ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:47

Takimi ministrave të NATO-s, në axhendë edhe Kosova

Takimi ministrave të NATO-s, në axhendë edhe Kosova
Ministrat e jashtëm të vendeve të NATO-s takohen (13.04) për të diskutuar sigurinë ndërkombëtare, misionet e NATO-s në botë duke përfshirë edhe Kosovën. Për herë të parë e përfaqësuar edhe Maqedonia e Veriut. Sekretari ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 19:41
Ministrat e jashtëm të vendeve të NATO-s takohen (13.04) për të diskutuar sigurinë ndërkombëtare, misionet e NATO-s në botë duke përfshirë edhe Kosovën. Për herë të parë e përfaqësuar edhe Maqedonia e Veriut. Sekretari ...

Stoltenberg, për taksën e vendosur nga qeveria kosovare
Para takimit dy ditor të ministrave të mbrotjjes së vendeve anëtare të NATOS, që pritet të fillojë të mërkurën në Bruksel, dhe ku tw enjten do të diskutohet edhe për kosovën, sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens ...
RTSH | 12-Feb-2019 19:41
Para takimit dy ditor të ministrave të mbrotjjes së vendeve anëtare të NATOS, që pritet të fillojë të mërkurën në Bruksel, dhe ku tw enjten do të diskutohet edhe për kosovën, sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jens ...

Stoltenberg: zgjerimi i NATO-s në Ballkanin Perëndimor, ç’arritje!
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se zgjerimi me vendet e Ballkanit Perëndimor ka forcuar Aleancën dhe ka ndihmuar në stabilizimin dhe forcimin e vendeve të rajonit që iu bashkuan asaj. ...
Tesheshi | 12-Feb-2019 19:19
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se zgjerimi me vendet e Ballkanit Perëndimor ka forcuar Aleancën dhe ka ndihmuar në stabilizimin dhe forcimin e vendeve të rajonit që iu bashkuan asaj. ...

Në samitin e NATO-s, Stoltenberg shpreh dy shqetësime për Kosovën e SHBA-ja thotë se përkrah FSK-në
Dy zhgënjime në raport me Kosovën, i ka shprehur të martën në Bruksel, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Të parin, sërish me vendimin e dhjetorit për Ushtrinë e Kosovës, dhe të dytin me vendimin për ...
Koha.net | 12-Feb-2019 19:18
Dy zhgënjime në raport me Kosovën, i ka shprehur të martën në Bruksel, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Të parin, sërish me vendimin e dhjetorit për Ushtrinë e Kosovës, dhe të dytin me vendimin për ...

Stoltenberg: Përshëndesim bashkëpunimin SHBA-Turqi në veri të Sirisë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg foli në ...
Portalb | 12-Feb-2019 19:04
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg foli në ...

Pas katër orëve përfundon takimi
Pas pothuajse katër orëve ka përfunduar takimi i Ekipit Negociator ku janë takuar për të diskutuar lidhur me platformën e dialogut. Tashmë kanë dalë nga takimi të gjithë liderët, raporton . Mirëpo asnjëri prej tyre nuk ...
Arbresh | 12-Feb-2019 19:00
Pas pothuajse katër orëve ka përfunduar takimi i Ekipit Negociator ku janë takuar për të diskutuar lidhur me platformën e dialogut. Tashmë kanë dalë nga takimi të gjithë liderët, raporton . Mirëpo asnjëri prej tyre nuk ...

Stoltenberg: Zgjerim i NATO në Ballkan do të rrisë stabilitetin
Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës së Atlantikut të Veriut. ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 16:41
Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës së Atlantikut të Veriut. ...

STOLTENBERG: Zgjerimi i NATO-s stabilizon rajonin
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg ...
Medial | 12-Feb-2019 18:18
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg ...

NATO-ja komenton mbi raketat bërthamore ruse
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t'i përgjigjet "shtimit të raketave ruse”, por nuk do të instalojë raketa të tjera bërthamore në Evropë. Komentet vijnë ...
Zeri Amerikes | 12-Feb-2019 17:58
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t'i përgjigjet "shtimit të raketave ruse”, por nuk do të instalojë raketa të tjera bërthamore në Evropë. Komentet vijnë ...

Stoltenberg: Përshëndesim bashkëpunimin SHBA-Turqi në veri të Sirisë
BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 14:17
BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg ...

Haradinaj i përgjigjet sekretarit të Nato’s për ushtrinë
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, u është përgjigjur deklarimeve të sekretarit të NATO-së, Jens Stoltenberg, rreth Ushtrisë së Kosovës dhe asaj se a do të ketë të drejtë që ushtria të shtrijë ...
Gazeta Monitor | 12-Feb-2019 17:43
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, u është përgjigjur deklarimeve të sekretarit të NATO-së, Jens Stoltenberg, rreth Ushtrisë së Kosovës dhe asaj se a do të ketë të drejtë që ushtria të shtrijë ...

Haradinaj i përgjigjet NATO-s: FSK do vendoset në Veri
Kryeministyri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka vonuar përgjigjen e tij ndaj deklaratës së sekreatrit të përgjithshëm të NATO-s Stoltenberg, sipas të cilit FSK nuk mund të shkonte në Veri të vendit pa lejen e KFO-it. ...
ABCNews | 12-Feb-2019 17:16
Kryeministyri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka vonuar përgjigjen e tij ndaj deklaratës së sekreatrit të përgjithshëm të NATO-s Stoltenberg, sipas të cilit FSK nuk mund të shkonte në Veri të vendit pa lejen e KFO-it. ...

Stoltenberg: Stabiliteti i vendeve të Ballkanit do të rritet prej zgjerimit të NATO-s
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi sot se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do t’i forcojë shtetet ...
Lapsi | 12-Feb-2019 17:05
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi sot se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do t’i forcojë shtetet ...

Shefi i NATO-s, i zhgënjyer nga taksa kundër Serbise: Pa lejen tonë, FSK nuk hyn në veri
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, gjatë një konference për mediat në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 15:22
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, gjatë një konference për mediat në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe ...

Haradinaj i reagon sekretarit të NATO-s: FSK-ja do të jetë edhe në veri të Kosovës!
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe se, sipas tij, FSK-ja s’mund ...
Ina-Online | 12-Feb-2019 17:30
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe se, sipas tij, FSK-ja s’mund ...

Stoltenberg kritikon Kosovën për Ushtrinë dhe taksën
Vendimet e fundit të qeverisë së Kosovë për themelimin e Ushtrisë dhe vendosjen e tarifës 100% për mallrat serbe u kritikuan nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Në konferencën e Ministrave të ...
TV Klan | 12-Feb-2019 16:22
Vendimet e fundit të qeverisë së Kosovë për themelimin e Ushtrisë dhe vendosjen e tarifës 100% për mallrat serbe u kritikuan nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Në konferencën e Ministrave të ...

Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës nga Kosova
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe për FSK-në, ku ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 12:29
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe për FSK-në, ku ...

Haradinaj për deklaratat e Stoltenbergut: S’ka veri dhe jug, është një Kosovë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e Qeverisë për taksën. Madje Stoltenberg, në samitin e ministrave të Mbrojtjes ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 16:11
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e Qeverisë për taksën. Madje Stoltenberg, në samitin e ministrave të Mbrojtjes ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s rrit stabilitetin
12 Shkurt 2019 / 15:19 Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës ...
AlMaKos | 12-Feb-2019 15:36
12 Shkurt 2019 / 15:19 Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s në Ballkanin Perëndimor do të stabilizojë rajonin
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 14:12
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved