ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:23

Haradinaj – Ramës: Nëse s’mund të jesh komandant i ushtrisë, ka plot djem e vajza që mund të të zëvendësojnë

Haradinaj – Ramës: Nëse s’mund të jesh komandant i ushtrisë, ka plot djem e vajza që mund të të zëvendësojnë
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka qortuar ashpër komandantin e FSK’së, Rrahman Rama, duke thënë se nuk është ai që i takon të nxjerr në media dokumente konfidenciale. Ai ka thënë se nëse Rama nuk e ushtron funksionon ...
InFokusi | 12-Feb-2019 16:36
Kryeministri Ramush Haradinaj e ka qortuar ashpër komandantin e FSK’së, Rrahman Rama, duke thënë se nuk është ai që i takon të nxjerr në media dokumente konfidenciale. Ai ka thënë se nëse Rama nuk e ushtron funksionon ...

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme - tarifat nuk i heqim
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se marrëdhënia e ngushtë në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës është e pacenueshme, pavarësisht dallimeve që shfaqen ne opinione, ndërsa ...
Zeri Amerikes | 12-Feb-2019 16:34
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se marrëdhënia e ngushtë në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës është e pacenueshme, pavarësisht dallimeve që shfaqen ne opinione, ndërsa ...

Haradinaj, Rrahman Ramës: Nëse të duket rëndë ta mbash Ushtrinë, mund të gjendet ndonjë zëvendësim
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama nuk duhet të jetë subjekt në media. Ai iu ka referuar kështu rrjedhjes së informacioneve në media për anulimin e vizitës së ...
Portalb | 12-Feb-2019 16:31
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama nuk duhet të jetë subjekt në media. Ai iu ka referuar kështu rrjedhjes së informacioneve në media për anulimin e vizitës së ...

Letër e ashpër nga SHBA-të për liderët e Kosovës: Hiqeni taksën!
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-të me kërkesë për heqje të taksës së ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 16:22
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-të me kërkesë për heqje të taksës së ...

Letër e ashpër nga SHBA-të për liderët e Kosovës: Hiqeni Taksën!
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-të me kërkesë për heqje të taksës së ...
AlMaKos | 12-Feb-2019 16:18
Tre zyrtarët më të lartë të shtetit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marrë një letër të ashpër nga SHBA-të me kërkesë për heqje të taksës së ...

Haradinaj, Rrahman Ramës: Nëse mendon që është zor me e mbajtë Ushtrinë, mund të gjendet ndonjë zëvendësim
Prishtinë, 12 shkurt - Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama nuk duhet të jetë subjekt në media. Ai iu ka referuar kështu rrjedhjes së informacioneve në media për ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 16:10
Prishtinë, 12 shkurt - Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama nuk duhet të jetë subjekt në media. Ai iu ka referuar kështu rrjedhjes së informacioneve në media për ...

Haradinaj, Ramës: Nëse mendon që është zor me mbajt Ushtrinë, mund të ketë ndonjë djalë ose vajzë të re
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama nuk duhet të jetë subjekt në media. Ai iu ka referuar kështu rrjedhjes së informacioneve në media për anulimin e vizitës së ...
InFokusi | 12-Feb-2019 15:48
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama nuk duhet të jetë subjekt në media. Ai iu ka referuar kështu rrjedhjes së informacioneve në media për anulimin e vizitës së ...

Mblidhet Ekipi Negociator, finalizojnë Platformën e Dialogut
Ekipi Negociator i Kosovës pritet që për pak çaste të nis një takim me anëtarët e ekipit për të diskutuar rreth finalizimit të platformën për dialogun me Serbinë. Burime të brenda ekipit negociator bëjnë të ditur që ...
Arbresh | 12-Feb-2019 15:41
Ekipi Negociator i Kosovës pritet që për pak çaste të nis një takim me anëtarët e ekipit për të diskutuar rreth finalizimit të platformën për dialogun me Serbinë. Burime të brenda ekipit negociator bëjnë të ditur që ...

Haradinaj, komandantit të FSK-së: Nëse e ke zor me majtë ushtrinë, lëshoja vendin djemve e vajzave të reja
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka komentuar deklaratën e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama i cili ka thënë se po rrezikohet një fond prej 12 milionë dollarëve nga SHBA-të, shkaku i ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 15:22
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka komentuar deklaratën e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama i cili ka thënë se po rrezikohet një fond prej 12 milionë dollarëve nga SHBA-të, shkaku i ...

ANALIZA: A do të jetë ‘diplomacia fluturuese’ formë e re për vazhdimin e dialogut?
Nga Arton Konushevci, Rel Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 10:56
Nga Arton Konushevci, Rel Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia ...

Kosova reziston përballë presionit të SHBA-së për heqjen e taksës
Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe Bosnjë e ...
AlbInfo | 12-Feb-2019 15:35
Paralajmërimet amerikane nuk e kanë shtyrë ende Qeverinë e Kosovës që të ndryshojë qëndrim sa i përket heqjes apo pezullimit të taksës doganore prej 100 për qind për produktet me orgjinë nga Serbia dhe Bosnjë e ...

Haradinaj godet Rrahman Ramën: Komandanti i FSK’së s’ka nevojë të dalë në media
Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar letrën që komandanti i FSK’së ia ka dërguar presidentit Thaçi rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan nga Iowa. Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman ...
InFokusi | 12-Feb-2019 15:31
Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar letrën që komandanti i FSK’së ia ka dërguar presidentit Thaçi rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan nga Iowa. Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman ...

Amerikanët, bojkot Kosovës si reagim për “taksën”
Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e ...
Top Channel | 11-Feb-2019 18:29
Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e ...

Takimi me krerët e shtetit, Haradinaj zbulon bisedimet
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte që ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 16:22
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha se temë e diskutimit ka qenë platforma e dialogut. “Ajo që sot u arrit si dakordim ishte që ...

SHBA me dorë të hekurt ndaj Kosovës, mund t’iu bllokojë edhe vizat zyrtarëve nëse nuk hiqet taksa me Serbinë
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:10
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 14:02
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës ...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
KOSOVE Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar nga ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 12:11
KOSOVE Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar nga ...

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë
KOSOVE Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga Qeveria e ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 20:14
KOSOVE Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga Qeveria e ...

Haradinaj, komandantit të FSK-së: Nëse e ke zor me majtë ushtrinë, lëshoja vendin djemve e vajzave të reja
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka komentuar deklaratën e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama i cili ka thënë se po rrezikohet një fond prej 12 milionë dollarëve nga SHBA-të, shkaku i ...
AlMaKos | 12-Feb-2019 15:19
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka komentuar deklaratën e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama i cili ka thënë se po rrezikohet një fond prej 12 milionë dollarëve nga SHBA-të, shkaku i ...

Anulohet vizita e gjeneralit amerikan në Kosovë, ja shkaku
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 16:10
Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për heqjen e tyre. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved