ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:23

SHBA, dështojnë negociatat për kufirin, qeveria pranë mbylljes së dytë

SHBA, dështojnë negociatat për kufirin, qeveria pranë mbylljes së dytë
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 00:21
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...

SHBA, bllokada e re “troket në derë”
Shtetet e Bashkuara rrezikojnë të përfshihen nga një tjetër bllokadë pas asaj që zgjati 35 ditë e që i kushtoi ekonomisë amerikane 11 miliardë dollarë. Këtë herë, bisedimet mes demokratëve dhe republikanëve kanë ngecur ...
ABCNews | 11-Feb-2019 22:47
Shtetet e Bashkuara rrezikojnë të përfshihen nga një tjetër bllokadë pas asaj që zgjati 35 ditë e që i kushtoi ekonomisë amerikane 11 miliardë dollarë. Këtë herë, bisedimet mes demokratëve dhe republikanëve kanë ngecur ...

Dështojnë bisedimet për ndërtimin e murit në SHBA, qeveria rrezikon përsëri mbylljen
Bisedimet e Kongresit të SHBA mbi një marrëveshje sigurie kufitare kanë ngecur, duke rritur shanset për një mbyllje tjetër të qeverisë. Negociatorët po shpresonin për një marrëveshje të hënën për t’i dhënë Kongresit ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 21:27
Bisedimet e Kongresit të SHBA mbi një marrëveshje sigurie kufitare kanë ngecur, duke rritur shanset për një mbyllje tjetër të qeverisë. Negociatorët po shpresonin për një marrëveshje të hënën për t’i dhënë Kongresit ...

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...
Medial | 11-Feb-2019 18:17
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...
Arbresh | 11-Feb-2019 18:08
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë
Bisedat mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 17:52
Bisedat mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...

Pasiguri për fatin e negociatave për shmangien e mbylljes së qeverisë në SHBA
Kanë mbetur pak ditë nga afati kur Presidenti Donald Trump dhe ligjvënësit duhet të arrijnë një kompromis për një marrëveshje për sigurinë e kufirit, e cila do të shmangte një tjetër mbyllje të qeverisë të premten që ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 21:55
Kanë mbetur pak ditë nga afati kur Presidenti Donald Trump dhe ligjvënësit duhet të arrijnë një kompromis për një marrëveshje për sigurinë e kufirit, e cila do të shmangte një tjetër mbyllje të qeverisë të premten që ...

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...
Java News | 11-Feb-2019 17:24
Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit e këtyre ...

Presidenti Trump në fushatë për murin
Presidenti Donald Trump ka në plan të shkojë sonte në El Paso të Teksasit, për të siguruar mbështetje për ngritjen e një muri për të mos lejuar hyrjen e imigrantëve nga Meksika. Presidenti po e shfrytëzon vizitën si një ...
Zeri Amerikes | 11-Feb-2019 16:27
Presidenti Donald Trump ka në plan të shkojë sonte në El Paso të Teksasit, për të siguruar mbështetje për ngritjen e një muri për të mos lejuar hyrjen e imigrantëve nga Meksika. Presidenti po e shfrytëzon vizitën si një ...

SHBA mund të përballet sërish me mbyllje të Qeverisë
Senatori republikan, Richard Shelby, ka thënë se bisedimet rreth sigurisë kufitare kanë dështuar të realizohen pasi ligjvënësit demokratikë dhe republikanë janë përplasur rreth politikës për ndalimin e migrantëve, teksa ...
Radio Evropa e Lire | 11-Feb-2019 11:18
Senatori republikan, Richard Shelby, ka thënë se bisedimet rreth sigurisë kufitare kanë dështuar të realizohen pasi ligjvënësit demokratikë dhe republikanë janë përplasur rreth politikës për ndalimin e migrantëve, teksa ...

Kongresistët amerikanë pa marrëveshje, rrezikohet rimbyllja e qeverisë
Bisedimet midis republikanëve dhe demokratëve të Kongresit Amerikan, që kanë për qëllim shmangien e një mbylljeje të qeverisë amerikane, janë pezulluar pa ndonjë marrëveshje. Negociatorët shpresonin të arrinin një ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 08:26
Bisedimet midis republikanëve dhe demokratëve të Kongresit Amerikan, që kanë për qëllim shmangien e një mbylljeje të qeverisë amerikane, janë pezulluar pa ndonjë marrëveshje. Negociatorët shpresonin të arrinin një ...

SHBA: Pasiguri për fatin e negociatave për shmangien e mbylljes së qeverisë
Kanë mbetur pak ditë nga afati kur Presidenti Donald Trump dhe ligjvënësit duhet të arrijnë një kompromis për një marrëveshje për sigurinë e kufirit, e cila do të shmangte një tjetër mbyllje të qeverisë të premten që ...
Zeri Amerikes | 10-Feb-2019 17:44
Kanë mbetur pak ditë nga afati kur Presidenti Donald Trump dhe ligjvënësit duhet të arrijnë një kompromis për një marrëveshje për sigurinë e kufirit, e cila do të shmangte një tjetër mbyllje të qeverisë të premten që ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved