ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 03:24

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se marrëdhënia e ngushtë në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës është e pacenueshme, pavarësisht dallimeve që shfaqen ne opinione, ndërsa ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 17:02
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se marrëdhënia e ngushtë në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës është e pacenueshme, pavarësisht dallimeve që shfaqen ne opinione, ndërsa ...

Letër e ashpër nga SHBA-të për liderët e Kosovës: Hiqeni taksën!
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-të me kërkesë për heqje të taksës së ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 16:22
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-të me kërkesë për heqje të taksës së ...

SHBA me dorë të hekurt ndaj Kosovës, mund t’iu bllokojë edhe vizat zyrtarëve nëse nuk hiqet taksa me Serbinë
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:10
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...

Haradinaj: Nuk e largojmë taksën pa marrëveshje përfundimtare
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka thënë se taksa e vendosur ndaj Serbisë nuk do të largohet pa marrëveshje përfundimtare. Në një konferencë për media, Haradinaj ka treguar se ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 15:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka thënë se taksa e vendosur ndaj Serbisë nuk do të largohet pa marrëveshje përfundimtare. Në një konferencë për media, Haradinaj ka treguar se ...

Haradinaj, komandantit të FSK-së: Nëse e ke zor me majtë ushtrinë, lëshoja vendin djemve e vajzave të reja
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka komentuar deklaratën e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama i cili ka thënë se po rrezikohet një fond prej 12 milionë dollarëve nga SHBA-të, shkaku i ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 15:22
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka komentuar deklaratën e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama i cili ka thënë se po rrezikohet një fond prej 12 milionë dollarëve nga SHBA-të, shkaku i ...

Amerikanët, bojkot Kosovës si reagim për “taksën”
Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e ...
Top Channel | 11-Feb-2019 18:29
Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e ...

ShBA: E pabesueshme që Kosova po injoron këshillën tonë për taksën
Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e ...
Medial | 12-Feb-2019 18:29
Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e ...

Ende po vazhdon takimi i Ekipit Negociator
Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë Aktualisht kryenegociatorët e dialogut, kanë nisur këtë mbledhje rreth tri orë më parë Pas ...
Gazeta Monitor | 12-Feb-2019 18:27
Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë Aktualisht kryenegociatorët e dialogut, kanë nisur këtë mbledhje rreth tri orë më parë Pas ...

SHBA: E pabesueshme që Kosova po injoron këshillën tonë për taksën
Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e ...
Radio Evropa e Lire | 12-Feb-2019 18:27
Përfaqësuesit e lartë të Kosovës kanë pranuar një letër nga zyrtarë të lartë amerikanë, të cilët kanë shprehur zhgënjimin e tyre lidhur me mospezullimin e taksës doganore, ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnjë e ...

Tjetër letër vjen nga SHBA për krerët e shtetit
Washingtoni zyrtar ka dërguar edhe një letër në adresë të Kosovës me thirrje të drejtpërdrejtë që institucionet e Kosovës të heqin taksën 100% ndaj produkteve serbe. Letra është jashtëzakonisht serioze. Ajo është ...
InFokusi | 12-Feb-2019 18:26
Washingtoni zyrtar ka dërguar edhe një letër në adresë të Kosovës me thirrje të drejtpërdrejtë që institucionet e Kosovës të heqin taksën 100% ndaj produkteve serbe. Letra është jashtëzakonisht serioze. Ajo është ...

Po vazhdon takimi i Ekipit Negociator
Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë. Ekonomia Online është në vendin e ngjarjes, ku aktualisht kryenegociatorët e dialogut, ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 18:18
Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë. Ekonomia Online është në vendin e ngjarjes, ku aktualisht kryenegociatorët e dialogut, ...

Letra e ashpër e ShBA-ve dërguar krerëve të shtetit: Konfirmohet çarja serioze e raporteve mes dy vendeve
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S Kosnnett, i dorëzoi Presidentit të vendit, Hashim Thaçi, letrën nga Mattthew Palmer, zëvendësasistenti i Sekretarit të shtetit, zëvendësassistentja e Sekretarit të Mbrojtjes, ...
Gazeta Observer | 12-Feb-2019 18:11
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S Kosnnett, i dorëzoi Presidentit të vendit, Hashim Thaçi, letrën nga Mattthew Palmer, zëvendësasistenti i Sekretarit të shtetit, zëvendësassistentja e Sekretarit të Mbrojtjes, ...

Ende po vazhdon takimi i Ekipit Negociator
Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë. Klan Kosova është duke përcjellur këtë takim nga vendi i ngjarjes ndërsa raportohet se ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 18:11
Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë. Klan Kosova është duke përcjellur këtë takim nga vendi i ngjarjes ndërsa raportohet se ...

SHBA-të me letër të re për liderët e Kosovës: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni
Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur raportet me Amerikën. Në ...
Zeri | 12-Feb-2019 18:08
Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur raportet me Amerikën. Në ...

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme – tarifat nuk i heqim
Prishtinë, 12 shkurt – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradina deklaroi sot se marrëdhëniet me SHBA-të janë të pacenueshme pavarësisht dallimeve për tarifat ndaj produkteve serbe. Pas një takimi me ambasadorin e SHBA-ve ...
Ina-Online | 12-Feb-2019 18:00
Prishtinë, 12 shkurt – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradina deklaroi sot se marrëdhëniet me SHBA-të janë të pacenueshme pavarësisht dallimeve për tarifat ndaj produkteve serbe. Pas një takimi me ambasadorin e SHBA-ve ...

SHBA-të u dërgon letër liderëve e Kosovës: Hiqeni taksën
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-të me kërkesë për heqje të taksës së ...
Arbresh | 12-Feb-2019 17:58
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-të me kërkesë për heqje të taksës së ...

Kjo është letra që erdhi nga Amerika për Kosovën
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S Kosnnett, i dorëzoi Presidentit të vendit, Hashim Thaçi, letrën nga Mattthew Palmer, zëvendësasistenti i Sekretarit të shtetit, zëvendësassistentja e Sekretarit të Mbrojtjes, ...
Gazeta Monitor | 12-Feb-2019 17:58
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S Kosnnett, i dorëzoi Presidentit të vendit, Hashim Thaçi, letrën nga Mattthew Palmer, zëvendësasistenti i Sekretarit të shtetit, zëvendësassistentja e Sekretarit të Mbrojtjes, ...

Zyrtari i lartë amerikan – liderëve kosovarë: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni
Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur raportet me Amerikën. Në ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 17:58
Krerët e Shtetit kanë marrë një letër nga Zëvendësasistent i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i cili u ka treguar se taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake serbe, i ka prishur raportet me Amerikën. Në ...

Dokumenti amerikan, konfirmohet çarjen serioze të mardhënieve mes Kosovës dhe SHBA-së
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S Kosnnett, i dorëzoi Presidentit të vendit, Hashim Thaçi, letrën nga Mattthew Palmer, Zëvendës asistenti i Sekretarit të shtetit Zëvendës Assistentja e Sekretarit të Mbrotjtjes, ...
Ina-Online | 12-Feb-2019 17:30
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S Kosnnett, i dorëzoi Presidentit të vendit, Hashim Thaçi, letrën nga Mattthew Palmer, Zëvendës asistenti i Sekretarit të shtetit Zëvendës Assistentja e Sekretarit të Mbrotjtjes, ...

Haradinaj nuk lëkundet nga qëndrimi i tij: Tregon kur do të hiqet taksa 100%
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se taksa 100% do të mbetet në fuqi deri në njohjen e shtetësisë së Kosovës nga Serbia, shkruan Gazeta Blic.Haradinaj në një konferencë për medie, pas mbledhjes së ...
Ina-Online | 12-Feb-2019 17:24
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se taksa 100% do të mbetet në fuqi deri në njohjen e shtetësisë së Kosovës nga Serbia, shkruan Gazeta Blic.Haradinaj në një konferencë për medie, pas mbledhjes së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved