ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 05:12

Maduro shpërthen ndaj administratës Trump: Qeveria amerikane është një bandë ekstremistësh

Maduro shpërthen ndaj administratës Trump: Qeveria amerikane është një bandë ekstremistësh
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij. Në një interviste për BBC, ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 17:50
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij. Në një interviste për BBC, ...

Maduro kritikon qeverinë e Trump: Bandë ekstremistësh
Presidenti i Venezuelës i cili tashmë e ka humbur legjitimitetin në Perëndim, Nicolas Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një bandë ekstremistësh duke fajësuar SHBA për krizën e vendit të tij. Në një intervistë ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 15:43
Presidenti i Venezuelës i cili tashmë e ka humbur legjitimitetin në Perëndim, Nicolas Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një bandë ekstremistësh duke fajësuar SHBA për krizën e vendit të tij. Në një intervistë ...

Maduro: Qeveria e Trumpit “një bandë ekstremistësh”
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, e ka quajtur qeverinë e presidentit të SHBA-së, Donald Trump “një bandë ekstremistësh”. Ai e ka fajësuar SHBA-në për krizën që ka përfshirë vendin e tij, shkruan BBC, transmeton ...
Shenja | 12-Feb-2019 18:19
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, e ka quajtur qeverinë e presidentit të SHBA-së, Donald Trump “një bandë ekstremistësh”. Ai e ka fajësuar SHBA-në për krizën që ka përfshirë vendin e tij, shkruan BBC, transmeton ...

Maduro shpërthen ndaj administratës Trump: Qeveria amerikane është…
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij. Në një interviste për BBC, ...
Lexo | 12-Feb-2019 18:16
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij. Në një interviste për BBC, ...

Maduro e quan Trumpin ekstremist
Presidenti i kontestuar i Venezuelës, Nicolas Maduro, e ka quajtur qeverinë e Presidentit të SHBA-së, Donald Trump “një bandë ekstremistësh”. Ai e ka fajësuar SHBA-në për krizën që ka përfshirë vendin e tij, shkruan ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 17:58
Presidenti i kontestuar i Venezuelës, Nicolas Maduro, e ka quajtur qeverinë e Presidentit të SHBA-së, Donald Trump “një bandë ekstremistësh”. Ai e ka fajësuar SHBA-në për krizën që ka përfshirë vendin e tij, shkruan ...

Venezuelë, Guaido kërkon mbështetje për çështjen e ndihmave humanitare
Juan Guaido, i njohur nga Shtetet e Bashkuara dhe rreth 50 vende të tjera si Presidenti i përkohshëm i Venezuelës, u ka bërë thirrje studentëve për mbështetje në një përpjekje për të futur në vend ndihmën humanitare të ...
Zeri Amerikes | 12-Feb-2019 16:11
Juan Guaido, i njohur nga Shtetet e Bashkuara dhe rreth 50 vende të tjera si Presidenti i përkohshëm i Venezuelës, u ka bërë thirrje studentëve për mbështetje në një përpjekje për të futur në vend ndihmën humanitare të ...

Maduro sulmon Trump: Ekstremist i Ku Klux Klan, kërkon kontrollin e Venezuelës
Presidenti i “dyshuar” i Venezuelës, Nicolás Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një “bandë ekstremistësh” duke fajësuar SHBA-ne për krizën ne vendit e tij. Në një intervistë për BBC, Maduro tha se nuk do të ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 14:19
Presidenti i “dyshuar” i Venezuelës, Nicolás Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një “bandë ekstremistësh” duke fajësuar SHBA-ne për krizën ne vendit e tij. Në një intervistë për BBC, Maduro tha se nuk do të ...

Maduro e quan qeverinë amerikane bandë ekstremistësh
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro ka thënë se Qeveria Amerikane e Donal Trump-it është grup banditësh i ekstremistëve dhe ka thënë që fajin për krizen e vendit të tij e kanë Shtetet e Bashkuara të ...
EkonomiaOnline | 12-Feb-2019 15:23
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro ka thënë se Qeveria Amerikane e Donal Trump-it është grup banditësh i ekstremistëve dhe ka thënë që fajin për krizen e vendit të tij e kanë Shtetet e Bashkuara të ...

Maduro: Qeveria amerikane është një bandë ekstremistësh
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij. Gjatë një interviste për ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 15:08
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij. Gjatë një interviste për ...

Maduro: Qeveria amerikane është një bandë ekstremistësh
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij. Gjatë një interviste për ...
Gazeta Observer | 12-Feb-2019 14:52
Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij. Gjatë një interviste për ...

Frika nga një grusht shteti, Ushtria e Maduros nis stërvitjen
VENEZUELE Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimeve ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori” Nicolas Maduro, e ka përshkruar trajnimin ushtarak si ‘më të rëndësishmin në historinë e ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 00:25
VENEZUELE Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimeve ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori” Nicolas Maduro, e ka përshkruar trajnimin ushtarak si ‘më të rëndësishmin në historinë e ...

Maduro sulmon Trump: Ekstremist i Ku Klux Klan, kërkon kontrollin e Venezuelës
Presidenti i “dyshuar” i Venezuelës, Nicolás Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një “bandë ekstremistësh” duke fajësuar SHBA-ne për krizën ne vendit e tij. Në një intervistë për BBC, Maduro tha se nuk do të ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 14:33
Presidenti i “dyshuar” i Venezuelës, Nicolás Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një “bandë ekstremistësh” duke fajësuar SHBA-ne për krizën ne vendit e tij. Në një intervistë për BBC, Maduro tha se nuk do të ...

Guterres i gatshëm të jetë ndërmjetësues në negociata për Venezuelën
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka përsëritur se është i gatshëm të jetë ndërmjetësues në negociata mbi zgjidhjen e krizës politike në Venezuelë, gjatë takimit me shefin e diplomacisë së ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 13:11
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka përsëritur se është i gatshëm të jetë ndërmjetësues në negociata mbi zgjidhjen e krizës politike në Venezuelë, gjatë takimit me shefin e diplomacisë së ...

Guterres i gatshëm të jetë ndërmjetësues në negociata për Venezuelën
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka përsëritur se është i gatshëm të jetë ndërmjetësues në negociata mbi zgjidhjen e krizës politike në Venezuelë, gjatë takimit me shefin e diplomacisë së ...
Alsat-M | 12-Feb-2019 12:14
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka përsëritur se është i gatshëm të jetë ndërmjetësues në negociata mbi zgjidhjen e krizës politike në Venezuelë, gjatë takimit me shefin e diplomacisë së ...

Maduro i hap ushtrimet ushtarake
Presje Maduro i ka hapur ushtrimet ushtarake, llogaria e tij në Twitter është përplot fotografi dhe video nga ushtrimet. Në gati çdo tweet ai e lavdëron fuqinë e ushtrisë së Venezuelës dhe bën thirrje për mbrojtje të ...
Arbresh | 12-Feb-2019 08:27
Presje Maduro i ka hapur ushtrimet ushtarake, llogaria e tij në Twitter është përplot fotografi dhe video nga ushtrimet. Në gati çdo tweet ai e lavdëron fuqinë e ushtrisë së Venezuelës dhe bën thirrje për mbrojtje të ...

Ushtria e Maduros nis stërvitjen për t’i bërë ballë një grushti të mundshëm shteti
Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë u shpreh ai ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 23:06
Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë u shpreh ai ...

Ushtria e Maduros nis stërvitjet
Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë u shpreh ai ...
Arbresh | 11-Feb-2019 23:02
Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë u shpreh ai ...

Guaido: bllokimi i ndihmave, “krim ndaj njerëzimit”
Juan Guaido, i njohur nga Shtetet e Bashkuara dhe 50 vende të tjera si Presidenti i përkohshëm i Venezuelës, paralajmëroi ushtrinë se moslejimi i hyrjes në vend të ndihmave humanitare është “një krim ndaj njerëzimit” ...
Zeri Amerikes | 11-Feb-2019 20:05
Juan Guaido, i njohur nga Shtetet e Bashkuara dhe 50 vende të tjera si Presidenti i përkohshëm i Venezuelës, paralajmëroi ushtrinë se moslejimi i hyrjes në vend të ndihmave humanitare është “një krim ndaj njerëzimit” ...

Brazili do të dërgojë ndihma humanitare në kufirin me Venezuelën
Derisa kriza në Venezuelë është duke vazhduar, Brazili ka planifikuar që të grumbullojë ndihma humanitare për atje. Përfaqësuesja e opozitës në Venezuelë, Maria Teresa Belandria që ka marrë detyrën e ambasadores së ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 19:02
Derisa kriza në Venezuelë është duke vazhduar, Brazili ka planifikuar që të grumbullojë ndihma humanitare për atje. Përfaqësuesja e opozitës në Venezuelë, Maria Teresa Belandria që ka marrë detyrën e ambasadores së ...

Maduro tregon “muskujt”: nis një manovër të madhe ushtarake në mes të krizës
Stërvitjet ushtarake në shkallë të gjerë në Venezuelë, të cilat po mbahen në historinë 200-vjeçare të vendit, do të vazhdojnë deri më 15 shkurt. “Ne duhet të përgatitemi për ta mbrojtur sovranitetin, integritetin ...
Tesheshi | 11-Feb-2019 17:20
Stërvitjet ushtarake në shkallë të gjerë në Venezuelë, të cilat po mbahen në historinë 200-vjeçare të vendit, do të vazhdojnë deri më 15 shkurt. “Ne duhet të përgatitemi për ta mbrojtur sovranitetin, integritetin ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved