ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 03:56

Rikthehet dëbora, ulen temperaturat

Rikthehet dëbora, ulen temperaturat
Në zonat malore të vendit gjatë natës u rikthyen reshjet e dëborës.
Top Channel | 12-Feb-2019 12:53
Në zonat malore të vendit gjatë natës u rikthyen reshjet e dëborës.

Temperatura të larta në verilindje, shkrirja e borës rrit nivelin e Fierzës
Rritja e temperaturave edhe në verilindje, ka sjellë shkrirjen e borës, e për pasojë rritjen e nivelit të liqenit të Fierzës. Por pavarësisht kësaj, Fierza nuk po punon me kapacitet të plotë. Në verilindje situata e ...
ABCNews | 12-Feb-2019 14:55
Rritja e temperaturave edhe në verilindje, ka sjellë shkrirjen e borës, e për pasojë rritjen e nivelit të liqenit të Fierzës. Por pavarësisht kësaj, Fierza nuk po punon me kapacitet të plotë. Në verilindje situata e ...

Moti për ditën e martë, 12 shkurt 2019!
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 07:39
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në Jug-Juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...

Temperaturat do të zbresin në ekstrem
Gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të ulen ndjeshëm në Shqipëri. Sipas Meteoalb, temperaturat do të bien me të paktën 4 gradë. E mesa duket dimri është rikthyer sërish, pas ditëve të ngrohta të javës së kaluar. Po ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 08:30
Gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të ulen ndjeshëm në Shqipëri. Sipas Meteoalb, temperaturat do të bien me të paktën 4 gradë. E mesa duket dimri është rikthyer sërish, pas ditëve të ngrohta të javës së kaluar. Po ...

Shkrirja e borës rrit nivelin e Fierzës
Rritja e temperaturave edhe në verilindje, ka sjellë shkrirjen e borës, e për pasojë rritjen e nivelit të liqenit të Fierzës. Por pavarësisht kësaj, Fierza nuk po punon me kapacitet të plotë. Në verilindje situata e ...
Koha.net | 12-Feb-2019 15:11
Rritja e temperaturave edhe në verilindje, ka sjellë shkrirjen e borës, e për pasojë rritjen e nivelit të liqenit të Fierzës. Por pavarësisht kësaj, Fierza nuk po punon me kapacitet të plotë. Në verilindje situata e ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 07:59
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...

Nesër erë deri deri në 80 kilometra, stabilizim kalimtar nga e enjtja
Shkup, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Mot me vranësia të ndryshueshme, me erë që vende-vende do të arrijë 80 kilometra në orë, me borë të dobët lokale do të ketë edhe nesër në vend. Stabilizim kalimtar do të ketë të enjten, ...
Medial | 12-Feb-2019 12:43
Shkup, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Mot me vranësia të ndryshueshme, me erë që vende-vende do të arrijë 80 kilometra në orë, me borë të dobët lokale do të ketë edhe nesër në vend. Stabilizim kalimtar do të ketë të enjten, ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...
Republika | 12-Feb-2019 11:19
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...

Bëhuni gati, moti do të shkojë sërish në minus 10 gradë celcius!
Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi i reshjeve të ...
TetovaSot | 12-Feb-2019 10:42
Mesdita e së hënës ka rikthyer reshjet në të gjithë Shqipërinë. Shqipëria e mesme dhe jugu janë përfshirë nga reshjet e shiut, ndërsa veriu dhe verilindja nga dëbora. Sinoptikanët parashikojnë që sistemi i reshjeve të ...

Reshje shiu dhe temperatura të ulëta sot në Shqipëri
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në jug-juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 09:26
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në jug-juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...

Reshje shiu dhe temperatura të ulëta sot në Shqipëri
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në jug-juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...
Koha.net | 12-Feb-2019 09:26
Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraqiten në jug-juglindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit duke ...

Moti sot i ftohtë dhe me reshje të shiu
Shkup, 12 shkurt – Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 09:19
Shkup, 12 shkurt – Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e ...

Ftohtë, reshje shiu dhe bore
Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve në vijim të ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 07:37
Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajonin tonë në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve në vijim të ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 09:13
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...

Sot në Kosovë reshje shiu e bore
Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajon në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve në vijim të javës, ...
Koha.net | 12-Feb-2019 09:09
Vorbulla ciklonike nga Atlantiku verior, që do të depërtojë mbi rajon në ditët e ardhshme do të sjellë mot më të ftohtë, erë dhe të reshura. Masat e ftohta ajrore do të mbesin mbi rajon edhe ditëve në vijim të javës, ...

Si do jetë moti sot në Shqipëri?
Moti i kthjellët dhe vranësirat e lehta do të dominojnë zonat e ulëta dhe bregdetare, ndërsa me kthjellime dhe vranësira të dendura paraqitet moti për zonat malore përgjatë kufirit Lindor. Pjesa e dytë e ditës do të ...
Koha Jone | 21-Feb-2017 09:23
Moti i kthjellët dhe vranësirat e lehta do të dominojnë zonat e ulëta dhe bregdetare, ndërsa me kthjellime dhe vranësira të dendura paraqitet moti për zonat malore përgjatë kufirit Lindor. Pjesa e dytë e ditës do të ...

Surprizon moti, rikthehet i ftohti, reshje dhe ulje temperaturash deri në -10°C
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta ...
Telegraf | 11-Feb-2019 14:25
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta ...

Nisin reshjet e borës
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...
Flaka | 12-Feb-2019 09:03
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e mëngjesit do të ...

Moti sot i ftohtë dhe me reshje të shiu
Shkup, 12 shkurt – Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e ...
Koha.mk | 12-Feb-2019 09:02
Shkup, 12 shkurt – Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë veriore. Temperaturat e ...

Bëhuni gati, dimri i vërtet fillon tani
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se kjo javë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se që nga dita e djeshme e deri të ...
Gazeta Observer | 12-Feb-2019 08:44
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se kjo javë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se që nga dita e djeshme e deri të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved