ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 20:08

SHBA me dorë të hekurt ndaj Kosovës, mund t’iu bllokojë edhe vizat zyrtarëve nëse nuk hiqet taksa me Serbinë

SHBA me dorë të hekurt ndaj Kosovës, mund t’iu bllokojë edhe vizat zyrtarëve nëse nuk hiqet taksa me Serbinë
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:10
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...

Amerikanët, bojkot Kosovës si reagim për “taksën”
Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e ...
Top Channel | 11-Feb-2019 18:29
Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e ...

Limaj: Finalizimi i Platformës së Dialogut në fund të javës
Ekipit Negociator ka përfunduar takimin ku ka diskutuar rreth finalizimit të platformës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Në një prononcim për mediat bashkëkryesuesi Ekipit Negociator, Fatmir Limaj ka thënë se ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 18:58
Ekipit Negociator ka përfunduar takimin ku ka diskutuar rreth finalizimit të platformës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Në një prononcim për mediat bashkëkryesuesi Ekipit Negociator, Fatmir Limaj ka thënë se ...

Limaj: Serbia e di ku ndodhen të zhdukurit, do të kërkojmë hapjen e arkivave
Njëri prej kryesuesve të Ekipit negociator kosovar për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ka komentuar se a do të përfshihet tema e të zhdukurve të luftës në bisedimet me Serbinë. Limaj ka konfirmuar se tema e të ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 21:11
Njëri prej kryesuesve të Ekipit negociator kosovar për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ka komentuar se a do të përfshihet tema e të zhdukurve të luftës në bisedimet me Serbinë. Limaj ka konfirmuar se tema e të ...

Takimi me krerët e shtetit, Haradinaj zbulon bisedimet
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte që ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 16:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte që ...

Kosovë, brenda javës gati platforma për dialogun
Deri në fund të javës pritet që deputetët e Kuvendit të Kosovës të kenë në duar platformën për dialogun me Serbinë, të cilën pritet ta votojnë. Delegacioni shtetëror i Kosovës gjatë ditës ka zhvilluar dy takime të ...
ABCNews | 12-Feb-2019 00:00
Deri në fund të javës pritet që deputetët e Kuvendit të Kosovës të kenë në duar platformën për dialogun me Serbinë, të cilën pritet ta votojnë. Delegacioni shtetëror i Kosovës gjatë ditës ka zhvilluar dy takime të ...

Anulohet vizita e gjeneralit amerikan në Kosovë, ja shkaku
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 16:10
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane
Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe Bosnjë e ...
TV Klan | 11-Feb-2019 19:01
Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe Bosnjë e ...

Limaj: Deri në fund të javës, platforma për dialogun shkon në Kuvend
Bashkëkryesuesi i Ekipit për dialog me Serbinë dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është shprehur optimist se më së largu deri në fundin e javës, platforma për dialog do të shkojë në Kuvend. Pas takimit me ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 18:09
Bashkëkryesuesi i Ekipit për dialog me Serbinë dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është shprehur optimist se më së largu deri në fundin e javës, platforma për dialog do të shkojë në Kuvend. Pas takimit me ...

Pasojat e taksës
Shtetet e Bashkuara i kanë vënë në veprim masat e paralajmëruara për shkak të mospezullimit të taksës prej 100 për qind ndaj mallrave serbe. Pas mosdhënies së vizës kryeministrit Haradinaj për të udhëtuar në SHBA për ...
InFokusi | 12-Feb-2019 07:14
Shtetet e Bashkuara i kanë vënë në veprim masat e paralajmëruara për shkak të mospezullimit të taksës prej 100 për qind ndaj mallrave serbe. Pas mosdhënies së vizës kryeministrit Haradinaj për të udhëtuar në SHBA për ...

Pasojat e taksës
Shtetet e Bashkuara i kanë vënë në veprim masat e paralajmëruara për shkak të mospezullimit të taksës prej 100 për qind ndaj mallrave serbe. Pas mosdhënies së vizës kryeministrit Haradinaj për të udhëtuar në SHBA për ...
Koha.net | 12-Feb-2019 07:08
Shtetet e Bashkuara i kanë vënë në veprim masat e paralajmëruara për shkak të mospezullimit të taksës prej 100 për qind ndaj mallrave serbe. Pas mosdhënies së vizës kryeministrit Haradinaj për të udhëtuar në SHBA për ...

Shala: Duhet të mësohemi me sanksione nga SHBA-ja e BE-ja
Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka folur lidhur me ...
Koha.net | 11-Feb-2019 23:46
Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka folur lidhur me ...

Haxhi Shala: Duhet të mësohemi me sanksione nga SHBA-ja e BE-ja
Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka folur lidhur me ...
Koha.net | 11-Feb-2019 23:41
Haxhi Shala, deputet i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Kosova duhet të mësohet me sanksione dhe presione nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian. Në Interaktiv të KTV-së, Shala ka folur lidhur me ...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja për FSK-në, shkaku i taksës
Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë.
Koha.net | 11-Feb-2019 23:13
Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë.

Haradinaj godet tavolinën që s’e heq taksën, presioni i SHBA-së merr kahe tjetër
Edhe njëherë në zonën e tij të komforit, në Deçan, kreu kosovar i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka rrahur tavolinën, për të përforcuar kësisoj fjalët e tij se nuk tërhiqet nga tarifa doganore për mallrat nga Serbia dhe ...
Koha.net | 11-Feb-2019 22:12
Edhe njëherë në zonën e tij të komforit, në Deçan, kreu kosovar i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka rrahur tavolinën, për të përforcuar kësisoj fjalët e tij se nuk tërhiqet nga tarifa doganore për mallrat nga Serbia dhe ...

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane
Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe Bosnjë e ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 17:53
Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe Bosnjë e ...

Kosovë, ekipi negociator ka shtuar aktivitetet për të finalizuar platformën për dialogun
Paraditja ka mbledhur në një takim urgjent liderët shtetërorë e anëtarët bashkë me Ekipin negociator. Me ftesë të Kadri Veselit, në zyrën e tij ishin presidenti Hashim Thaçi, kryeministri, Ramush Haradinaj, ...
Portalb | 11-Feb-2019 22:10
Paraditja ka mbledhur në një takim urgjent liderët shtetërorë e anëtarët bashkë me Ekipin negociator. Me ftesë të Kadri Veselit, në zyrën e tij ishin presidenti Hashim Thaçi, kryeministri, Ramush Haradinaj, ...

Limaj: Serbia e di ku ndodhen të zhdukurit, do të kërkojmë hapjen e arkivave
Njëri prej kryesuesve të Ekipit negociator kosovar në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ka komentuar nëse do të përfshihet tema e të zhdukurve të luftës në bisedimet me Serbinë, shkruan inFokus. Limaj ka konfirmuar se ...
InFokusi | 11-Feb-2019 21:58
Njëri prej kryesuesve të Ekipit negociator kosovar në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ka komentuar nëse do të përfshihet tema e të zhdukurve të luftës në bisedimet me Serbinë, shkruan inFokus. Limaj ka konfirmuar se ...

Limaj: Serbia e di ku ndodhen të zhdukurit, do të kërkojmë hapjen e arkivave
Njëri prej kryesuesve të Ekipit negociator kosovar në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ka komentuar nëse do të përfshihet tema e të zhdukurve të luftës në bisedimet me Serbinë. Limaj ka konfirmuar se tema e të ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 21:19
Njëri prej kryesuesve të Ekipit negociator kosovar në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ka komentuar nëse do të përfshihet tema e të zhdukurve të luftës në bisedimet me Serbinë. Limaj ka konfirmuar se tema e të ...

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 14:02
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved