të rrejshëm’
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do të vendoset jashtë seancës. Vendimi do të jetë me shkrim dhe do ...
InFokusi | 14-Mar-2019 13:17
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do të vendoset jashtë seancës. Vendimi do të jetë me shkrim dhe do ...

Përfundon seanca për “veteranët e rrejshëm”, çfarë vendimi u mor për pensionet
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do të vendoset jashtë seancës. Vendimi do të jetë me shkrim dhe do ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 13:13
Ka përfunduar seanca për fyerjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do të vendoset jashtë seancës. Vendimi do të jetë me shkrim dhe do ...

10 të akuzuarit për fryrje të listave të veteranëve, deklarohen të pafajshëm
Prishtinë, 14 mars - Po vazhdon seanca gjyqësore në rastin e veteranëve mashtrues, ku 10 të akuzuar për këtë rast po ballafaqohen me akuzat e ngritura nga Prokuroria Speciale. Të akuzuarit, që ishin të pranishëm në ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 13:10
Prishtinë, 14 mars - Po vazhdon seanca gjyqësore në rastin e veteranëve mashtrues, ku 10 të akuzuar për këtë rast po ballafaqohen me akuzat e ngritura nga Prokuroria Speciale. Të akuzuarit, që ishin të pranishëm në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved