ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/08/2019 12:00

Finalisti i parë i Copa del Rey do të dihet në Santiago Bernabeu: Pesë përparësitë dhe mangësitë e Realit dhe Barçës

Finalisti i parë i Copa del Rey do të dihet në Santiago Bernabeu: Pesë përparësitë dhe mangësitë e Realit dhe Barçës
Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Real Madridi do të mirëpres Barcelonën në klasiken e ...
Telegrafi | 27-Feb-2019 11:53
Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Real Madridi do të mirëpres Barcelonën në klasiken e ...

El Clasico sonte ora 21:00 në RTSH Sport !
Sot në mbrëmje ora 21:00 Rtsh Sport sjell ndeshjen e shumëpritur Real Madrid- Barcelona! “El Clasico” me statistika, histori dhe formacione vetëm në RTSH. Gjithçka për ndeshjen Real Madrid- Barcelona me programe ...
RTSH | 27-Feb-2019 14:15
Sot në mbrëmje ora 21:00 Rtsh Sport sjell ndeshjen e shumëpritur Real Madrid- Barcelona! “El Clasico” me statistika, histori dhe formacione vetëm në RTSH. Gjithçka për ndeshjen Real Madrid- Barcelona me programe ...

Rikthehet Ramos, Umtit forcon mbrojtjen katalonase
“ El Clasico” e sontme në Madrid do të jep emrin e skuadrës së parë finaliste të Kupës së Spanjës. Reali ka rezultat pozitiv nga ndeshja e parë dhe para publikut të vet do të mundohet të eliminojë rivalin e përbetuar. ...
Alsat-M | 27-Feb-2019 13:31
“ El Clasico” e sontme në Madrid do të jep emrin e skuadrës së parë finaliste të Kupës së Spanjës. Reali ka rezultat pozitiv nga ndeshja e parë dhe para publikut të vet do të mundohet të eliminojë rivalin e përbetuar. ...

Ish-trajneri i Real Madridit: Messi, më i mirë se Ronaldo
Ish-trajneri i Real Madridit dhe Spanjës, Vicente Del Bosque, është bërë pjesë e debatit për Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, duke thënë se ylli i Barcelonës është futbollist më i mirë se ai i Juventusit. Para se ...
Zhurnal | 27-Feb-2019 13:18
Ish-trajneri i Real Madridit dhe Spanjës, Vicente Del Bosque, është bërë pjesë e debatit për Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, duke thënë se ylli i Barcelonës është futbollist më i mirë se ai i Juventusit. Para se ...

Real-Barça, vendoset kualifikimi
Shumëkush e quan ndeshjen më të madhe të planetit, por ka të tjerë që vendosin në të njëjtën hierarki edhe beteja të tjera në futboll si Boka-River apo Celltik-Reinxhers.
Top Channel | 26-Feb-2019 22:10
Shumëkush e quan ndeshjen më të madhe të planetit, por ka të tjerë që vendosin në të njëjtën hierarki edhe beteja të tjera në futboll si Boka-River apo Celltik-Reinxhers.

Real Madrid dhe Barcelona në luftë për një vend në finalen e Kupës së Mbretit
Real Madrid do të presë sot në mbrëmje Barcelonën në Santiago Bernabeu për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit, ku të dyja skuadrat do të luftojnë për në vend në finale. Gjithçka pritet të vendoset sot ...
EkonomiaOnline | 27-Feb-2019 13:07
Real Madrid do të presë sot në mbrëmje Barcelonën në Santiago Bernabeu për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit, ku të dyja skuadrat do të luftojnë për në vend në finale. Gjithçka pritet të vendoset sot ...

Finalisti i parë i Copa del Rey do të dihet në Santiago Bernabeu: Pesë përparësitë dhe mangësitë e Realit dhe Barçës
Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Real Madridi do të mirëpres Barcelonën në klasiken e ...
E Dua Sportin | 27-Feb-2019 12:41
Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Real Madridi do të mirëpres Barcelonën në klasiken e ...

EL CLASICO pritet të fillojë me këto formacione
Sot në orën 21:00 në “Santiago Bernabeu” do të zhvillohet ndeshja e kthimit për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës. Takimi i parë i zhvilluar në “Camp Nou” përfundoi në barazim 1-1, ...
Indeks Online | 27-Feb-2019 12:23
Sot në orën 21:00 në “Santiago Bernabeu” do të zhvillohet ndeshja e kthimit për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës. Takimi i parë i zhvilluar në “Camp Nou” përfundoi në barazim 1-1, ...

Ndeshja që përcakton finalistin e parë të Copa del Rey, formacionet e mundshme: Real – Barcelona
Real Madrid do të mirëpresë sonte Barcelonën në Santiago Bernabeu për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Copa del Rey. Gjithçka pritet të vendoset në Madrid pasi që ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat të ...
Telegrafi | 27-Feb-2019 09:54
Real Madrid do të mirëpresë sonte Barcelonën në Santiago Bernabeu për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Copa del Rey. Gjithçka pritet të vendoset në Madrid pasi që ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat të ...

Formacionet e derbit: Chelsea – Tottenham
Sot do të zhvillohet përballja e dytë në mes të Real Madridit dhe Barcelonës në kuadër të Kupës së Mbretit. Ndeshja e parë kishte përfunduar 1 me 1 në Camp Nou, ndërsa Real Madrid dhe Barcelona do ta kërkojnë sonte ...
GazetaBlic | 27-Feb-2019 12:16
Sot do të zhvillohet përballja e dytë në mes të Real Madridit dhe Barcelonës në kuadër të Kupës së Mbretit. Ndeshja e parë kishte përfunduar 1 me 1 në Camp Nou, ndërsa Real Madrid dhe Barcelona do ta kërkojnë sonte ...

Real-Barça, vendoset kualifikimi
Shumëkush e quan ndeshjen më të madhe të planetit, por ka të tjerë që vendosin në të njëjtën hierarki edhe beteja të tjera në futboll si Boka-River apo Celltik-Reinxhers. Sidoqë të jetë askush nuk e arrin frekuencën ...
InFokusi | 27-Feb-2019 12:15
Shumëkush e quan ndeshjen më të madhe të planetit, por ka të tjerë që vendosin në të njëjtën hierarki edhe beteja të tjera në futboll si Boka-River apo Celltik-Reinxhers. Sidoqë të jetë askush nuk e arrin frekuencën ...

Real Madrid – Barcelona, formacionet e mundshme
Dy gjigantët e La Liga do të përballen në Santiago Bernabeu, për të vendosur, me shumë gjasë, skuadrën që do ta marrë titullin e ligës Real Madrid dhe Barcelona do të përballen në El Clasico të dytë dhe ndoshta sfidën ...
Klan Kosova | 22-Apr-2017 11:39
Dy gjigantët e La Liga do të përballen në Santiago Bernabeu, për të vendosur, me shumë gjasë, skuadrën që do ta marrë titullin e ligës Real Madrid dhe Barcelona do të përballen në El Clasico të dytë dhe ndoshta sfidën ...

Finalisti i parë i Copa del Rey do të dihet në Santiago Bernabeu: Pesë përparësitë dhe mangësitë e Realit dhe Barçës
Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Real Madridi do të mirëpres Barcelonën në klasiken e ...
AlMaKos | 27-Feb-2019 12:05
Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Real Madridi do të mirëpres Barcelonën në klasiken e ...

Krahasimi nga… pika e bardhë; Ronaldo më i mirë se Messi (statistikat)
Lionel Messi humbi një penallti kundër Real Valladoid, në La Liga, në mes të shkurtit. Një “defekt” i radhës në rekordin e argjentinasit për konvertimin e 11-metërshave në gola. Sidoqoftë, pesë herë fituesi i “Topit të ...
InFokusi | 27-Feb-2019 11:52
Lionel Messi humbi një penallti kundër Real Valladoid, në La Liga, në mes të shkurtit. Një “defekt” i radhës në rekordin e argjentinasit për konvertimin e 11-metërshave në gola. Sidoqoftë, pesë herë fituesi i “Topit të ...

?Ndeshjet e Kupës së Mbretit kundër Real Madridit mbeten dobësia e Messit
Gjatë gjithë periudhës së Ernesto Valverdes në Camp Nou, gjithmonë ka qenë Messi ai që e ka shpëtuar Barcelonës, kur klubi katalonas e fuste veten në rrëmuja të thella, transmeton Gazeta Express, përcjell gazeta KOHA. ...
Koha.mk | 27-Feb-2019 11:38
Gjatë gjithë periudhës së Ernesto Valverdes në Camp Nou, gjithmonë ka qenë Messi ai që e ka shpëtuar Barcelonës, kur klubi katalonas e fuste veten në rrëmuja të thella, transmeton Gazeta Express, përcjell gazeta KOHA. ...

Ndeshjet e Kupës së Mbretit kundër Real Madridit mbeten dobësia e Messit
Barcelona do ta kërkojë një vend në finale të Kupës së Mbretit sonte, mirëpo sfida më e madhe për Lionel Messin do të jetë ta mposhtë sfidën e tij më të madhe: ndeshjet kundër Real Madridit në Kupën e Mbretit. Gjatë ...
Zhurnal | 27-Feb-2019 11:08
Barcelona do ta kërkojë një vend në finale të Kupës së Mbretit sonte, mirëpo sfida më e madhe për Lionel Messin do të jetë ta mposhtë sfidën e tij më të madhe: ndeshjet kundër Real Madridit në Kupën e Mbretit. Gjatë ...

Iniesta: Shkëlqesia e Messit s’ka fund
Andres Iniesta nuk mund t’ia shohë fundin formës së shkëlqyeshme të Lionel Messit dhe ai beson se golashënuesi më i mirë i Barcelonës mund të vazhdojë ta dominojë futbollin edhe për shumë vjet të tjera. Ylli argjentinas ...
Zhurnal | 27-Feb-2019 11:04
Andres Iniesta nuk mund t’ia shohë fundin formës së shkëlqyeshme të Lionel Messit dhe ai beson se golashënuesi më i mirë i Barcelonës mund të vazhdojë ta dominojë futbollin edhe për shumë vjet të tjera. Ylli argjentinas ...

Ndeshja që përcakton finalistin e parë të Copa del Rey, formacionet e mundshme: Real – Barcelona
Real Madrid do të mirëpresë sonte Barcelonën në Santiago Bernabeu për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Copa del Rey. Gjithçka pritet të vendoset në Madrid pasi që ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat të ...
E Dua Sportin | 27-Feb-2019 10:41
Real Madrid do të mirëpresë sonte Barcelonën në Santiago Bernabeu për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Copa del Rey. Gjithçka pritet të vendoset në Madrid pasi që ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat të ...

Valverde: Të detyruar të sulmojmë, kualifikimi i hapur
“Do të më pëlqente të festoja në fund me kualifikimin në finale”. Kështu shprehet trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, në prag të El Clasicos së kthimit të Kupës së Mbretit, që korrespondon me ndeshjen e tij numër ...
Lajm Press | 27-Feb-2019 10:35
“Do të më pëlqente të festoja në fund me kualifikimin në finale”. Kështu shprehet trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, në prag të El Clasicos së kthimit të Kupës së Mbretit, që korrespondon me ndeshjen e tij numër ...

Rikthehet derbi më i madh në botë, Real Madrid – Barcelona
Real Madrid dhe Barcelona do ta zhvillojnë sonte përballjen e tyre të dytë në Kupën e Mbretit që do të zhvillohet në Santiago Bernabeu. Madrilenët janë në avantazh, pasi ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat, ...
Koha.mk | 27-Feb-2019 10:34
Real Madrid dhe Barcelona do ta zhvillojnë sonte përballjen e tyre të dytë në Kupën e Mbretit që do të zhvillohet në Santiago Bernabeu. Madrilenët janë në avantazh, pasi ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved