ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 05:01

Maradona kujton portierin Gordon Banks: Iku një legjendë

Maradona kujton portierin Gordon Banks: Iku një legjendë
Lamtumira e Gordon Banks, portierit kampion bote në vitin 1966, ka tronditur botën e sportit ditën e sotme, teksa të shumta ka qenë reagimet. “Futbolli ka nevojë për legjenda dhe sot na ka lënë një prej tyre. Respekt ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 17:51
Lamtumira e Gordon Banks, portierit kampion bote në vitin 1966, ka tronditur botën e sportit ditën e sotme, teksa të shumta ka qenë reagimet. “Futbolli ka nevojë për legjenda dhe sot na ka lënë një prej tyre. Respekt ...

Futbolli anglez në zi, shuhet kampioni i botës i vitit 1966
Futbolli anglez mban zi për Gordon Banks. Ish-portieri legjendar i përfaqësueses angleze u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare, lajm që u konfirmua nga familjarët e tij.
Top Channel | 12-Feb-2019 15:42
Futbolli anglez mban zi për Gordon Banks. Ish-portieri legjendar i përfaqësueses angleze u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare, lajm që u konfirmua nga familjarët e tij.

Ndali Pele me pritjen e shekullit, ndahet nga jeta portieri anglez
Në Angli kanë pak dyshime se ai ishte më i miri në histori, ndërsa për botën e futbollit sigurisht që merr një vend nderi. Ai është Gordon Banks, portieri i kombëtares së Anglisë, i cili është ndarë nga jeta këtë të ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 14:20
Në Angli kanë pak dyshime se ai ishte më i miri në histori, ndërsa për botën e futbollit sigurisht që merr një vend nderi. Ai është Gordon Banks, portieri i kombëtares së Anglisë, i cili është ndarë nga jeta këtë të ...

Pele i ka dy fjalë për legjendën
Pas vdekjes së portierit legjendar anglez, Gordon Banks, njëri prej ish-futbollistëve më të mirë në botë, legjenda Pele, ka thënë për portierin se ka qenë një njeri i jashtëzakonshëm, teksa ka kujtuar edhe mbrojtjet e ...
Zeri | 12-Feb-2019 17:50
Pas vdekjes së portierit legjendar anglez, Gordon Banks, njëri prej ish-futbollistëve më të mirë në botë, legjenda Pele, ka thënë për portierin se ka qenë një njeri i jashtëzakonshëm, teksa ka kujtuar edhe mbrojtjet e ...

Tronditet bota e futbollit
Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Benk u shpall fitues i Kupës së Botës me “3 luanët”, teksa u cilësua si një ndër portierët më të mirë në historinë e ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 17:28
Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Benk u shpall fitues i Kupës së Botës me “3 luanët”, teksa u cilësua si një ndër portierët më të mirë në historinë e ...

Anglia në zi, ndahet nga jeta portieri legjendar
Lajm i trishtë për futbollin botëror, veçanërisht për atë britanik. U nda nga jeta në moshën 81-vjeçare një nga heronjtë e Anglisë që të triumfuan në Botërorin e vitit 1966, portieri legjendar, Gordon Banks. Ai iku nga ...
InfoSport.mk | 12-Feb-2019 17:14
Lajm i trishtë për futbollin botëror, veçanërisht për atë britanik. U nda nga jeta në moshën 81-vjeçare një nga heronjtë e Anglisë që të triumfuan në Botërorin e vitit 1966, portieri legjendar, Gordon Banks. Ai iku nga ...

Shuhet legjenda e Futbollit, Gordon Benks
Futbolli botëror është në zi për shkak të vdekjes së një legjende. Ish-portieri i Anglisë, Gordon Benks, kampion bote në 1966, u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare. Humbi një betejë që një ditë do ta humbiste. Gordon ...
ABCNews | 12-Feb-2019 15:17
Futbolli botëror është në zi për shkak të vdekjes së një legjende. Ish-portieri i Anglisë, Gordon Benks, kampion bote në 1966, u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare. Humbi një betejë që një ditë do ta humbiste. Gordon ...

Futbolli anglez në zi, shuhet kampioni i botës i vitit 1966
Futbolli anglez mban zi për Gordon Banks. Ish-portieri legjendar i përfaqësueses angleze u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare, lajm që u konfirmua nga familjarët e tij. I cilësuar si një prej lojtarëve më të mëdhenj në ...
InFokusi | 12-Feb-2019 15:59
Futbolli anglez mban zi për Gordon Banks. Ish-portieri legjendar i përfaqësueses angleze u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare, lajm që u konfirmua nga familjarët e tij. I cilësuar si një prej lojtarëve më të mëdhenj në ...

Ditë zie në Angli, ndahet nga jeta Banks, portieri që bëri me dhimbje koke, legjendën Pele!
Gardiani i pritjes së shekullit është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare. Gordon Banks, humbi betejwn me sëmundjen e vështirë të kancerit nga e cila vuante. I lindur në Sheffield 30 dhjetorin e 1937, Banks ka hyrë në ...
SuperSport | 12-Feb-2019 15:22
Gardiani i pritjes së shekullit është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare. Gordon Banks, humbi betejwn me sëmundjen e vështirë të kancerit nga e cila vuante. I lindur në Sheffield 30 dhjetorin e 1937, Banks ka hyrë në ...

Aro Muric dikur ishte pjesë e Juventusit
Portieri i Kosovës, Arijanet Muric është një nga futbollistët më me perspektivë i Kosovës. Në një moshë të re ai është bërë poashtu një nga futbollistët më të rëndësishëm të vendit tonë. Prindërit e tij janë me ...
Indeks Online | 12-Feb-2019 15:00
Portieri i Kosovës, Arijanet Muric është një nga futbollistët më me perspektivë i Kosovës. Në një moshë të re ai është bërë poashtu një nga futbollistët më të rëndësishëm të vendit tonë. Prindërit e tij janë me ...

Ndali Pele-në me pritjen e shekullit, ndahet nga jeta portieri anglez
Në Angli kanë pak dyshime se ai ishte më i miri në histori, ndërsa për botën e futbollit sigurisht që merr një vend nderi. Ai është Gordon Banks, portieri i kombëtares së Anglisë, i cili është ndarë nga jeta këtë të ...
Koha Jone | 12-Feb-2019 14:31
Në Angli kanë pak dyshime se ai ishte më i miri në histori, ndërsa për botën e futbollit sigurisht që merr një vend nderi. Ai është Gordon Banks, portieri i kombëtares së Anglisë, i cili është ndarë nga jeta këtë të ...

Futbolli anglez në zi, shuhet kampioni i Botës
Futbolli anglez është në zi. Ditën e sotme, është njoftuar ndarja nga jeta e legjendës angleze të portës, Gordon Banks. Anglezi, ndërroi jetë gjatë natës, në moshën 81-vjeçare për shkak të një sëmundje që e kishte prej ...
Shprehja | 12-Feb-2019 13:39
Futbolli anglez është në zi. Ditën e sotme, është njoftuar ndarja nga jeta e legjendës angleze të portës, Gordon Banks. Anglezi, ndërroi jetë gjatë natës, në moshën 81-vjeçare për shkak të një sëmundje që e kishte prej ...

Vdes legjenda e portës angleze: kur Gordon Banks përballonte dhe Pelenë e madh (video)
Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare Gordon Banks, ish-portieri legjendar i anglezëve, i konsideruar më i madh i historisë së futbollit në Angli. Njëherësh, ai u shpall dhe Portieri më i Mirë në botë nga FIFA nga viti ...
Tesheshi | 12-Feb-2019 13:21
Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare Gordon Banks, ish-portieri legjendar i anglezëve, i konsideruar më i madh i historisë së futbollit në Angli. Njëherësh, ai u shpall dhe Portieri më i Mirë në botë nga FIFA nga viti ...

Bota e futbollit në zi, vdes fituesi i Kupës së Botës
Gordon Banks, ish-portieri i Anglisë, ka vdekur në moshën 81 vjeçare. Lojtari legjendar, që ishte portier kur Anglia fitoi Kupën e Botës në vitin 1966, u nda nga jeta gjatë natës. Një deklaratë të publikuar nga Stoke ...
Java News | 12-Feb-2019 12:54
Gordon Banks, ish-portieri i Anglisë, ka vdekur në moshën 81 vjeçare. Lojtari legjendar, që ishte portier kur Anglia fitoi Kupën e Botës në vitin 1966, u nda nga jeta gjatë natës. Një deklaratë të publikuar nga Stoke ...

Tronditet bota e sportit, ndahet nga jeta futbollisti legjendar
Një lajm i trashtë ka ardhur nga bota e sportit. Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Benk u shpall fitues i Kupës së Botës me “3 luanët”, teksa u cilësua ...
Medial | 12-Feb-2019 12:14
Një lajm i trashtë ka ardhur nga bota e sportit. Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Benk u shpall fitues i Kupës së Botës me “3 luanët”, teksa u cilësua ...

Anglia në zi, ndahet nga jeta portieri legjendar
Lajm tronditës ka mbërritur sot për futbollin botëror, sidomos për atë Anglez, teksa është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare portieri legjendar Gordon Banks.
Kosova Press | 12-Feb-2019 12:09
Lajm tronditës ka mbërritur sot për futbollin botëror, sidomos për atë Anglez, teksa është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare portieri legjendar Gordon Banks.

Vdes në moshën 81-vjeçare portieri Gordon Banks
Ish-portieri anglez Gordon Banks, fitues i Kupës së Botës në vitin 1966, ka vdekur në moshën 81 vjeçare. I njohur si një nga më të mëdhenjtë në pozitën e tij, Banks është vlerësuar si Portieri Më i Mirë i Vitit i FIFA-s ...
Koha.mk | 12-Feb-2019 12:09
Ish-portieri anglez Gordon Banks, fitues i Kupës së Botës në vitin 1966, ka vdekur në moshën 81 vjeçare. I njohur si një nga më të mëdhenjtë në pozitën e tij, Banks është vlerësuar si Portieri Më i Mirë i Vitit i FIFA-s ...

Vdes portieri legjendar Gordon Banks
Portieri legjendar Gordon Banks ka ndërruar jetë sot në moshën 81 vjeçare. Banks ka qenë fitues i Kupës së Botës me Anglinë në vitin 1966, njofton Klan Kosova. Ai ka luajtur 73 herë për Anglinë si dhe ka luajtur edhe në ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 12:06
Portieri legjendar Gordon Banks ka ndërruar jetë sot në moshën 81 vjeçare. Banks ka qenë fitues i Kupës së Botës me Anglinë në vitin 1966, njofton Klan Kosova. Ai ka luajtur 73 herë për Anglinë si dhe ka luajtur edhe në ...

Futbolli anglez në zi, shuhet legjenda e portës së “3 luanëve”
Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Ai toi Kupën e Botës me “3 luanët” dhe u cilësua si një cilësua si një ndër portierët më të mirë në historinë e ...
Lexo | 12-Feb-2019 11:59
Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Ai toi Kupën e Botës me “3 luanët” dhe u cilësua si një cilësua si një ndër portierët më të mirë në historinë e ...

Vdes fituesi i Kupës së Botës
Gordon Banks, ish-portieri i Anglisë, ka vdekur në moshën 81 vjeçare. Lojtari legjendar, që ishte portier kur Anglia fitoi Kupën e Botës në vitin 1966, u nda nga jeta gjatë natës. Një deklaratë të publikuar nga Stoke ...
Telegraf | 12-Feb-2019 11:37
Gordon Banks, ish-portieri i Anglisë, ka vdekur në moshën 81 vjeçare. Lojtari legjendar, që ishte portier kur Anglia fitoi Kupën e Botës në vitin 1966, u nda nga jeta gjatë natës. Një deklaratë të publikuar nga Stoke ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved