ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 05:22

Stoltenberg: Zgjerim i NATO në Ballkan do të rrisë stabilitetin

Stoltenberg: Zgjerim i NATO në Ballkan do të rrisë stabilitetin
Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës së Atlantikut të Veriut. ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 16:41
Zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do ti forcojë shtetet ballkanike të cilat do i bashkëngjiten Aleancës së Atlantikut të Veriut. ...

Ambasadorja Hutchison: Të tejkalohen problemet historike Kosovës-Serbi
Ambasadorja e SHBA-së pranë NATO-s Kay Bailey Hutchison është shprehur se normalizimi i marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës do të lehtësonte problemet e tjera në të dy anët. “Ne duam që Kosova dhe Serbia të ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 18:15
Ambasadorja e SHBA-së pranë NATO-s Kay Bailey Hutchison është shprehur se normalizimi i marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës do të lehtësonte problemet e tjera në të dy anët. “Ne duam që Kosova dhe Serbia të ...

Ambasadorja e SHBA në NATO:  Mbështesim fuqimisht Kosovën
Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Kay Bailey Hutchison edhe njëherë ka treguar mbështetje të fortë për Kosovën dhe ushtrinë e saj. Ajo ka pohuar se NATO do të punojë me qeverinë e Kosovës për t’u kujdesur që të krijohet ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 16:11
Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Kay Bailey Hutchison edhe njëherë ka treguar mbështetje të fortë për Kosovën dhe ushtrinë e saj. Ajo ka pohuar se NATO do të punojë me qeverinë e Kosovës për t’u kujdesur që të krijohet ...

Ambasdorja amerikane në NATO: Të tejkalohen problemet historike Kosovës-Serbi
Ambasadorja e SHBA-së pranë NATO-s Kay Bailey Hutchison vlerëson se normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të lehtësonte problemet e tjera në të dy anët. “Ne duam që Kosova dhe Serbia të punojnë së ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 17:23
Ambasadorja e SHBA-së pranë NATO-s Kay Bailey Hutchison vlerëson se normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të lehtësonte problemet e tjera në të dy anët. “Ne duam që Kosova dhe Serbia të punojnë së ...

Haradinaj i përgjigjet NATO-s: FSK do vendoset në Veri
Kryeministyri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka vonuar përgjigjen e tij ndaj deklaratës së sekreatrit të përgjithshëm të NATO-s Stoltenberg, sipas të cilit FSK nuk mund të shkonte në Veri të vendit pa lejen e KFO-it. ...
ABCNews | 12-Feb-2019 17:16
Kryeministyri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka vonuar përgjigjen e tij ndaj deklaratës së sekreatrit të përgjithshëm të NATO-s Stoltenberg, sipas të cilit FSK nuk mund të shkonte në Veri të vendit pa lejen e KFO-it. ...

Stoltenberg: Stabiliteti i vendeve të Ballkanit do të rritet prej zgjerimit të NATO-s
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi sot se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do t’i forcojë shtetet ...
Lapsi | 12-Feb-2019 17:05
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi sot se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën, do të ndihmojë për stabilitetin e rajonit dhe do t’i forcojë shtetet ...

Shefi i NATO-s, i zhgënjyer nga taksa kundër Serbise: Pa lejen tonë, FSK nuk hyn në veri
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, gjatë një konference për mediat në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 15:22
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, gjatë një konference për mediat në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës. Stoltenberg ka folur edhe ...

Stoltenberg kritikon Kosovën për Ushtrinë dhe taksën
Vendimet e fundit të qeverisë së Kosovë për themelimin e Ushtrisë dhe vendosjen e tarifës 100% për mallrat serbe u kritikuan nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Në konferencën e Ministrave të ...
TV Klan | 12-Feb-2019 16:22
Vendimet e fundit të qeverisë së Kosovë për themelimin e Ushtrisë dhe vendosjen e tarifës 100% për mallrat serbe u kritikuan nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Në konferencën e Ministrave të ...

STOLTENBERG: Zgjerimi i NATO-s stabilizon rajonin
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg ...
Medial | 12-Feb-2019 18:18
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, deklaroi se zgjerimi i NATO-s në vendet e Ballkanit Perëndimor do ta forcojë Aleancën dhe do të ndihmojë në stabilizimin e rajonit dhe shteteve ballkanike. Stoltenberg ...

NATO-ja komenton mbi raketat bërthamore ruse
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t'i përgjigjet "shtimit të raketave ruse”, por nuk do të instalojë raketa të tjera bërthamore në Evropë. Komentet vijnë ...
Zeri Amerikes | 12-Feb-2019 17:58
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t'i përgjigjet "shtimit të raketave ruse”, por nuk do të instalojë raketa të tjera bërthamore në Evropë. Komentet vijnë ...

Haradinaj i përgjigjet sekretarit të Nato’s për ushtrinë
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, u është përgjigjur deklarimeve të sekretarit të NATO-së, Jens Stoltenberg, rreth Ushtrisë së Kosovës dhe asaj se a do të ketë të drejtë që ushtria të shtrijë ...
Gazeta Monitor | 12-Feb-2019 17:43
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, u është përgjigjur deklarimeve të sekretarit të NATO-së, Jens Stoltenberg, rreth Ushtrisë së Kosovës dhe asaj se a do të ketë të drejtë që ushtria të shtrijë ...

Haradinaj i reagon sekretarit të NATO-s: FSK-ja do të jetë edhe në veri të Kosovës!
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe se, sipas tij, FSK-ja s’mund ...
Ina-Online | 12-Feb-2019 17:30
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka deklaruar se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe se, sipas tij, FSK-ja s’mund ...

Hutchison: Të tejkalohen problemet historike Kosovës-Serbi
Ambasadorja e SHBA-së pranë NATO-s Kay Bailey Hutchison vlerëson se normalizimi i marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës do të lehtësonte problemet e tjera në të dy anët, shkruan inFokus. “Ne duam që Kosova dhe ...
InFokusi | 12-Feb-2019 17:26
Ambasadorja e SHBA-së pranë NATO-s Kay Bailey Hutchison vlerëson se normalizimi i marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës do të lehtësonte problemet e tjera në të dy anët, shkruan inFokus. “Ne duam që Kosova dhe ...

Stoltenberg: Përshëndesim bashkëpunimin SHBA-Turqi në veri të Sirisë
BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 14:17
BRUKSEL- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përshëndeti bashkëpunimin të cilin po zbatojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) dhe Turqia në veri të Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). Stoltenberg ...

Hutchison: Të tejkalohen problemet historike Kosovës-Serbi
Ambasadorja e SHBA-së pranë NATO-s Kay Bailey Hutchison vlerëson se normalizimi i marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës do të lehtësonte problemet e tjera në të dy anët.
Kosova Press | 12-Feb-2019 16:54
Ambasadorja e SHBA-së pranë NATO-s Kay Bailey Hutchison vlerëson se normalizimi i marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës do të lehtësonte problemet e tjera në të dy anët.

Amerika e do Kosovën në NATO
Ambasadorja amerikane në NATO, Kay Bailey Hutchison i është përgjigjur Klan Kosovës mëngjesin e së martës kur televizioni ka qenë në mesin e pak mediave botërore që ka marrë pjesë në një telekonferencë me rastin e ...
Gazeta Observer | 12-Feb-2019 16:18
Ambasadorja amerikane në NATO, Kay Bailey Hutchison i është përgjigjur Klan Kosovës mëngjesin e së martës kur televizioni ka qenë në mesin e pak mediave botërore që ka marrë pjesë në një telekonferencë me rastin e ...

Ambasadorja e SHBA në NATO: Mbështesim fuqimisht Kosovën
Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Kay Bailey Hutchison edhe njëherë ka treguar mbështetje të fortë për Kosovën dhe ushtrinë e saj. Ajo ka pohuar se NATO do të punojë me qeverinë e Kosovës për t’u kujdesur që të krijohet ...
Koha Jone | 12-Feb-2019 16:18
Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Kay Bailey Hutchison edhe njëherë ka treguar mbështetje të fortë për Kosovën dhe ushtrinë e saj. Ajo ka pohuar se NATO do të punojë me qeverinë e Kosovës për t’u kujdesur që të krijohet ...

Amerika e do Kosovën në NATO
Ambasadorja amerikane në NATO, Kay Bailey Hutchison i është përgjigjur Klan Kosovës mëngjesin e së martës kur televizioni ka qenë në mesin e pak mediave botërore që ka marrë pjesë në një telekonferencë me rastin e ...
Arbresh | 12-Feb-2019 16:17
Ambasadorja amerikane në NATO, Kay Bailey Hutchison i është përgjigjur Klan Kosovës mëngjesin e së martës kur televizioni ka qenë në mesin e pak mediave botërore që ka marrë pjesë në një telekonferencë me rastin e ...

Haradinaj për deklaratat e Stoltenbergut: S’ka veri dhe jug, është një Kosovë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e Qeverisë për taksën. Madje Stoltenberg, në samitin e ministrave të Mbrojtjes ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 16:11
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë të martës ka bërë të ditur se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e Qeverisë për taksën. Madje Stoltenberg, në samitin e ministrave të Mbrojtjes ...

Amerika e do Kosovën në NATO
Ambasadorja amerikane në NATO, Kay Bailey Hutchison i është përgjigjur Klan Kosovës mëngjesin e së martës kur televizioni ka qenë në mesin e pak mediave botërore që ka marrë pjesë në një telekonferencë me rastin e ...
InFokusi | 12-Feb-2019 15:48
Ambasadorja amerikane në NATO, Kay Bailey Hutchison i është përgjigjur Klan Kosovës mëngjesin e së martës kur televizioni ka qenë në mesin e pak mediave botërore që ka marrë pjesë në një telekonferencë me rastin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved