ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 09:46

Hekuran Zhiti, që krijoi antipodin e ‘Epopesë së Ballit Kombëtar’

Hekuran Zhiti, që krijoi antipodin e ‘Epopesë së Ballit Kombëtar’
30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911–1989). Vinte nga Tomorica, nga ...
Politiko | 14-Mar-2019 17:28
30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911–1989). Vinte nga Tomorica, nga ...

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti
30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 – 1989). Vinte ...
Gazeta Shqip | 14-Mar-2019 14:59
30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 – 1989). Vinte ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved