ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 09:16

Kryeministri Rama: Rusia nuk do ecurinë evropiane të asnjë prej vendeve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Rama: Rusia nuk do ecurinë evropiane të asnjë prej vendeve të Ballkanit Perëndimor
Kryeministri Rama dje priti kryeministrin e Maqedonisë së Veriut në Tiranë dhe në konferencën e përbashkët për shtyp, kryeministri Rama deklaroi se Rusia nuk do që vendet e Ballkanit Perëndimor të integrohen në ...
Telegraf | 14-Mar-2019 14:39
Kryeministri Rama dje priti kryeministrin e Maqedonisë së Veriut në Tiranë dhe në konferencën e përbashkët për shtyp, kryeministri Rama deklaroi se Rusia nuk do që vendet e Ballkanit Perëndimor të integrohen në ...

Kreu i kuvendit Ruçi takon kryeministrin maqedonas Zaev
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti dje Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi: Bashkëpunimi politik midis Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut është i ...
Telegraf | 14-Mar-2019 12:49
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti dje Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi: Bashkëpunimi politik midis Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut është i ...

Zaev-opozitës shqiptare: Nuk bëra si ju; Kryeministri Rama: Rusia s’është tifoze e integrimit në BE
Zoran Zaev erdhi për vizitë zyrtare në Tiranë në një situatë politike që shpesh krahasohet me atë që dy vjet më parë, në vendin e tij, mori emrin “skenari maqedonas”. Kryeministri i Shkupit nënvizoi dallimin mes dy ...
Top Channel | 13-Mar-2019 15:49
Zoran Zaev erdhi për vizitë zyrtare në Tiranë në një situatë politike që shpesh krahasohet me atë që dy vjet më parë, në vendin e tij, mori emrin “skenari maqedonas”. Kryeministri i Shkupit nënvizoi dallimin mes dy ...

Rreziku rus, Rama: Moska nuk është tifoze e zgjerimit të Bashkimit Evropian
Ne te paren vizite zyrtare qe pas arritjes se marreveshjes per ndryshimi ne emrit dhe antaresimit ne NATO, kryeministri i Maqedonise se Veriut, Zoran Zaev u prit me ceremonialin zyrtar ne Pallatin e Brigadave nga ...
VizionPlus | 13-Mar-2019 15:51
Ne te paren vizite zyrtare qe pas arritjes se marreveshjes per ndryshimi ne emrit dhe antaresimit ne NATO, kryeministri i Maqedonise se Veriut, Zoran Zaev u prit me ceremonialin zyrtar ne Pallatin e Brigadave nga ...

Zaev-Ruçi: Dialogu është i rëndësishëm për zhvillimin demokratik dhe për perspektivat evropiane
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Republikën e Shqipërisë u takua me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Gramoz Ruçi. Marrëveshja e ...
Telegrafi | 13-Mar-2019 18:02
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Republikën e Shqipërisë u takua me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Gramoz Ruçi. Marrëveshja e ...

Ministri i Jashtëm i Çekisë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut
Me ftesë të ministrit për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, nesër (e enjte 14 mars 2019) për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të qëndrojë ministri për Punë të Jashtëm të Republikës së Çekisë, ...
Telegrafi | 13-Mar-2019 16:23
Me ftesë të ministrit për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov, nesër (e enjte 14 mars 2019) për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të qëndrojë ministri për Punë të Jashtëm të Republikës së Çekisë, ...

Editorial: Zaev dhe Rama, një bisedë në Tiranë që mund të bëhej edhe me telefon ?!
Shkruan Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 14 Mars, Zhurnal.mk – Disa orë takim e konferencë për shtyp dhe qëndrim deri në orët e vona të pasdites iu deshën kryeministrit Zoran Zaev dhe delegacionit të tij për vizitë ...
Zhurnal | 14-Mar-2019 12:38
Shkruan Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk Shkup, 14 Mars, Zhurnal.mk – Disa orë takim e konferencë për shtyp dhe qëndrim deri në orët e vona të pasdites iu deshën kryeministrit Zoran Zaev dhe delegacionit të tij për vizitë ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaevit
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Aktuale.MK | 14-Mar-2019 09:36
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Ministri çek i Punëve të Jashtme, Petzhiçek sot në Shkup
14 Mars 2019 / 9:05 Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij maqedonas Nikolla Dimitrov. ...
AlMaKos | 14-Mar-2019 09:21
14 Mars 2019 / 9:05 Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij maqedonas Nikolla Dimitrov. ...

Ministri çek i Punëve të Jashtme, Petzhiçek sot në Shkup
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij maqedonas Nikolla Dimitrov. Siç kumtoi MPJ-ja, ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 09:08
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij maqedonas Nikolla Dimitrov. Siç kumtoi MPJ-ja, ...

Ministri çek i Punëve të Jashtme, Petzhiçek sot në Shkup
????? ???????? Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij ...
Medial | 14-Mar-2019 08:56
????? ???????? Shkup, 14 mars 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ftesë të kolegut të tij ...

Ministri i Jashtëm çek Tomash Petzhiçek, për vizitë në Maqedoninë e Veriut
Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Arritja në MPJ dhe RMV. -Takim tet-a-tet e ministrit të jashtëm Nikolla Dimitrov dhe ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 07:52
Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Çekisë, Tomash Petzhiçek për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Arritja në MPJ dhe RMV. -Takim tet-a-tet e ministrit të jashtëm Nikolla Dimitrov dhe ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaevit
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Shprehja | 14-Mar-2019 00:47
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaevit
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Ina-Online | 14-Mar-2019 00:07
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Ish-Ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni Çejku komenton mesazhin e Zaev për opozitën: Leksion i nxituar
Tiranë, 13 mars, Zhurnal.mk - Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar ...
Zhurnal | 13-Mar-2019 23:22
Tiranë, 13 mars, Zhurnal.mk - Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar ...

Zaev: Skenari maqedonas, jo i ngjashëm me Shqipërinë
Vetë erdhi në pushtet përmes protestave, por kur flet për zhvillimet politike në Shqipëri, Zoran Zaev në të parën vizitë në Tiranë pas ndryshimit të emrit në Maqedoni e Veriut, nuk gjen ngjashmëri me skenarin Maqedonas. ...
TV Klan | 13-Mar-2019 15:40
Vetë erdhi në pushtet përmes protestave, por kur flet për zhvillimet politike në Shqipëri, Zoran Zaev në të parën vizitë në Tiranë pas ndryshimit të emrit në Maqedoni e Veriut, nuk gjen ngjashmëri me skenarin Maqedonas. ...

Ish-Ambasadori në Maqedoni komenton mesazhin e Zaev për opozitën: Leksion i nxituar
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
TetovaSot | 13-Mar-2019 22:34
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

Kryeministri i Maqedonisë në Tiranë, pati mesazhe edhe për opozitën
Rama propozon një model të zonës Schengen në Ballkan Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka qendëruar në një vizitë zyrtare në Shqipërë ku është pritur nga homologu i tij Edi Rama. Zaev deklaroi se janë gati ...
AlbInfo | 13-Mar-2019 21:33
Rama propozon një model të zonës Schengen në Ballkan Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka qendëruar në një vizitë zyrtare në Shqipërë ku është pritur nga homologu i tij Edi Rama. Zaev deklaroi se janë gati ...

Dha leksione për opozitën, ish-ambasadori Çejku kritikon Zaevin: Ti bojkotove parlamentin për 18 muaj
Ish-ambasadori shqiptar në Maqedoni, Arben Çejku ka kundërshtuar deklaratat e kryeministit Zoran Zaev, që i bëri thirrje opozitës të jetë e kujdeshme ndaj vendit. “Cdokush ka të drejtën e demonstratave, por gjithmonë të ...
Politiko | 13-Mar-2019 21:26
Ish-ambasadori shqiptar në Maqedoni, Arben Çejku ka kundërshtuar deklaratat e kryeministit Zoran Zaev, që i bëri thirrje opozitës të jetë e kujdeshme ndaj vendit. “Cdokush ka të drejtën e demonstratave, por gjithmonë të ...

Diplomati komenton mesazhin e Zaev për opozitën: Leksion i nxituar
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku,këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...
Gazeta55 | 13-Mar-2019 21:17
Një leksion të nxituar. Kështu e cilëson ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku,këshillën e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev drejtuar opozitës shqiptare. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved