ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 09:26

PS refuzon mandatet e PD; Në Kukës po mbyllet lista e emrave për zëvendësimet

PS refuzon mandatet e PD; Në Kukës po mbyllet lista e emrave për zëvendësimet
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament.
Top Channel | 14-Mar-2019 15:34
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament.

Mbyllet lista e emrave, PS refuzon mandatet e PD në Kukës
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai i PD në Kukës, ku ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 16:18
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai i PD në Kukës, ku ...

FOTOT/ “Mikesha” e Monikës, që u bë deputete: Kjo zonjë është për t’u admiruar dhe marrë shembull
Elda Hoti është një nga deputetet që mori mandatin një ditë më parë. Kandidatja e LSI-së bëri betimin në Parlament dhe tashmë përfaqëson këtë parti, për Qarkun e Lezhës. Edhe pse Monika Kryemadhi i ka shpallur tradhtarë ...
GazetaTema | 14-Mar-2019 10:41
Elda Hoti është një nga deputetet që mori mandatin një ditë më parë. Kandidatja e LSI-së bëri betimin në Parlament dhe tashmë përfaqëson këtë parti, për Qarkun e Lezhës. Edhe pse Monika Kryemadhi i ka shpallur tradhtarë ...

Mbyllet lista e PD në Kukës, KQZ do të vendosë mbi fatin e mandatit të opozitës
Te premten skadon afati per kandidatin e fundit te Partise Demokratike ne qarkun e Kukesit, Miftar Dauti per te pranuar apo jo mandatin e deputetit. Burime prane PD bejne me dije se kandidati Dauti do ta refuzoje ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 14:39
Te premten skadon afati per kandidatin e fundit te Partise Demokratike ne qarkun e Kukesit, Miftar Dauti per te pranuar apo jo mandatin e deputetit. Burime prane PD bejne me dije se kandidati Dauti do ta refuzoje ...

Si e shkërmoqi LSI-në, Monika Kryemadhi, në më pak se dy vite!
Lëvizja Socialiste për Integrim, është një forcë politike e cila u krijua në vitin 2004, pas një përplasje të Ilir Metës, me ish-kryeministrin e atëhershëm Fatos Nano. Socialistët e quajtën në atë kohë, lëvizje e ...
GazetaTema | 13-Mar-2019 18:53
Lëvizja Socialiste për Integrim, është një forcë politike e cila u krijua në vitin 2004, pas një përplasje të Ilir Metës, me ish-kryeministrin e atëhershëm Fatos Nano. Socialistët e quajtën në atë kohë, lëvizje e ...

Deputetët e rinj të LSI, Petrit Vasili: KQZ vendim antikushtetues
Ish-deputeti i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i ftuar në rubrikën “Opinino” në studion e lajmeve në News 24, sqaroi arsyen pse kryetarja e kësaj force, Monika Kryemadhi iu drejtua me një letër ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 15:02
Ish-deputeti i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i ftuar në rubrikën “Opinino” në studion e lajmeve në News 24, sqaroi arsyen pse kryetarja e kësaj force, Monika Kryemadhi iu drejtua me një letër ...

Kryemadhi: Unë dhe Petriti duhet të paguajmë për gabimet e LSI-së
Themeluesit e LSI-së duhet të paguajnë për gabimet që janë bërë me listat ndër vite. Kryetarja, Monika Kryemadhi u shpreh se me djegien e mandateve do të rikthejnë LSI-në e ndryshimit të 2014, ndërsa kërkoi ndihmën e ...
Aktuale.MK | 14-Mar-2019 23:02
Themeluesit e LSI-së duhet të paguajnë për gabimet që janë bërë me listat ndër vite. Kryetarja, Monika Kryemadhi u shpreh se me djegien e mandateve do të rikthejnë LSI-në e ndryshimit të 2014, ndërsa kërkoi ndihmën e ...

Kryemadhi: Unë dhe Petriti duhet të paguajmë për gabimet e LSI-së
Themeluesit e LSI-së duhet të paguajnë për gabimet që janë bërë me listat ndër vite. Kryetarja, Monika Kryemadhi u shpreh se me djegien e mandateve do të rikthejnë LSI-në e ndryshimit të 2014, ndërsa kërkoi ndihmën e ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 22:09
Themeluesit e LSI-së duhet të paguajnë për gabimet që janë bërë me listat ndër vite. Kryetarja, Monika Kryemadhi u shpreh se me djegien e mandateve do të rikthejnë LSI-në e ndryshimit të 2014, ndërsa kërkoi ndihmën e ...

Kryemadhi: Unë dhe Petriti duhet të paguajmë për gabimet e LSI-së
Themeluesit e LSI-së duhet të paguajnë për gabimet që janë bërë me listat ndër vite. Kryetarja, Monika Kryemadhi u shpreh se me djegien e mandateve do të rikthejnë LSI-në e ndryshimit të 2014, ndërsa kërkoi ndihmën e ...
InFokusi | 14-Mar-2019 20:47
Themeluesit e LSI-së duhet të paguajnë për gabimet që janë bërë me listat ndër vite. Kryetarja, Monika Kryemadhi u shpreh se me djegien e mandateve do të rikthejnë LSI-në e ndryshimit të 2014, ndërsa kërkoi ndihmën e ...

“Deputetët dhe kandidatët që dogjën mandatet, krenari ime dhe e LSI-së”
Gjatë takimit me strukturat drejtuese të LSI-së Tiranë, Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi foli për vendimin e djegies së mandateve, për të cilin tha se sot më shumë se kurrë: “jemi të bindur që kemi marrë vendimin e ...
Koha Jone | 14-Mar-2019 19:01
Gjatë takimit me strukturat drejtuese të LSI-së Tiranë, Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi foli për vendimin e djegies së mandateve, për të cilin tha se sot më shumë se kurrë: “jemi të bindur që kemi marrë vendimin e ...

Mandatet/ Çfarë do të ndodhë me Kukësin?
E paprecedentë është konsideruar djegia e mandateve të opozitës, dhe lënia bosh e vendeve në parlament. Por, që nga djegia e mandateve, kanë qenë kandidatë edhe nga radhët e PD, edhe radhët e LSI, në listat pasuese ...
Dritare | 14-Mar-2019 18:24
E paprecedentë është konsideruar djegia e mandateve të opozitës, dhe lënia bosh e vendeve në parlament. Por, që nga djegia e mandateve, kanë qenë kandidatë edhe nga radhët e PD, edhe radhët e LSI, në listat pasuese ...

Fatin e Lefter Kokës/ LSI përjashton nga partia këshilltarët e saj në Bashkinë Durrës
Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari deklaroi sot se pas Lefter Kokës, që doli kundër vendimit të grupit duke pranuar mandatin e deputetit dhe u përjashtua, të njëjtin fat kanë pësuar edhe këshilltarët e LSI në ...
Lexo | 14-Mar-2019 18:19
Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari deklaroi sot se pas Lefter Kokës, që doli kundër vendimit të grupit duke pranuar mandatin e deputetit dhe u përjashtua, të njëjtin fat kanë pësuar edhe këshilltarët e LSI në ...

Fatin e Lefter Kokës/ LSI përjashton nga partia këshilltarët e saj në Bashkinë Durrës
Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari deklaroi sot se pas Lefter Kokës, që doli kundër vendimit të grupit duke pranuar mandatin e deputetit dhe u përjashtua, të njëjtin fat kanë pësuar edhe këshilltarët e LSI në ...
Java News | 14-Mar-2019 17:33
Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari deklaroi sot se pas Lefter Kokës, që doli kundër vendimit të grupit duke pranuar mandatin e deputetit dhe u përjashtua, të njëjtin fat kanë pësuar edhe këshilltarët e LSI në ...

Braimllari: Çdo figurë tjetër nga PS mund të jetë kryeministër më i mirë se Rama
Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari i ftuar në emisionin “45 Minuta” në “Report TV” deklaroi se në datë 16 mars qytetarët do të marrin fatet e tyre në dorë për të larguar qeverinë Rama. Ai tha se pas protestës së ...
Koha Jone | 14-Mar-2019 17:28
Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari i ftuar në emisionin “45 Minuta” në “Report TV” deklaroi se në datë 16 mars qytetarët do të marrin fatet e tyre në dorë për të larguar qeverinë Rama. Ai tha se pas protestës së ...

LSI, letër KQZ-së: Kandidatët nuk na përfaqësojnë
Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ditën e sotme, lidhur me kandidatët që pranojnë të marrin mandatin e deputetit. Në letër thuhet se çdo individ i listave ...
Gazeta Shqip | 13-Mar-2019 15:51
Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ditën e sotme, lidhur me kandidatët që pranojnë të marrin mandatin e deputetit. Në letër thuhet se çdo individ i listave ...

PS refuzon mandatet e PD, në Kukës po mbyllet lista e emrave për zëvendësimet
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai i PD në Kukës, ku ...
Gazeta Dita | 14-Mar-2019 15:54
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai i PD në Kukës, ku ...

Zëvendësimet/ PS refuzon mandatet e PD, në Kukës po mbyllet lista e emrave
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai i PD në Kukës, ku ...
Java News | 14-Mar-2019 15:54
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai i PD në Kukës, ku ...

Situatë e rrallë në Kukës, PS refuzon mandatet e PD
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament . Rasti më i afërt është ai i PD në Kukës, ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 15:53
Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament . Rasti më i afërt është ai i PD në Kukës, ...

Kryemadhi-KQZ-së: Mos i jepni mandat kandidatëve që vijnë nga LSI, shkelet kushtetuta
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është shprehur se çdo mandat I marrë nga kandidatët e listës zgjedhore të LSI është i paligjshëm pasi nuk përfaqëson interesat e kësaj force. Në një letër drejtuar KQZ-së këtë të ...
VizionPlus | 13-Mar-2019 14:22
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është shprehur se çdo mandat I marrë nga kandidatët e listës zgjedhore të LSI është i paligjshëm pasi nuk përfaqëson interesat e kësaj force. Në një letër drejtuar KQZ-së këtë të ...

Monika Kryemadhi i shkruan KQZ: Dhënia e mandatit kandidatëve të LSI, antiligjore (Letra)
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i ka dërguar ditën e sotme një letër Komisionit Qëndror Zgjedhor ku shprehet se Komiteti Drejtues Kombëtar i partisë së saj ka vendosur çregjistrimin si ...
Lapsi | 13-Mar-2019 16:47
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i ka dërguar ditën e sotme një letër Komisionit Qëndror Zgjedhor ku shprehet se Komiteti Drejtues Kombëtar i partisë së saj ka vendosur çregjistrimin si ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved