ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 09:06

Rikthehet në Sarajevë fryma e bashkimit të Lojërave Olimpike

Rikthehet në Sarajevë fryma e bashkimit të Lojërave Olimpike
Kur Sarajeva organizoi Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 1984, ajo u shndërrua në një moment krenarie për të gjithë ish-Jugosllavinë. 35 vite më vonë, kryeqyteti i pasluftës së Bosnjës së tanishme shpreson ta risjellë ...
Zeri Amerikes | 11-Feb-2019 19:25
Kur Sarajeva organizoi Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 1984, ajo u shndërrua në një moment krenarie për të gjithë ish-Jugosllavinë. 35 vite më vonë, kryeqyteti i pasluftës së Bosnjës së tanishme shpreson ta risjellë ...

Albin Tahiri del i 52-ti në kombinim alpik
Albin Tahiri, ishte i pafat në garën e sotme në kombinim alpik të Kampionatit Botëror “Are 2019? që po zhvillohet në Suedi, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës, shkruan Zëri.info. Skriatori nga Kosova në lëshimin e parë ...
Zeri | 11-Feb-2019 17:53
Albin Tahiri, ishte i pafat në garën e sotme në kombinim alpik të Kampionatit Botëror “Are 2019? që po zhvillohet në Suedi, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës, shkruan Zëri.info. Skriatori nga Kosova në lëshimin e parë ...

Tahiri del i 52-ti në kombinim alpik
Skitari ynë, Albin Tahiri, ishte i pafat në garën e sotme në kombinim alpik të Kampionatit Botëror “Are 2019?. Në lëshimin e parë doli i 52-ti me kohë 1:12.02 sekonda, ndërsa në lëshimin e dytë doli nga shtegu. Tahiri ...
Indeks Online | 11-Feb-2019 17:50
Skitari ynë, Albin Tahiri, ishte i pafat në garën e sotme në kombinim alpik të Kampionatit Botëror “Are 2019?. Në lëshimin e parë doli i 52-ti me kohë 1:12.02 sekonda, ndërsa në lëshimin e dytë doli nga shtegu. Tahiri ...

Klea Vrella e Elba Kokaj të pafat në garën e sllallomit në EYOF Sarajeva 2019
Skitaret, Klea Vrella dhe Elba Kokaj, kanë qenë të pafat në lëshimin e parë të sllallomit për femra në Festivalin Olimpik Evropian Dimëror (EYOF) Sarajeva dhe Sarajeva 2019. Për shkak të kushteve atmosferike në Qendrën ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 16:55
Skitaret, Klea Vrella dhe Elba Kokaj, kanë qenë të pafat në lëshimin e parë të sllallomit për femra në Festivalin Olimpik Evropian Dimëror (EYOF) Sarajeva dhe Sarajeva 2019. Për shkak të kushteve atmosferike në Qendrën ...

Klea Vrella - Elba Kokaj, fati ua ktheu shpinën në garën e sllallomit në EYOF Sarajeva 2019
Skitaret kosovare, Klea Vrella dhe Elba Kokaj, kanë qenë të pafat në lëshimin e parë të sllallomit për femra në Festivalin Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) Sarajeva dhe Sarajeva 2019, njofton Komiteti Olimpik ...
Zeri | 11-Feb-2019 16:45
Skitaret kosovare, Klea Vrella dhe Elba Kokaj, kanë qenë të pafat në lëshimin e parë të sllallomit për femra në Festivalin Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) Sarajeva dhe Sarajeva 2019, njofton Komiteti Olimpik ...

Sportistët bënë që flamuri i Kosovës të valojë në Bosnjë
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019”, raporton faqja e Komitetit Olimpik të Kosovës. Ceremonia hapëse ...
AlbInfo | 11-Feb-2019 13:41
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019”, raporton faqja e Komitetit Olimpik të Kosovës. Ceremonia hapëse ...

Zaev: Uniteti dhe bashkimi që krijon sporti duhet të reflektoj në gjithë Ballkanin
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...
Flaka | 11-Feb-2019 13:15
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...

Zaev: Uniteti dhe bashkimi që krijon sporti duhet të reflektoj në gjithë Ballkanin
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...
Aktuale.MK | 11-Feb-2019 13:01
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...

Zaev nga Sarajeva: Uniteti dhe bashkimi që krijon sporti duhet të reflektoj në gjithë Ballkanin
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...
Republika | 11-Feb-2019 12:17
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...

Bayerni afër të firmos me një mesfushor gjigant dhe të shkathët
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar mbrëmë në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019”. Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë ...
GazetaBlic | 11-Feb-2019 11:27
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar mbrëmë në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019”. Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë ...

Zaev nga Sarajeva: Uniteti dhe bashkimi që krijon sporti duhet të reflektoj në gjithë Ballkanin
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 11:26
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...

Zaev nga Sarajeva: Uniteti dhe bashkimi që krijon sporti duhet të reflektoj në gjithë Ballkanin
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 11:18
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...

Zaev merr pjesë në hapjen e lojërave rinore olimpike evropiane
Kryeministri Zoran Zaev sonte do të marrë pjesë në hapjen e lojërave rinore olimpike evropiane, që prej sot e deri më 16 shkurt do të mbahen në Sarajevë, Bosnje e Hercegovinë. Maqedonia në festivalin olimpik evropian ...
Telegrafi | 10-Feb-2019 17:21
Kryeministri Zoran Zaev sonte do të marrë pjesë në hapjen e lojërave rinore olimpike evropiane, që prej sot e deri më 16 shkurt do të mbahen në Sarajevë, Bosnje e Hercegovinë. Maqedonia në festivalin olimpik evropian ...

(VIDEO) Zaev nga Sarajeva: Uniteti dhe bashkimi që krijon sporti duhet të reflektoj në gjithë Ballkanin
Sarajevë, 11 shkurt -Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 11:11
Sarajevë, 11 shkurt -Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, ...

Zaev nga Sarajeva: Uniteti dhe bashkimi që krijon sporti duhet të reflektoj në gjithë Ballkanin (VIDEO)
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 11:08
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...

(VIDEO) ZAEV nga Sarajeva: Uniteti dhe bashkimi që krijon sporti duhet të reflektoj në gjithë Ballkanin
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...
Medial | 11-Feb-2019 10:43
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. ...

Flamuri i Kosovës valoi në ceremoninë hapëse të EYOF-it Dimëror Sarajeva 2019
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019”. Ceremonia hapëse u mbajt të dielën mbrëma në stadiumin Olimpik ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 08:55
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019”. Ceremonia hapëse u mbajt të dielën mbrëma në stadiumin Olimpik ...

Ekipi Olimpik i Kosovës parakaloi në ceremoninë hapëse të EYOF Sarajeva 2019
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) "Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019". Ceremonia hapëse u mbajt të dielën mbrëma në stadiumin Olimpik ...
Zeri | 11-Feb-2019 08:55
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) "Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019". Ceremonia hapëse u mbajt të dielën mbrëma në stadiumin Olimpik ...

Ekipi Olimpik i Kosovës parakaloi në ceremoninë hapëse të EYOF Sarajeva 2019
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019”. Ceremonia hapëse u mbajt të dielën mbrëma në stadiumin Olimpik ...
Indeks Online | 11-Feb-2019 08:16
Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) “Sarajeva dhe Sarajeva Lindore 2019”. Ceremonia hapëse u mbajt të dielën mbrëma në stadiumin Olimpik ...

Zaev merr pjesë në hapjen e lojërave rinore olimpike evropiane
Kryeministri Zoran Zaev sonte do të marrë pjesë në hapjen e lojërave rinore olimpike evropiane, që prej sot e deri më 16 shkurt do të mbahen në Sarajevë, Bosnje e Hercegovinë. Maqedonia në festivalin olimpik evropian ...
Lajm Press | 10-Feb-2019 19:48
Kryeministri Zoran Zaev sonte do të marrë pjesë në hapjen e lojërave rinore olimpike evropiane, që prej sot e deri më 16 shkurt do të mbahen në Sarajevë, Bosnje e Hercegovinë. Maqedonia në festivalin olimpik evropian ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved