ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:23

Qeveria miratoi masa të reja për ta penguar epideminë e fruthit

Qeveria miratoi masa të reja për ta penguar epideminë e fruthit
Komisioni për Sëmundje Infektive në Ministrisë e Shëndetësisë ka sjellë masa të reja për ta penguar rritjen e epidemisë së morbilit (fruthit). Ata theksuan se masat paraprake të sjella nga ata, si “të mos pranohen në ...
Shprehja | 12-Feb-2019 03:12
Komisioni për Sëmundje Infektive në Ministrisë e Shëndetësisë ka sjellë masa të reja për ta penguar rritjen e epidemisë së morbilit (fruthit). Ata theksuan se masat paraprake të sjella nga ata, si “të mos pranohen në ...

Qeveria miratoi masa të reja për ta penguar epideminë e fruthit
Komisioni për Sëmundje Infektive në Ministrisë e Shëndetësisë ka sjellë masa të reja për ta penguar rritjen e epidemisë së morbilit (fruthit). Ata theksuan se masat paraprake të sjella nga ata, si “të mos pranohen në ...
Ina-Online | 12-Feb-2019 01:20
Komisioni për Sëmundje Infektive në Ministrisë e Shëndetësisë ka sjellë masa të reja për ta penguar rritjen e epidemisë së morbilit (fruthit). Ata theksuan se masat paraprake të sjella nga ata, si “të mos pranohen në ...

Filipçe reagon për viktimën e tretë nga fruthi: Deri këtu na sollën politikat shkatërruese të VMRO-DPMNE-së
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe fajësoi ish pushtetin e VMRO-DPMNE për faktin se epidemia e fruthit po merr viktimën e tretë sot pas vdekjes së një fëmije 13-muajsh, përcjell FLAKA. “Për fat të keq, ka tashmë tre ...
Flaka | 11-Feb-2019 22:19
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe fajësoi ish pushtetin e VMRO-DPMNE për faktin se epidemia e fruthit po merr viktimën e tretë sot pas vdekjes së një fëmije 13-muajsh, përcjell FLAKA. “Për fat të keq, ka tashmë tre ...

Komisioni për sëmundje infektive në Maqedoni merr masa plotësuese për parandalimin e epidemisë së fruthit
Komisioni për sëmundje infektive në kuadër të Ministrinë e Shëndetësisë në mbledhjen e sotme shpalli masa të reja plotësuese për mbrojtje të banorëve nga epidemia e fruthit. “Të gjithë prindërit që kanë fëmijë të moshës ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 21:08
Komisioni për sëmundje infektive në kuadër të Ministrinë e Shëndetësisë në mbledhjen e sotme shpalli masa të reja plotësuese për mbrojtje të banorëve nga epidemia e fruthit. “Të gjithë prindërit që kanë fëmijë të moshës ...

Karaxhovski: Vaksinoni fëmijët tuaj, mos bëni “gjenocid”
Sipas informacioneve të fundit nga autoritetet shëndetësore, ka pesë raste të reja të pacientëve të infektuar me fruth, me çka numri është rritur në 220 persona që nga shpallja e epidemisë së fruthit, përcjell Telegrafi ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 17:20
Sipas informacioneve të fundit nga autoritetet shëndetësore, ka pesë raste të reja të pacientëve të infektuar me fruth, me çka numri është rritur në 220 persona që nga shpallja e epidemisë së fruthit, përcjell Telegrafi ...

Karaxhovski: Vaksinimi nuki është në nivel të kënaqshëm, 15.000 fëmijë duhet të vaksinohen
Shkup, 11 shkurt - Vaksinimi në Republikën e Maqedonisë nuk është në nivel të kënaqshëm në mënyrë që të mbahet imuniteti mbrojtës prej 95 për qind tek popullata. Që të ndalet epidemia, 15.000 fëmijë të cilët nuk janë ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 16:41
Shkup, 11 shkurt - Vaksinimi në Republikën e Maqedonisë nuk është në nivel të kënaqshëm në mënyrë që të mbahet imuniteti mbrojtës prej 95 për qind tek popullata. Që të ndalet epidemia, 15.000 fëmijë të cilët nuk janë ...

Karaxhovski: Vaksinimi nuki është në nivel të kënaqshëm, 15.000 fëmijë duhet të vaksinohen
Shkup, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Vaksinimi në Republikën e Maqedonisë nuk është në nivel të kënaqshëm në mënyrë që të mbahet imuniteti mbrojtës prej 95 për qind tek popullata. Që të ndalet epideMEDIAL, 15.000 fëmijë të ...
Medial | 11-Feb-2019 16:21
Shkup, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Vaksinimi në Republikën e Maqedonisë nuk është në nivel të kënaqshëm në mënyrë që të mbahet imuniteti mbrojtës prej 95 për qind tek popullata. Që të ndalet epideMEDIAL, 15.000 fëmijë të ...

Fruthi mori tre jetë për katër ditë (Video)
Për vetëm katër ditë, regjistrohen 3 viktima nga fruthi. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë mbrëmjes së një nate më parë ndërroi jetë foshnja 13 muajshe nga fshati Pallaticë i Tetovës. Ky është rasti i tretë, pas ...
Shenja | 11-Feb-2019 16:18
Për vetëm katër ditë, regjistrohen 3 viktima nga fruthi. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë mbrëmjes së një nate më parë ndërroi jetë foshnja 13 muajshe nga fshati Pallaticë i Tetovës. Ky është rasti i tretë, pas ...

Filipçe: Deri këtu na kanë sjellë politikat shkatërruese të OBRM-PDUKM-së
Ministri e Shëndetësisë, Venko Filipçe e ka akuzuar qeverinë e kaluar të OBRM-PDUKM-së për atë se epidemia e fruthit sot ka marrë viktimën e tretë, ku vdiq një fëmijë trembëdhjetë muajsh, përcjell Telegrafi Maqedoni. ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 15:39
Ministri e Shëndetësisë, Venko Filipçe e ka akuzuar qeverinë e kaluar të OBRM-PDUKM-së për atë se epidemia e fruthit sot ka marrë viktimën e tretë, ku vdiq një fëmijë trembëdhjetë muajsh, përcjell Telegrafi Maqedoni. ...

Merr hov epidemia e fruthit
Çdo ditë po rritet numri i të prekurve nga fruthi, ndërkohë që mbrëmë kjo epidemi mori edhe viktimën e tretë. Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup janë paraqitur edhe 7 raste të reja, raporton Alsat M. Tre prej ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 16:08
Çdo ditë po rritet numri i të prekurve nga fruthi, ndërkohë që mbrëmë kjo epidemi mori edhe viktimën e tretë. Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup janë paraqitur edhe 7 raste të reja, raporton Alsat M. Tre prej ...

Epidemia e fruthit merr hov, çdo ditë e më shumë të prekur
11 Shkurt 2019 / 15:52 Çdo ditë po rritet numri i të prekurve nga fruthi, ndërkohë që mbrëmë kjo epidemi mori edhe viktimën e tretë. Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup janë paraqitur edhe 7 raste të reja. Tre ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 16:03
11 Shkurt 2019 / 15:52 Çdo ditë po rritet numri i të prekurve nga fruthi, ndërkohë që mbrëmë kjo epidemi mori edhe viktimën e tretë. Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup janë paraqitur edhe 7 raste të reja. Tre ...

Epidemia e fruthit merr hov, çdo ditë e më shumë të prekur
Çdo ditë po rritet numri i të prekurve nga fruthi, ndërkohë që mbrëmë kjo epidemi mori edhe viktimën e tretë. Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup janë paraqitur edhe 7 raste të reja. Tre prej tyre janë mbajtur ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 15:59
Çdo ditë po rritet numri i të prekurve nga fruthi, ndërkohë që mbrëmë kjo epidemi mori edhe viktimën e tretë. Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup janë paraqitur edhe 7 raste të reja. Tre prej tyre janë mbajtur ...

Maqedoni, edhe shtatë raste të reja me fruth
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 13:18
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...

Edhe shtatë raste të reja me fruth në Maqedoni
Shtatë të infektuar të rinj dje janë paraqitur për kontroll në Klinikën për Sëmundje Infektive në Maqedoni, informojnë nga ky institucion shëndetësor, njofton Portalb.mk. Prej tyre tre janë mbajtur për mjekim në Klinikë ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 15:33
Shtatë të infektuar të rinj dje janë paraqitur për kontroll në Klinikën për Sëmundje Infektive në Maqedoni, informojnë nga ky institucion shëndetësor, njofton Portalb.mk. Prej tyre tre janë mbajtur për mjekim në Klinikë ...

Edhe 7 persona të tjerë të prekur nga fruthi
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky Institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...
Republika | 11-Feb-2019 14:56
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky Institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...

Edhe 7 persona të tjerë të prekur nga fruthi
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky Institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 14:05
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky Institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...

Ndërron jetë një foshnje nga rajoni i Tetovës për shkak të fruthit
Ministria e Shëndetësisë informon se dje (10 shkurt) në orët e mbrëmjes në Klinikën për Sëmundjet e Fëmijëve në Shkup ka ndërruar jetë një foshnje 13 muajshe nga rajoni i Tetovës, për shkak të komplikimeve nga epidemia ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 10:57
Ministria e Shëndetësisë informon se dje (10 shkurt) në orët e mbrëmjes në Klinikën për Sëmundjet e Fëmijëve në Shkup ka ndërruar jetë një foshnje 13 muajshe nga rajoni i Tetovës, për shkak të komplikimeve nga epidemia ...

Klinika Infektive: Edhe shtatë raste të reja të fruthit
Shkup, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Shtatë raste të reja të të sëmurëve nga fruthi dje janë paraqitur në kontroll në Klinikën për Sëmundje Infektive, informuan nga ky institucion shëndetësor. Prej tyre tre janë ndalur për ...
Medial | 11-Feb-2019 13:35
Shkup, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Shtatë raste të reja të të sëmurëve nga fruthi dje janë paraqitur në kontroll në Klinikën për Sëmundje Infektive, informuan nga ky institucion shëndetësor. Prej tyre tre janë ndalur për ...

Fruthi, regjistrohen 7 raste të reja
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky Institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...
Aktuale.MK | 11-Feb-2019 13:32
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky Institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...

Maqedoni, edhe shtatë raste të reja me fruth
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...
Arbresh | 11-Feb-2019 13:21
Shtatë raste të reja të të prekurve nga fruthi janë paraqitur për kontroll në Klinikën e sëmundjeve infektive, njoftojnë nga ky institucion shëndetësorë. Nga 7 raste të reja, 3 janë ndaluar për kurim në Klinikë dhe atë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved