ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 08:48

Shefi i NATO-s, i zhgënjyer nga taksa kundër Serbise: Pa lejen tonë, FSK nuk hyn në veri

Shefi i NATO-s, i zhgënjyer nga taksa kundër Serbise: Pa lejen tonë, FSK nuk hyn në veri
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, gjatë një konference për mediat në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 15:22
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, gjatë një konference për mediat në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe ...

Stoltenberg: Përshëndesim bashkëpunimin SHBA-Turqi në veri të Sirisë
BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 14:17
BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg ...

Stoltenberg kritikon Kosovën për Ushtrinë dhe taksën
Vendimet e fundit të qeverisë së Kosovë për themelimin e Ushtrisë dhe vendosjen e tarifës 100% për mallrat serbe u kritikuan nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Në konferencën e Ministrave të ...
TV Klan | 12-Feb-2019 16:22
Vendimet e fundit të qeverisë së Kosovë për themelimin e Ushtrisë dhe vendosjen e tarifës 100% për mallrat serbe u kritikuan nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Në konferencën e Ministrave të ...

Haradinaj për deklaratat e Stoltenbergut: S’ka veri dhe jug, është një Kosovë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e Qeverisë për taksën. Madje Stoltenberg, në samitin e ministrave të Mbrojtjes ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 16:11
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e Qeverisë për taksën. Madje Stoltenberg, në samitin e ministrave të Mbrojtjes ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s rrit stabilitetin
12 Shkurt 2019 / 15:19 Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës ...
AlMaKos | 12-Feb-2019 15:36
12 Shkurt 2019 / 15:19 Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës ...

Stoltenbergut: S’ka veri dhe jug, është një Kosovë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e Qeverisë për taksën.Madje Stoltenberg, në samitin e ministrave të Mbrojtjes të ...
Shenja | 12-Feb-2019 15:23
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e Qeverisë për taksën.Madje Stoltenberg, në samitin e ministrave të Mbrojtjes të ...

“Taksa”, edhe NATO tregon ftohtësi me Prishtinën
NATO iu është shtuar zërave ndërkombëtarë të cilët shprehin padakortësinë e tyre më vijimin e taksës doganore ndaj produkteve serbe të destinuara për tregun kosovar, një masë e marrë nga qeveria Haradinaj afro dy muaj ...
Tesheshi | 12-Feb-2019 15:22
NATO iu është shtuar zërave ndërkombëtarë të cilët shprehin padakortësinë e tyre më vijimin e taksës doganore ndaj produkteve serbe të destinuara për tregun kosovar, një masë e marrë nga qeveria Haradinaj afro dy muaj ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s rrit stabilitetin
Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës veri-atlantike. Kështu ka ...
Alsat-M | 12-Feb-2019 15:22
Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës veri-atlantike. Kështu ka ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s në Ballkanin Perëndimor do të stabilizojë rajonin
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 15:20
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s në Ballkanin Perëndimor do të stabilizojë rajonin
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 14:12
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, sot deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. ...

Haradinaj i reagon sekretarit të NATO-s: FSK-ja do të jetë edhe në veri të Kosovës!
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe se, sipas tij, FSK-ja s’mund ...
Indeks Online | 12-Feb-2019 15:19
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe se, sipas tij, FSK-ja s’mund ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s stabilizon rajonin
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg ...
TetovaSot | 12-Feb-2019 15:08
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg ...

Haradinaj reagon ndaj deklaratave të Stoltenberg: Nuk ka më Veri e Jug, është një Kosovë
Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me deklaratat e sekretarit të NATO-së Jens Stoltenberg, që Kosova nuk mund të shkojë në veri pa lejen e KFOR-it. “Ne i kemi ofruar NATO-së një protokoll të ri të Kosovës ...
Arbresh | 12-Feb-2019 15:07
Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me deklaratat e sekretarit të NATO-së Jens Stoltenberg, që Kosova nuk mund të shkojë në veri pa lejen e KFOR-it. “Ne i kemi ofruar NATO-së një protokoll të ri të Kosovës ...

Ministrat e NATO-s diskutojnë për FSK-në
Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri. Sekretari i përgjithshëm i ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 15:01
Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri. Sekretari i përgjithshëm i ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s drejt vendeve të Ballkanit Perëndimor do ta përforcojë Aleancën
“Zgjerimi i NATO-s drejt vendeve të Ballkanit Perëndimor do ta përforcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilizimin e rajonit dhe do t’i përforcojë shtetet ballkanike të cilat do t’i bashkëngjiten Aleancës ...
Shenja | 12-Feb-2019 15:00
“Zgjerimi i NATO-s drejt vendeve të Ballkanit Perëndimor do ta përforcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilizimin e rajonit dhe do t’i përforcojë shtetet ballkanike të cilat do t’i bashkëngjiten Aleancës ...

Reagimi i ashpër i Stoltenberg: Jemi të zhgënjyer me Kosovën
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë një deklaratë të ashpër për media në Bruksel, duke thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës për produktet serbe dhe ato të Bosnjes nga ana e ...
ABCNews | 12-Feb-2019 14:12
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë një deklaratë të ashpër për media në Bruksel, duke thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës për produktet serbe dhe ato të Bosnjes nga ana e ...

Stoltenberg: Zgjerimi i NATO-s stabilizon rajonin
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg ...
Alsat-M | 12-Feb-2019 14:43
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg ...

Ministrat e NATO’s diskutojnë për FSK’në
Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i ...
Gazeta Monitor | 12-Feb-2019 14:31
Ministrat e Mbrojtjes së NATO-s do të diskutojnë rreth qasjes së Aleancës ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës pas vendimit të Kuvendit të Kosovës për transformimin e kësaj force në ushtri Sekretari i përgjithshëm i ...

Një moment emancipues për raportet me SHBA
“ Disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e taksës. Ne gjithashtu kërkojmë respektimin e Marrëveshjes së Brukselit, dhe është e qartë se forcat e sigurisë vendore nuk mund të hyjnë në veri pa lejen e ...
Respublica | 12-Feb-2019 14:31
“ Disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e taksës. Ne gjithashtu kërkojmë respektimin e Marrëveshjes së Brukselit, dhe është e qartë se forcat e sigurisë vendore nuk mund të hyjnë në veri pa lejen e ...

Stoltenberg: Përshëndesim bashkëpunimin SHBA-Turqi në veri të Sirisë
BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 14:20
BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved