ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:00

Trump nis turin për të bindur amerikanet për murin me Meksikën

Trump nis turin për të bindur amerikanet për murin me Meksikën
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Tramp nuk heq dorë nga ideja e tij për ndërtimin e murit në kufi me Meksikën. Për këtë arsye ai ka ndërmarrë një tur në vend për të bindur amerikanët që të ...
ABCNews | 12-Feb-2019 17:57
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Tramp nuk heq dorë nga ideja e tij për ndërtimin e murit në kufi me Meksikën. Për këtë arsye ai ka ndërmarrë një tur në vend për të bindur amerikanët që të ...

Arrihet marrëveshja në SHBA kundër një ”shutdown” të ri, por Trump… nuk heq dorë nga muri
Një marrëveshje dypartiake u arrit në Kongresin amerikan për të financuar sigurinë në kufirin meksikan dhe për të shmangur një mbyllje të re të qeverisë (shutdown) në datën 15 shkurt, siç ishte parashikuar nga ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 11:00
Një marrëveshje dypartiake u arrit në Kongresin amerikan për të financuar sigurinë në kufirin meksikan dhe për të shmangur një mbyllje të re të qeverisë (shutdown) në datën 15 shkurt, siç ishte parashikuar nga ...

Donald Trump arrin një fitore gjysmake
Këmbëngulja e Presidentit, Donald Trump për financimin e murit me Meksikën, duket se po i jep frytet e saj. Demokratët dhe republikanët në Dhomën e Ulët të Kongresit Amerikan arritën një marrëveshje në parim, për të ...
TV Klan | 12-Feb-2019 13:46
Këmbëngulja e Presidentit, Donald Trump për financimin e murit me Meksikën, duket se po i jep frytet e saj. Demokratët dhe republikanët në Dhomën e Ulët të Kongresit Amerikan arritën një marrëveshje në parim, për të ...

Trump nis turin për të bindur amerikanet për murin me Meksikën
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Tramp nuk heq dorë nga ideja e tij për ndërtimin e murit në kufi me Meksikën. Për këtë arsye ai ka ndërmarrë një tur në vend për të bindur amerikanët që të ...
Medial | 12-Feb-2019 18:12
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Tramp nuk heq dorë nga ideja e tij për ndërtimin e murit në kufi me Meksikën. Për këtë arsye ai ka ndërmarrë një tur në vend për të bindur amerikanët që të ...

Shtëpia e Bardhë: Duhet më shumë kohë për marrëveshjen e kufirit
Megjithatë, ai tha se është e vështirë të thuhet se çfarë do të jetë apo nuk do të jetë e pranueshme para se zyrtarët të shqyrtojnë hollësitë e propozimit. Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara, të hënën, ...
Lajminet | 12-Feb-2019 17:57
Megjithatë, ai tha se është e vështirë të thuhet se çfarë do të jetë apo nuk do të jetë e pranueshme para se zyrtarët të shqyrtojnë hollësitë e propozimit. Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara, të hënën, ...

SHBA, qeveria pranë mbylljes së dytë
Bisedimet mes kongresmenëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit në këto ...
Lapsi | 12-Feb-2019 13:10
Bisedimet mes kongresmenëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit në këto ...

SHBA, negociatorët e Kongresit arrijnë kompromis për imigrimin
Në Kongresin amerikan, negociatorë nga të dyja partitë arritën mbrëmë një marrëveshje në parim, për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë në fund të javës. Sipas tyre, marrëveshja përfshin rreth 1,4 miliard dollarë ...
Medial | 12-Feb-2019 17:33
Në Kongresin amerikan, negociatorë nga të dyja partitë arritën mbrëmë një marrëveshje në parim, për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë në fund të javës. Sipas tyre, marrëveshja përfshin rreth 1,4 miliard dollarë ...

Shtëpia e Bardhë: Duhet më shumë kohë për marrëveshjen e kufirit
Shtëpia e Bardhë thotë se duhet më shumë kohë për marrëveshjen e kufirit. Zëdhënësi, Hogan Gidley tha se procesi i një marrëveshjeje dypartiake për çështjen e sigurisë së kufirit kërkon më shumë kohë. Megjithatë, ai tha ...
Radio Evropa e Lire | 12-Feb-2019 17:29
Shtëpia e Bardhë thotë se duhet më shumë kohë për marrëveshjen e kufirit. Zëdhënësi, Hogan Gidley tha se procesi i një marrëveshjeje dypartiake për çështjen e sigurisë së kufirit kërkon më shumë kohë. Megjithatë, ai tha ...

SHBA, negociatorët e Kongresit arrijnë kompromis për imigrimin
Në Kongresin amerikan, negociatorë nga të dyja partitë arritën mbrëmë një marrëveshje në parim, për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë në fund të javës. Sipas tyre, marrëveshja përfshin rreth 1,4 miliard dollarë ...
Zeri Amerikes | 12-Feb-2019 14:53
Në Kongresin amerikan, negociatorë nga të dyja partitë arritën mbrëmë një marrëveshje në parim, për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë në fund të javës. Sipas tyre, marrëveshja përfshin rreth 1,4 miliard dollarë ...

Shmanget mbyllja e sërishme e Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë e vendit dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj. Marrëveshja përmban ...
Gazeta Ekonomia | 12-Feb-2019 13:31
Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë e vendit dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj. Marrëveshja përmban ...

Shmanget mbyllja e sërishme e Qeverisë amerikane?!
Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë amerikane dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj. Marrëveshja përmban vetëm një ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 13:15
Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë amerikane dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj. Marrëveshja përmban vetëm një ...

Shmanget mbyllja e sërishme e Qeverisë amerikane?!
Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë amerikane dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj. Marrëveshja përmban vetëm një ...
Koha.net | 12-Feb-2019 12:43
Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë amerikane dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj. Marrëveshja përmban vetëm një ...

Arrihet marrëveshja për të shmangur bllokadën e re të Qeverisë së SHBA
Deputetët në Kongresin amerikan të cilët po marrin pjesë në negociata rreth buxhetit dhe financimin e sigurimit të kufijve, kanë deklaruar se të hënën kanë arrit marrëveshje parimore në mënyrë që të përpiqen ta pengojnë ...
Alsat-M | 12-Feb-2019 12:18
Deputetët në Kongresin amerikan të cilët po marrin pjesë në negociata rreth buxhetit dhe financimin e sigurimit të kufijve, kanë deklaruar se të hënën kanë arrit marrëveshje parimore në mënyrë që të përpiqen ta pengojnë ...

SHBA, marrëveshje në parim për të shmangur mbylljen e qeverisë
Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja përfshin ...
Koha.net | 12-Feb-2019 12:06
Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja përfshin ...

SHBA, dështojnë negociatat për kufirin, qeveria pranë mbylljes së dytë
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 00:21
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...

Shmanget mbyllja e sërishme e Qeverisë amerikane?!
Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë amerikane dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj. Marrëveshja përmban vetëm një ...
Radio Evropa e Lire | 12-Feb-2019 12:06
Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë amerikane dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj. Marrëveshja përmban vetëm një ...

SHBA, marrëveshje mes demokratëve dhe republikanëve që shmang mbylljen e qeverisë
Republikanët dhe demokratët kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin mbi sigurinë kufitare në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Marrëveshja përfshin financimin e disa barrierave në ...
Alsat-M | 12-Feb-2019 11:48
Republikanët dhe demokratët kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin mbi sigurinë kufitare në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Marrëveshja përfshin financimin e disa barrierave në ...

SHBA, marrëveshje mes demokratëve dhe republikanëve që shmang mbylljen e qeverisë
Republikanët dhe demokratët kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin mbi sigurinë kufitare në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë.
Kosova Press | 12-Feb-2019 11:30
Republikanët dhe demokratët kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin mbi sigurinë kufitare në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë.

SHBA, Trump nuk heq dorë nga muri
Një marrëveshje dypartiake u arrit në Kongresin amerikan për të financuar sigurinë në kufirin meksikan dhe për të shmangur një mbyllje të re të qeverisë (shutdown) në datën 15 shkurt, siç ishte parashikuar nga ...
Lexo | 12-Feb-2019 11:29
Një marrëveshje dypartiake u arrit në Kongresin amerikan për të financuar sigurinë në kufirin meksikan dhe për të shmangur një mbyllje të re të qeverisë (shutdown) në datën 15 shkurt, siç ishte parashikuar nga ...

SHBA, marrëveshje në parim për të shmangur mbylljen e qeverisë
Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja përfshin ...
Java News | 12-Feb-2019 10:42
Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja përfshin ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved