ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 20:08

Taksa, Haradinaj s’tërhiqet edhe pas takimit me ambasadorin e SHBA

Taksa, Haradinaj s’tërhiqet edhe pas takimit me ambasadorin e SHBA
Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli për takimin me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, duke thënë se nga Shtetet e Bashkuara kërkohet heqja e taksës, mrëpo qëndrimi i tij mbetet i ...
Top Channel | 12-Feb-2019 20:13
Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli për takimin me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, duke thënë se nga Shtetet e Bashkuara kërkohet heqja e taksës, mrëpo qëndrimi i tij mbetet i ...

Zëvendës- asistenti i sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, leter Thaçit, Haradinajt dhe Veselit: SHBA ka vendosur të stopojë bashkëpunimin, si kundërpërgjigje ndaj mos heqjes së taksës
Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga zëvendës-asistent i sekretarit të Shtetit amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur raportet me Amerikën. Në ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 18:45
Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga zëvendës-asistent i sekretarit të Shtetit amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur raportet me Amerikën. Në ...

SHBA letër liderëve të Kosovës: Hiqni taksën!
Zëvendësasistenti i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, ka dërguar një letër krerëve të shtetit të Kosovës, kanë ripërsëritur kërkesën për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, pasi ajo ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 19:41
Zëvendësasistenti i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, ka dërguar një letër krerëve të shtetit të Kosovës, kanë ripërsëritur kërkesën për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, pasi ajo ...

Beqiri: Askush s’ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në
Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri, ka theksuar se askush nuk ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në. Reagimi i deputetit të LDK-së, vjen pasi ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 19:41
Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri, ka theksuar se askush nuk ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në. Reagimi i deputetit të LDK-së, vjen pasi ...

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se marrëdhënia e ngushtë në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës është e pacenueshme, pavarësisht dallimeve që shfaqen ne opinione, ndërsa ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 17:02
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se marrëdhënia e ngushtë në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës është e pacenueshme, pavarësisht dallimeve që shfaqen ne opinione, ndërsa ...

SHBA: Kosova po injoron këshillën tonë për taksën
Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e ...
TV Klan | 12-Feb-2019 19:30
Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e ...

SHBA-ja i quan të pabesueshme injorimet që po ia bën Kosova për taksën
Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e ...
Koha.net | 12-Feb-2019 20:07
Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e ...

Tarifa ndaj Serbisë nuk është politikë anti-amerikane
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përshkallëzuar së fundmi qëndrimin e tyre zyrtar kundër qeverisë së Ramush Haradinajt. Përmes një letre të publikuar në mediat kosovare pranë Hashim Thaçit, zv.ndihmës sekretari i ...
Respublica | 12-Feb-2019 19:59
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përshkallëzuar së fundmi qëndrimin e tyre zyrtar kundër qeverisë së Ramush Haradinajt. Përmes një letre të publikuar në mediat kosovare pranë Hashim Thaçit, zv.ndihmës sekretari i ...

SHBA-të me letër të re për liderët e Kosovës: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni
Në letrën e siguruar nga lajmi.net që zyrtarët e lartë amerikan, përfshirë edhe Palmer i kanë dërguar presidentit Thaçi, kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli si dhe kryeministrit Haradinaj, thuhet se SHBA-të do të ...
Shprehja | 12-Feb-2019 19:59
Në letrën e siguruar nga lajmi.net që zyrtarët e lartë amerikan, përfshirë edhe Palmer i kanë dërguar presidentit Thaçi, kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli si dhe kryeministrit Haradinaj, thuhet se SHBA-të do të ...

Beqiri: Askush nuk ka të drejtë të luaj me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-të
Pas letrës që zyrtarët e SHBA-ve i dërguan krerëve shtetëror të Kosovës, ka reaguar sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri. Beqiri, përmes një postimi në Facebook, u shpreh se askush nuk ka të drejtë të luaj me ...
Arbresh | 12-Feb-2019 19:56
Pas letrës që zyrtarët e SHBA-ve i dërguan krerëve shtetëror të Kosovës, ka reaguar sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri. Beqiri, përmes një postimi në Facebook, u shpreh se askush nuk ka të drejtë të luaj me ...

LDK flasin për letrën e zyrtarëve amerikanë
Pas letrës që zyrtarët e SHBA-ve i dërguan krerëve shtetëror të Kosovës, ka reaguar Lidhja Demokratike e Kosovës. Sekretari i kësaj partie, Ismet Beqiri, përmes një postimi në Facebook, u shpreh se letra e sotme tregon ...
Zeri | 12-Feb-2019 19:53
Pas letrës që zyrtarët e SHBA-ve i dërguan krerëve shtetëror të Kosovës, ka reaguar Lidhja Demokratike e Kosovës. Sekretari i kësaj partie, Ismet Beqiri, përmes një postimi në Facebook, u shpreh se letra e sotme tregon ...

Haradinaj, për takimin me ambasadorin amerikan Filip Kosnet
Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj, është takuar këtë të martë me ambasadorin amerikan Filip Kosnet. Në rrjetin social Facebook, Haradinaj u shpreh se marrëdhëniet e ngushta mes Kosovës dhe SHBA-ve mbeten të ...
RTSH | 12-Feb-2019 19:53
Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj, është takuar këtë të martë me ambasadorin amerikan Filip Kosnet. Në rrjetin social Facebook, Haradinaj u shpreh se marrëdhëniet e ngushta mes Kosovës dhe SHBA-ve mbeten të ...

Beqiri: Askush s’ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në
Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri, ka theksuar se askush nuk ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në. Reagimi i deputetit të LDK-së, vjen pasi ...
AlMaKos | 12-Feb-2019 19:53
Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri, ka theksuar se askush nuk ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në. Reagimi i deputetit të LDK-së, vjen pasi ...

Ismaili takohet me ambasadorin amerikan, diskutojnë për situatën politike
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka bërë të ditur se sot ka pasur një takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Ismaili ka shkruar në Facebook, se ambasadorin e ka njoftuar për luftën kundër ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 17:26
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka bërë të ditur se sot ka pasur një takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Ismaili ka shkruar në Facebook, se ambasadorin e ka njoftuar për luftën kundër ...

Haradinaj për taksën: Me shantazhe sikur Specialja, Kosova nuk jep territor
Një ditë pasi zëvendësi i tij në luftë, Lahi Brahimaj, mori ftesë nga Gjykata Speciale për intervistim, ish-komandanti i Dukagjinit, kryeministri Ramush Haradinaj tha se Kosova nuk pranon shantazhe për ndërrim kufijsh a ...
InFokusi | 12-Feb-2019 19:44
Një ditë pasi zëvendësi i tij në luftë, Lahi Brahimaj, mori ftesë nga Gjykata Speciale për intervistim, ish-komandanti i Dukagjinit, kryeministri Ramush Haradinaj tha se Kosova nuk pranon shantazhe për ndërrim kufijsh a ...

Haradinaj: SHBA po na kërkon pezullimin e taksës, por ajo do të mbetet
Prishtinë, 12 shkurt 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, konfirmoi edhe një herë se Shtetet e Bashkuara sugjerojnë në vazhdimësi pezullimit të taksës për produktet nga Serbia, në mënyrë që t’i hapet rrugë ...
Illyriapress | 12-Feb-2019 19:44
Prishtinë, 12 shkurt 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, konfirmoi edhe një herë se Shtetet e Bashkuara sugjerojnë në vazhdimësi pezullimit të taksës për produktet nga Serbia, në mënyrë që t’i hapet rrugë ...

LDK për letrën e zyrtarëve amerikanë: Askush s’ka të drejtë të luaj me miqësinë me SHBA-të
Sekretari i kësaj partie, Ismet Beqiri, përmes një postimi në Facebook, u shpreh se letra e sotme tregon se askush nuk ka të drejtë të luaj me miqësinë dhe partneritetin e SHBA-ve, raporton lajmi.net. Sipas tij, me ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 19:41
Sekretari i kësaj partie, Ismet Beqiri, përmes një postimi në Facebook, u shpreh se letra e sotme tregon se askush nuk ka të drejtë të luaj me miqësinë dhe partneritetin e SHBA-ve, raporton lajmi.net. Sipas tij, me ...

Beqiri: Askush nuk ka të drejtë të luaj me miqësinë dhe partneritetin me SHBA
Sekretari i LDK-së dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri ka theksuar se askush nuk ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në, “shtetin që na shpëtoi nga zhbërja”. Postimi i Beriqit në ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 19:41
Sekretari i LDK-së dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri ka theksuar se askush nuk ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në, “shtetin që na shpëtoi nga zhbërja”. Postimi i Beriqit në ...

Letër e ashpër paralajmëruese nga SHBA-ja për liderët e Kosovës
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-ja me kërkesë për heqje të taksës së ...
AlbInfo | 12-Feb-2019 19:38
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-ja me kërkesë për heqje të taksës së ...

Haradinaj takon ambasadorin e SHBA: Marrëdhëniet të pacenueshme
KOSOVE Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një takim me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka bashkëbiseduaar për intensifikimin e angazhimeve të përbashkëta në fuqizimin e Kosovës në të gjitha ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 14:53
KOSOVE Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një takim me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka bashkëbiseduaar për intensifikimin e angazhimeve të përbashkëta në fuqizimin e Kosovës në të gjitha ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved