ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:47

Paralajmërohet bllokimi i Aeroportit “Adem Jashari”

Paralajmërohet bllokimi i Aeroportit “Adem Jashari”
Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tashmë Kuvendi i Kosovës po vazhdojnë ende. Të revoltuar me këtë projektligji janë edhe sindikatat e Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ajo e ...
Monitor | 11-Feb-2019 23:05
Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tashmë Kuvendi i Kosovës po vazhdojnë ende. Të revoltuar me këtë projektligji janë edhe sindikatat e Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ajo e ...

KOSTT, KEK dhe Telekomi pranë protestave
Ditë më parë, punëtorët e tri ndërmarrjeve publike në Kosovë paralajmëruan protesta. Sindikalistët e KEK’ut, KOSTT’it dhe Telekomit kërkuan nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik dhe ajo e Administratës Publike, të ...
Arbresh | 11-Feb-2019 22:12
Ditë më parë, punëtorët e tri ndërmarrjeve publike në Kosovë paralajmëruan protesta. Sindikalistët e KEK’ut, KOSTT’it dhe Telekomit kërkuan nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik dhe ajo e Administratës Publike, të ...

Tahiri përkrah kërkesën e shërbyesve korrektues për mosdekretim të Ligjit për Paga
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se do ta përkrahë kërkesën e shërbyesve korrektues për rikthim të Ligjit për Paga në Kuvend. Ai ka thënë në Puls të KTV-së se është zotuar që në fillim të mandatit se do ...
Koha.net | 11-Feb-2019 21:35
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se do ta përkrahë kërkesën e shërbyesve korrektues për rikthim të Ligjit për Paga në Kuvend. Ai ka thënë në Puls të KTV-së se është zotuar që në fillim të mandatit se do ...

Ligjit për pagat e sektorit publik, në dorën e presidentit
Prishtinë, 11 shkurt 2019 – Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, ...
Illyriapress | 11-Feb-2019 20:16
Prishtinë, 11 shkurt 2019 – Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, ...

1600 oficerë korrektues në gjithë Kosovën protestuan për paga
Të pabarabartë me policët e Kosovës po ndihen gardianët e Shërbimit Korrektues të Kosovës. Për këtë, mbi 1600 oficerë korrektues në gjithë Kosovën kanë mbajtur protestë një orësh të hënën, raporton KTV. Ata janë të ...
Koha.net | 11-Feb-2019 19:34
Të pabarabartë me policët e Kosovës po ndihen gardianët e Shërbimit Korrektues të Kosovës. Për këtë, mbi 1600 oficerë korrektues në gjithë Kosovën kanë mbajtur protestë një orësh të hënën, raporton KTV. Ata janë të ...

Kthimi i Ligjit për Pagat në ‘pikën zero’ në duart e Presidentit Thaçi
Ligji për Pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij, shumë deputetë e patën cilësuar atë si një nga ...
Gazeta Ekonomia | 11-Feb-2019 18:02
Ligji për Pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij, shumë deputetë e patën cilësuar atë si një nga ...

Kthimi i Ligjit për Pagat në ‘pikën zero’, në duart e Presidentit Thaçi
Ligji për Pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij, shumë deputetë e patën cilësuar atë si një nga ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 16:58
Ligji për Pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij, shumë deputetë e patën cilësuar atë si një nga ...

Presidenca tregon nëse Thaçi do ta dekretoj ligjin e pagave
Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, shumë deputetë e patën ...
Gazeta Monitor | 11-Feb-2019 17:11
Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, shumë deputetë e patën ...

Paralajmërohet bllokimi i Aeroportit “Adem Jashari”
Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tashmë Kuvendi i Kosovës po vazhdojnë ende. Të revoltuar me këtë projektligji janë edhe sindikatat e Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ajo e ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 14:05
Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tashmë Kuvendi i Kosovës po vazhdojnë ende. Të revoltuar me këtë projektligji janë edhe sindikatat e Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ajo e ...

Presidenca tregon nëse Thaçi do ta dekretojë Ligjin e Pagave
Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, shumë deputetë e patën ...
Arbresh | 11-Feb-2019 16:58
Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, shumë deputetë e patën ...

Kuvendi ende nuk i ka dorëzuar Presidencës Ligjin për Pagat, nesër afati i fundit
Miratimi i Ligjit për Paga më 2 shkurt nga ana e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka nxitur pakënaqësi të mëdha tek shërbyesit civil në sektorin publik. Shumë nga ta kanë bërë thirrje publike për presidentin Hashim ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 15:44
Miratimi i Ligjit për Paga më 2 shkurt nga ana e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka nxitur pakënaqësi të mëdha tek shërbyesit civil në sektorin publik. Shumë nga ta kanë bërë thirrje publike për presidentin Hashim ...

Presidenca nuk tregon nëse do ta dekretojë Ligjin e Pagave
Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, shumë deputetë e patën ...
Zeri | 11-Feb-2019 16:51
Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt, vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, shumë deputetë e patën ...

Paralajmërohet bllokimi i Aeroportit “Adem Jashari”
Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tashmë Kuvendi i Kosovës po vazhdojnë ende. Të revoltuar me këtë projektligji janë edhe sindikatat e Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ajo e ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 12:11
Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tashmë Kuvendi i Kosovës po vazhdojnë ende. Të revoltuar me këtë projektligji janë edhe sindikatat e Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ajo e ...

Kthimi i Ligjit për pagat në ‘pikën zero’, në duart e presidentit
Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt , vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, shumë deputetë e patën ...
Radio Evropa e Lire | 11-Feb-2019 16:17
Ligji për pagat i miratuar në Kuvendin e Kosovës më 2 shkurt , vazhdon të kundërshtohet nga disa sindikata të punëtorëve në sektorin publik. Ndonëse pas miratimit të tij në Kuvendin e Kosovës, shumë deputetë e patën ...

Ligji për paga, reagon SBASHK-u
Ligji për paga po kërkohet që të shqyrtohet edhe një herë. Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës, ka reagur lidhur me raportimet e disa mediave se kjo organizatë ka bërë kërkesë në presidencë për mosdekretimin e ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 15:54
Ligji për paga po kërkohet që të shqyrtohet edhe një herë. Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës, ka reagur lidhur me raportimet e disa mediave se kjo organizatë ka bërë kërkesë në presidencë për mosdekretimin e ...

Kuvendi në ditën e fundit të afatit ligjor i dorëzon Presidentit Ligjin për paga
Presidenti i Kosovës ende nuk e ka nënshkruar projektligjin për paga. Burime të portalit nga presidenca bëjnë të ditur se ky projektligj ende nuk ka shkuar në duart e Presidentit. Në anën tjetër mëson se kreu i ...
Arbresh | 11-Feb-2019 15:47
Presidenti i Kosovës ende nuk e ka nënshkruar projektligjin për paga. Burime të portalit nga presidenca bëjnë të ditur se ky projektligj ende nuk ka shkuar në duart e Presidentit. Në anën tjetër mëson se kreu i ...

SBASHK: Nuk kemi bërë kërkesë në Presidencë për mosdekretim të Ligjit për Paga
Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencave të Kosovës (SBASHK), thotë se nuk kanë bërë kërkesë në Presidencë për mosdekretim të Ligjit të Pagave. SBASHK me anë të një reagimi për media ka treguar se njëra prej ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 14:38
Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencave të Kosovës (SBASHK), thotë se nuk kanë bërë kërkesë në Presidencë për mosdekretim të Ligjit të Pagave. SBASHK me anë të një reagimi për media ka treguar se njëra prej ...

Paralajmërohet bllokimi i Aeroportit “Adem Jashari”
Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tashmë Kuvendi i Kosovës po vazhdojnë ende. Të revoltuar me këtë projektligji janë edhe sindikatat e Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ajo e ...
Medial | 11-Feb-2019 15:40
Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tashmë Kuvendi i Kosovës po vazhdojnë ende. Të revoltuar me këtë projektligji janë edhe sindikatat e Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ajo e ...

Zeka kërkon nga Thaçi të mos dekretojë Ligjin për Paga
Projektligji për pagat ka shkaktuar pakënaqësi të shumta si në sektorë publikë dhe privatë. Presidenti Thaçi ka pranuar se i kanë shkuar në zyrë të tij shumë ankesa, ndërsa drejtori i Odës Ekonomike Amerikane të ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 14:19
Projektligji për pagat ka shkaktuar pakënaqësi të shumta si në sektorë publikë dhe privatë. Presidenti Thaçi ka pranuar se i kanë shkuar në zyrë të tij shumë ankesa, ndërsa drejtori i Odës Ekonomike Amerikane të ...

Gardianët duan paga si të policëve, ministri Tahiri ka një përgjigje për ta
Punëtorët e Shërbimit Korrektues të Kosovës sot kanë zhvilluar protesta në disa qendra korrektuese të vendit. Ata kanë shprehur pakënaqësitë e tyre në drejtim të Ligjit të Pagave duke kërkuar barazim të koeficientit me ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 15:14
Punëtorët e Shërbimit Korrektues të Kosovës sot kanë zhvilluar protesta në disa qendra korrektuese të vendit. Ata kanë shprehur pakënaqësitë e tyre në drejtim të Ligjit të Pagave duke kërkuar barazim të koeficientit me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved