ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:23

Ushtria, përkrahja dhe “goditja” amerikane

Ushtria, përkrahja dhe “goditja” amerikane
Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë se vizita e gjeneralit Timothy Orr për festën e Pavarësisë është anuluar për shkak të mospezullimit të taksës për mallrat që vijnë nga Serbia dhe ...
Lexo | 12-Feb-2019 11:59
Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë se vizita e gjeneralit Timothy Orr për festën e Pavarësisë është anuluar për shkak të mospezullimit të taksës për mallrat që vijnë nga Serbia dhe ...

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s, të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë
Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të kësaj force me FSK-në, pas vendimit për votimin e ushtrisë.Sekretari i Përgjithshëm i ...
Shenja | 12-Feb-2019 11:59
Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të kësaj force me FSK-në, pas vendimit për votimin e ushtrisë.Sekretari i Përgjithshëm i ...

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë
Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të kësaj force me FSK-në, pas vendimit për votimin e ushtrisë. Sekretari i Përgjithshëm i ...
Gazeta Observer | 12-Feb-2019 11:58
Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të kësaj force me FSK-në, pas vendimit për votimin e ushtrisë. Sekretari i Përgjithshëm i ...

Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës (Video)
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe për FSK-në, ku ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 11:52
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe për FSK-në, ku ...

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s, të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë
Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të kësaj force me FSK-në, pas vendimit për votimin e ushtrisë. Sekretari i Përgjithshëm i ...
Koha.net | 12-Feb-2019 11:28
Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të kësaj force me FSK-në, pas vendimit për votimin e ushtrisë. Sekretari i Përgjithshëm i ...

ANALIZA: A do të jetë ‘diplomacia fluturuese’ formë e re për vazhdimin e dialogut?
Nga Arton Konushevci, Rel Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 10:56
Nga Arton Konushevci, Rel Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia ...

A do të jetë “diplomacia fluturuese” formë e re për vazhdimin e dialogut?
Nga Arton Konushevci, Rel/ Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia ...
Lexo | 12-Feb-2019 11:22
Nga Arton Konushevci, Rel/ Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia ...

“Diplomacia fluturuese”, si formë e re për vazhdimin e dialogut
Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 11:00
Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. ...

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, konfirmon anullimin e gjeneralit amerikan Orr
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar se anullimi i shumëpërfolur i vizitës së gjeneralit amerikan Orr në Kosovë është bërë për shkak të taksës.“Mund të konfirmojmë se vizita e Gjeneralit Orr është anuluar ...
RTSH | 12-Feb-2019 11:00
Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar se anullimi i shumëpërfolur i vizitës së gjeneralit amerikan Orr në Kosovë është bërë për shkak të taksës.“Mund të konfirmojmë se vizita e Gjeneralit Orr është anuluar ...

Ahmeti s’komenton se kur platforma për dialog me Serbinë do të jetë gati
Bashkëkryesuesi i ekipit negociator në dialog me Serbinë, Shpend Ahmeti, nuk ka dashur që të komentojë se kur do të jetë gati platforma që pritet t’i dorëzohet Kuvendit, raporton Ekonomia Online. Ahmeti derisa ka ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 10:43
Bashkëkryesuesi i ekipit negociator në dialog me Serbinë, Shpend Ahmeti, nuk ka dashur që të komentojë se kur do të jetë gati platforma që pritet t’i dorëzohet Kuvendit, raporton Ekonomia Online. Ahmeti derisa ka ...

Amerikanët, bojkot Kosovës si reagim për “taksën”
Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e ...
Top Channel | 11-Feb-2019 18:29
Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e ...

SHBA me dorë të hekurt ndaj Kosovës, mund t’iu bllokojë edhe vizat zyrtarëve nëse nuk hiqet taksa me Serbinë
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:10
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...

‘Diplomacia fluturuese’, si formë e re për vazhdimin e dialogut
Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. ...
Koha.net | 12-Feb-2019 10:40
Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. ...

Takimi me krerët e shtetit, Haradinaj zbulon bisedimet
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte që ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 16:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte që ...

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 14:02
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
KOSOVE Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar nga ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 12:11
KOSOVE Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar nga ...

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
KOSOVE Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga Qeveria e ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 20:14
KOSOVE Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga Qeveria e ...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja
Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me ushtrinë, por ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 10:34
Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me ushtrinë, por ...

Anulohet vizita e gjeneralit amerikan në Kosovë, ja shkaku
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 16:10
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja
Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me ushtrinë, por ...
Ina-Online | 12-Feb-2019 10:24
Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt me ushtrinë, por ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved