ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 09:31

Nisin polemikat në Itali pas fitores së egjiptjanit në Sanremo

Nisin polemikat në Itali pas fitores së egjiptjanit në Sanremo
Një fitore që hap polemika, por në festivalin e 69-të të Sanremos triumfon një këngëtar 27-vjeçar, Mahmud, me nënë italiane dhe baba egjiptian. Ai njihet si reper dhe ka marrë pjesë një vit më parë në festivalin e të ...
Lapsi | 11-Feb-2019 17:38
Një fitore që hap polemika, por në festivalin e 69-të të Sanremos triumfon një këngëtar 27-vjeçar, Mahmud, me nënë italiane dhe baba egjiptian. Ai njihet si reper dhe ka marrë pjesë një vit më parë në festivalin e të ...

Sanremon 2019 e fiton egjiptiani Alessandro Mahmoud, plasin polemikat
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 16:58
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...

Sanremo 2019, një festival special edhe për Ermal Metën
Në edicionin e 69-të të Sanremos shpallet fitues Mahmood, një këngëtar milanez me origjinë egjiptiane me këngën “Para”. Kritika dhe publiku vlerësojnë performancën e Ermal Metës dhe fansat i përgatisin një surprizë ...
Ina-Online | 11-Feb-2019 09:37
Në edicionin e 69-të të Sanremos shpallet fitues Mahmood, një këngëtar milanez me origjinë egjiptiane me këngën “Para”. Kritika dhe publiku vlerësojnë performancën e Ermal Metës dhe fansat i përgatisin një surprizë ...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 09:04
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...
Koha.net | 11-Feb-2019 08:58
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...

Sanremo, reagon Salvini kundër fituesit egjiptiano-italian
Festivali i Sanremos këtë vit është fituar nga një i ri 27 vjeçar. Emri i tij është Mahmud. I riu me baba egjiptian dhe nënë italine, është lindur dhe rritur në Itali. Por fitora e tij duhet ke nuk është mirëpritur nga ...
RTSH | 10-Feb-2019 20:40
Festivali i Sanremos këtë vit është fituar nga një i ri 27 vjeçar. Emri i tij është Mahmud. I riu me baba egjiptian dhe nënë italine, është lindur dhe rritur në Itali. Por fitora e tij duhet ke nuk është mirëpritur nga ...

Polemika për fituesin e Sanremos
Alesandro Mahmud, 27- vjeçari me origjinë egjiptiane është fituesi i edicionit të 69 të San Remos me këngën “Soldi” – Paratë. Do të jetë ai që do të përfaqësojë Italinë, në Eurovizionin e këtij viti që zhvillohet në Tel ...
TV Klan | 10-Feb-2019 16:11
Alesandro Mahmud, 27- vjeçari me origjinë egjiptiane është fituesi i edicionit të 69 të San Remos me këngën “Soldi” – Paratë. Do të jetë ai që do të përfaqësojë Italinë, në Eurovizionin e këtij viti që zhvillohet në Tel ...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali
Është Mahmud, djaloshi italo-egjiptian, fitues i edicionit të 69-të të festivalit italian të këngës Sanremo. Ka qenë një fitore suprizë, edhe pse 27-vjeçari me këngën e tij “Para’” ndodhej në treshen e finalistëve ...
TetovaSot | 10-Feb-2019 17:18
Është Mahmud, djaloshi italo-egjiptian, fitues i edicionit të 69-të të festivalit italian të këngës Sanremo. Ka qenë një fitore suprizë, edhe pse 27-vjeçari me këngën e tij “Para’” ndodhej në treshen e finalistëve ...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...
ABCNews | 10-Feb-2019 14:44
Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë përshëndetur ...

Mahmood, këngëtari me origjinë egjiptiane triumfon në Sanremo
Pas thuajse një jave plot me muzikë, Italia kurorëzoi fituesin e festivalit të famshëm të saj, Sanremos, duke ia dhënë trofeun të riut me origjinë egjiptiane, Mahmood, që rrëmbeu zemrat e publikut dhe jurisë me këngën e ...
Arbresh | 10-Feb-2019 15:35
Pas thuajse një jave plot me muzikë, Italia kurorëzoi fituesin e festivalit të famshëm të saj, Sanremos, duke ia dhënë trofeun të riut me origjinë egjiptiane, Mahmood, që rrëmbeu zemrat e publikut dhe jurisë me këngën e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved