ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:23

Shkrirja e borës rrit nivelin e Fierzës

Shkrirja e borës rrit nivelin e Fierzës
Rritja e temperaturave edhe në verilindje, ka sjellë shkrirjen e borës, e për pasojë rritjen e nivelit të liqenit të Fierzës. Por pavarësisht kësaj, Fierza nuk po punon me kapacitet të plotë. Në verilindje situata e ...
Koha.net | 12-Feb-2019 15:11
Rritja e temperaturave edhe në verilindje, ka sjellë shkrirjen e borës, e për pasojë rritjen e nivelit të liqenit të Fierzës. Por pavarësisht kësaj, Fierza nuk po punon me kapacitet të plotë. Në verilindje situata e ...

Temperatura të larta në verilindje, shkrirja e borës rrit nivelin e Fierzës
Rritja e temperaturave edhe në verilindje, ka sjellë shkrirjen e borës, e për pasojë rritjen e nivelit të liqenit të Fierzës. Por pavarësisht kësaj, Fierza nuk po punon me kapacitet të plotë. Në verilindje situata e ...
ABCNews | 12-Feb-2019 14:55
Rritja e temperaturave edhe në verilindje, ka sjellë shkrirjen e borës, e për pasojë rritjen e nivelit të liqenit të Fierzës. Por pavarësisht kësaj, Fierza nuk po punon me kapacitet të plotë. Në verilindje situata e ...

Rikthehet dëbora, ulen temperaturat
Në zonat malore të vendit gjatë natës u rikthyen reshjet e dëborës.
Top Channel | 12-Feb-2019 12:53
Në zonat malore të vendit gjatë natës u rikthyen reshjet e dëborës.

Nesër erë deri deri në 80 kilometra, stabilizim kalimtar nga e enjtja
Shkup, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Mot me vranësia të ndryshueshme, me erë që vende-vende do të arrijë 80 kilometra në orë, me borë të dobët lokale do të ketë edhe nesër në vend. Stabilizim kalimtar do të ketë të enjten, ...
Medial | 12-Feb-2019 12:43
Shkup, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Mot me vranësia të ndryshueshme, me erë që vende-vende do të arrijë 80 kilometra në orë, me borë të dobët lokale do të ketë edhe nesër në vend. Stabilizim kalimtar do të ketë të enjten, ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...
Republika | 12-Feb-2019 11:19
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...

Bëhuni gati, moti do të shkojë sërish në minus 10 gradë celcius!
Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi i reshjeve të ...
TetovaSot | 12-Feb-2019 10:42
Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi i reshjeve të ...

Reshje shiu dhe temperatura të ulëta sot në Shqipëri
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në jug-juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 09:26
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në jug-juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...

Reshje shiu dhe temperatura të ulëta sot në Shqipëri
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në jug-juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...
Koha.net | 12-Feb-2019 09:26
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në jug-juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...

Moti sot i ftohtë dhe me reshje të shiu
Shkup, 12 shkurt – Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 09:19
Shkup, 12 shkurt – Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 09:13
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...

Reshje dhe temperatura në -10°C, çfarë parashikohet për këtë javë
TIRANE Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrmje, ndërsa e ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 09:01
TIRANE Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrmje, ndërsa e ...

Sot në Kosovë reshje shiu e bore
Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajon në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve në vijim të javës, ...
Koha.net | 12-Feb-2019 09:09
Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajon në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve në vijim të javës, ...

Surprizat e motit: Reshje masive dhe temperatura në -10°C, ja çfarë parashikohet nga sinoptikanët për këtë javë
Ditët më të ftohta të dimrit nuk kanë përfunduar ende. Megjithëse gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët, duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 09:17
Ditët më të ftohta të dimrit nuk kanë përfunduar ende. Megjithëse gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët, duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas ...

Moti për ditën e martë, 12 shkurt 2019!
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 07:39
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...

Si do jetë moti sot në Shqipëri!
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...
Gazeta Observer | 12-Feb-2019 09:05
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...

Temperaturat do të zbresin në ekstrem
Gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të ulen ndjeshëm në Shqipëri. Sipas Meteoalb, temperaturat do të bien me të paktën 4 gradë. E mesa duket dimri është rikthyer sërish, pas ditëve të ngrohta të javës së kaluar. Po ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 08:30
Gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të ulen ndjeshëm në Shqipëri. Sipas Meteoalb, temperaturat do të bien me të paktën 4 gradë. E mesa duket dimri është rikthyer sërish, pas ditëve të ngrohta të javës së kaluar. Po ...

Nisin reshjet e borës
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...
Flaka | 12-Feb-2019 09:03
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...

Surprizon moti, rikthehet i ftohti, reshje dhe ulje temperaturash deri në -10°C
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta ...
Telegraf | 11-Feb-2019 14:25
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 07:59
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...

Moti sot i ftohtë dhe me reshje të shiu
Shkup, 12 shkurt – Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e ...
Koha.mk | 12-Feb-2019 09:02
Shkup, 12 shkurt – Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved