ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 09:06

IKSHPK: Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik

IKSHPK: Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...
Medial | 11-Feb-2019 23:13
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...

Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?
Prof. assoc Hamdi Ramadani Infektolog Tel. 044137 050 Pandemia e Gripit A H1N1, i ashtuquajtur si gripi i derrave, është një sëmundje që në mënyrë mjaft të rrufeshme dhe shumë të shpejtë u bë problematika numër një në ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 20:54
Prof. assoc Hamdi Ramadani Infektolog Tel. 044137 050 Pandemia e Gripit A H1N1, i ashtuquajtur si gripi i derrave, është një sëmundje që në mënyrë mjaft të rrufeshme dhe shumë të shpejtë u bë problematika numër një në ...

Kosovë: Katër raste me virusin AH1N1
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...
AlbInfo | 11-Feb-2019 18:43
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...

Katër raste me grip të derrave në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...
InFokusi | 11-Feb-2019 18:02
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...

Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 17:49
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...

Katër raste me gripin e derrave në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...
Arbresh | 11-Feb-2019 17:16
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...

Rritet numri i personave të prekur me grip, IKPSHK tregon gjendjen aktuale
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...
Arbresh | 11-Feb-2019 17:01
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...

IKSHPK: Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 16:55
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...

Gripet në Kosovës mund të shkojnë në rritje, IKSHPK tregon për gjendjen aktuale
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 16:50
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...

Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Instituti Kombëtar po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 1 tetori 2018 deri sot në Institutin Kombëtar të ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 16:34
Instituti Kombëtar po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 1 tetori 2018 deri sot në Institutin Kombëtar të ...

Gripet në Kosovës mund të shkojnë në rritje, IKSHPK tregon për gjendjen aktuale
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...
Indeks Online | 11-Feb-2019 16:48
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...

Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...
Radio Evropa e Lire | 11-Feb-2019 16:38
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...

Gripi i derrave: Shkaktari, simptomat, parandalimi dhe komplikimet
Në pranverën e vitit 2009, shkencëtarët kishin gjetur një virus gripi të njohur si H1N1. Ky virus është faktikisht kombinim i viruseve nga derrat, zogjtë dhe njerëzit. Gjatë sezonit të gripit 2009-10, H1N1 kishte ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 14:13
Në pranverën e vitit 2009, shkencëtarët kishin gjetur një virus gripi të njohur si H1N1. Ky virus është faktikisht kombinim i viruseve nga derrat, zogjtë dhe njerëzit. Gjatë sezonit të gripit 2009-10, H1N1 kishte ...

Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...
Portalb | 11-Feb-2019 16:35
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në komunikatën e lëshuar për media thuhet se ...

Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Instituti Kombëtar po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 1 tetori 2018 deri sot në Institutin Kombëtar të ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 16:34
Instituti Kombëtar po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 1 tetori 2018 deri sot në Institutin Kombëtar të ...

Katër raste me 'grip të derrit' paraqiten në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë nëpërmjet një njoftimi për media ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive në Prishtinë janë paraqitur katër raste me gripin AH1N1, raporton "Zëri.info. Ndërsa, sipas ...
Zeri | 11-Feb-2019 16:00
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë nëpërmjet një njoftimi për media ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive në Prishtinë janë paraqitur katër raste me gripin AH1N1, raporton "Zëri.info. Ndërsa, sipas ...

IKSHPK: Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...
Koha.net | 11-Feb-2019 15:39
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, thotë se po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren. Nga 01 Tetori ...

Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Instituti Kombëtar po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren.
Kosova Press | 11-Feb-2019 15:32
Instituti Kombëtar po përcjell me vëmendje ecurinë epidemiologjike të gripit sezonal në tërë territorin e Republikës së Kosovës duke intensifikuar punën në terren.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved