ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 09:16

Boeing nxjerr nga përdorimi flotën e avionëve 737 Max

Boeing nxjerr nga përdorimi flotën e avionëve 737 Max
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 09:52
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...

Kompania Boeing nxjerr jashtë përdorimit avionët “737 Max”
Prodhuesi më i madh i avionëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max. Vendimi për nxjerrjen jashtë përdorimit erdhi pas provave të gjetura nga hetuesit në avionin e rrëzuar në Etipoi ku ...
VizionPlus | 14-Mar-2019 10:00
Prodhuesi më i madh i avionëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max. Vendimi për nxjerrjen jashtë përdorimit erdhi pas provave të gjetura nga hetuesit në avionin e rrëzuar në Etipoi ku ...

Flota e aeroplanëve që nuk do ta ‘prekë’ qiellin më
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...
Telegrafi | 14-Mar-2019 13:52
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...

Incidenti ajror, kutitë e zeza të avionit etiopian shkojnë në Francë
Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin dritë mbi ...
ABCNews | 14-Mar-2019 18:10
Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin dritë mbi ...

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon “737 Max”: Ulim në tokë 371 avionë!
Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, “Boeing” ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve “737 Max” pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i “Boeing” vjen pasi ...
Gazeta Shqip | 14-Mar-2019 10:59
Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, “Boeing” ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve “737 Max” pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i “Boeing” vjen pasi ...

Air Albania zhduket përsëri. Rama nuk e ngre dot “Lasgushin” në ajër
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...
Lapsi | 14-Mar-2019 13:40
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...

Parandjenja e gruas, e cila humbi të gjithë familjen në aksidentin e “Ethiopian Airlines”
Pjesë e tragjedisë së ndodhur në Kenia, ku u rrëzua avioni “Ethiopian Airlines” me rreth 157 pasagjerë që humbën jetën, ishin dhe 5 anëtarë të një familje. Një javë para se të hipte në këtë fluturim Carol Karanja, i ...
Lapsi | 14-Mar-2019 12:16
Pjesë e tragjedisë së ndodhur në Kenia, ku u rrëzua avioni “Ethiopian Airlines” me rreth 157 pasagjerë që humbën jetën, ishin dhe 5 anëtarë të një familje. Një javë para se të hipte në këtë fluturim Carol Karanja, i ...

KB: Udhëzon nëpunësit, bojkotoni Boing 737 Maks 8
Nju-Jork, 14 mars – Kombet e Bashkuara u rekomanduan nëpunësve të tyre të mos udhëtojnë me avionët Boing 737 Maks 8, transmeton gazeta KOHA. Reparti për siguri i KB-së (UNDSS) shpalli kumtesë në të cilën citohet se ...
Koha.mk | 14-Mar-2019 20:58
Nju-Jork, 14 mars – Kombet e Bashkuara u rekomanduan nëpunësve të tyre të mos udhëtojnë me avionët Boing 737 Maks 8, transmeton gazeta KOHA. Reparti për siguri i KB-së (UNDSS) shpalli kumtesë në të cilën citohet se ...

?OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”
Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara (UNDG) lëshoi ...
Alsat-M | 14-Mar-2019 19:35
Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”. Departamenti i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara (UNDG) lëshoi ...

?OKB rekomandon zyrtarët e saj të mos udhëtojnë me “Boeing 737 Max”
Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”.
Kosova Press | 14-Mar-2019 19:27
Kombet e Bashkuara rekomanduan sot zyrtarët dhe oficerët që punojnë në misionet e ndryshme të OKB-së, që të mos udhëtojnë me aeroplanët “Boeing 737 Max 8”.

Incidenti ajror, kutitë e zeza të avionit etiopian shkojnë në Francë
Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin dritë mbi ...
Medial | 14-Mar-2019 18:15
Hetuesit në Francë kanë marrë në dorëzim kutitë e zeza të avionit etiopian që u rrëzua 4 ditë më parë në vendin afrikan. Përmes analizës së të dhënave të dy objekteve, ekspertët do të mundohen të hedhin dritë mbi ...

Edhe SHBA ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”
SHBA Edhe SHBA ndalon fluturimin mbi hapësirën e saj ajërore avionët “Boeing 737 MAX”. Lajmin e ka dhënë vetë presidenti Trump, i cili lajmëroi se avionët “Boeing 737 MAX -8 dhe -9” nuk do të lëjohen më të fluturojnë. ...
BalkanWeb | 13-Mar-2019 20:08
SHBA Edhe SHBA ndalon fluturimin mbi hapësirën e saj ajërore avionët “Boeing 737 MAX”. Lajmin e ka dhënë vetë presidenti Trump, i cili lajmëroi se avionët “Boeing 737 MAX -8 dhe -9” nuk do të lëjohen më të fluturojnë. ...

Presioni ndaj kompanisë Boeing
Pas një presioni të madh nga brenda dhe jashtë vendit, qeveria amerikane ka pezulluar fluturimin e të gjithë avionëve Boeing 737 Max 8 dhe 9. Presidenti Trump lëshoi një urdhër ekzekutiv pasi Kanadaja njoftoi se ka të ...
Zeri Amerikes | 14-Mar-2019 16:17
Pas një presioni të madh nga brenda dhe jashtë vendit, qeveria amerikane ka pezulluar fluturimin e të gjithë avionëve Boeing 737 Max 8 dhe 9. Presidenti Trump lëshoi një urdhër ekzekutiv pasi Kanadaja njoftoi se ka të ...

Air Albania zhduket përsëri. Rama nuk e ngre dot “Lasgushin” në ajër
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...
Gazeta55 | 14-Mar-2019 15:35
Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë vijon të jetë një fantazmë. Pas prezantimit me bujë në verën e vitit që shkoi të ...

Aksidenti: kutia e zezë e Boeing 737 MAX, për analizë në Francë
Kutia e zezë e avionit të shkatërruar të Airlines Ethiopian do të dërgohet në Francë për analiza. Kutia e zezë është dëmtuar pjesërisht dhe Zyra franceze për hetimin e aksidenteve të avionëve – BEA njoftoi se ishin ...
Tesheshi | 14-Mar-2019 15:19
Kutia e zezë e avionit të shkatërruar të Airlines Ethiopian do të dërgohet në Francë për analiza. Kutia e zezë është dëmtuar pjesërisht dhe Zyra franceze për hetimin e aksidenteve të avionëve – BEA njoftoi se ishin ...

Thirrje ndaj SHBA që të ndalojë avionët Boeing 737 MAX 8
Qeveria amerikane pas aksidenteve ajrore me avionin Boeing 737 MAX 8, ka shtuar thirrjet për pezullimin e fluturimit të tij edhe në Shtetet e Bashkuara. Disa dhjetra vende kanë ndaluar fluturimet e këtij avioni, por ...
VizionPlus | 13-Mar-2019 22:00
Qeveria amerikane pas aksidenteve ajrore me avionin Boeing 737 MAX 8, ka shtuar thirrjet për pezullimin e fluturimit të tij edhe në Shtetet e Bashkuara. Disa dhjetra vende kanë ndaluar fluturimet e këtij avioni, por ...

Flota e aeroplanëve që nuk do ta “prekë” qiellin më
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...
EkonomiaOnline | 14-Mar-2019 14:11
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...
Gazeta Observer | 14-Mar-2019 13:17
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...

E gjithë flota e avionëve Boeing 737 Max në tokë!
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max , pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...
Radio Evropa e Lire | 14-Mar-2019 13:13
Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxorri nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max , pasi hetuesit gjetën prova të reja në vendin e rrëzimit të një avioni të tillë në Etiopi. Kompania amerikane ...

Boeing nxjerr nga përdorimi avionët 737 Max
Boeing nxori nga përdorimi gjithë flotën e saj globale të avionëve 737 Max, pasi hetuesit zbuluan prova të reja në vendin e aksdentit tragjik të Ethiopian Airlines.
Kosova Press | 14-Mar-2019 11:30
Boeing nxori nga përdorimi gjithë flotën e saj globale të avionëve 737 Max, pasi hetuesit zbuluan prova të reja në vendin e aksdentit tragjik të Ethiopian Airlines.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved