ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:00

Maqedoni, ngrihet flamuri i NATO-s në Shkup

Maqedoni, ngrihet flamuri i NATO-s në Shkup
Flamuri i Aleancës Veri-atlantike është ngritur në një ceremoni solemne para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Shkup.
Top Channel | 12-Feb-2019 13:53
Flamuri i Aleancës Veri-atlantike është ngritur në një ceremoni solemne para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Shkup.

Zaev ngre flamurin e NATO-s
Me një ceremoni solemne në Shkup, qeveria e Maqedonisë ngriti flamurin e NATO-s. Parelelisht kanë vijuar edhe aktivitetet për ndryshimin e emrit. Ndërkohë tabelat me emrin e ri të shtetit janë gati dhe po presin vetëm ...
TV Klan | 12-Feb-2019 18:11
Me një ceremoni solemne në Shkup, qeveria e Maqedonisë ngriti flamurin e NATO-s. Parelelisht kanë vijuar edhe aktivitetet për ndryshimin e emrit. Ndërkohë tabelat me emrin e ri të shtetit janë gati dhe po presin vetëm ...

Zaev nge flamurin e NATO-s
Me një ceremoni solemne në Shkup, qeveria e Maqedonisë ngriti flamurin e NATO-s. Parelelisht kanë vijuar edhe aktivitetet për ndryshimin e emrit.
TV Klan | 12-Feb-2019 18:08
Me një ceremoni solemne në Shkup, qeveria e Maqedonisë ngriti flamurin e NATO-s. Parelelisht kanë vijuar edhe aktivitetet për ndryshimin e emrit.

Greqia ia dërgoi notën verbale Maqedonisë
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe të Protokollit për nisjen e procedurës për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO. Pas pranimit të notës verbale nga pala ...
Zeri | 12-Feb-2019 18:26
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës dhe të Protokollit për nisjen e procedurës për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO. Pas pranimit të notës verbale nga pala ...

Greqia notë verbale Maqedonisë
Greqia i ka dërguar Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese.
Kosova Press | 12-Feb-2019 18:00
Greqia i ka dërguar Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese.

Greqia ia dërgoi notën verbale Maqedonisë
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese. Menjëherë pas kësaj, nis edhe ndërrimi i emrave dhe vendosja e ...
AlMaKos | 12-Feb-2019 17:50
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese. Menjëherë pas kësaj, nis edhe ndërrimi i emrave dhe vendosja e ...

LAJM I FUNDIT: Greqia ia dërgoi notën verbale Maqedonisë
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese. Menjëherë pas kësaj, nis edhe ndërrimi i emrave dhe vendosja e ...
Medial | 12-Feb-2019 17:50
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese. Menjëherë pas kësaj, nis edhe ndërrimi i emrave dhe vendosja e ...

Greqia ia dërgoi notën verbale Maqedonisë
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese. Menjëherë pas kësaj nis edhe ndërrimi i emrave të institucioneve nga ...
Alsat-M | 12-Feb-2019 17:36
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese. Menjëherë pas kësaj nis edhe ndërrimi i emrave të institucioneve nga ...

Flamuri i NATO-s nga sot valon para Qeverisë së Maqedonisë
Para godinës së Qeverisë në mënyrë solemne, u ngrit, flamuri i Aleancës Veriatlantike, në të cilën Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 30-të. Në këtë ceremoni kryeministri Zoran Zaev tha se u dëshmua se Maqedonia ...
Koha.net | 12-Feb-2019 16:18
Para godinës së Qeverisë në mënyrë solemne, u ngrit, flamuri i Aleancës Veriatlantike, në të cilën Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 30-të. Në këtë ceremoni kryeministri Zoran Zaev tha se u dëshmua se Maqedonia ...

ZAEV: Ne kemi çka t’i japim Evropës
Kryeministri Zoran Zaev me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë tha se ne kemi çka t’i japim Evropës. “Por tani e tutje duhet ta bëjmë më organizuar, patjetër ta lirojmë Evropën nga frika e Ballkanit. ...
Republika | 12-Feb-2019 15:52
Kryeministri Zoran Zaev me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë tha se ne kemi çka t’i japim Evropës. “Por tani e tutje duhet ta bëjmë më organizuar, patjetër ta lirojmë Evropën nga frika e Ballkanit. ...

ZAEV: Ne kemi çka t’i japim Evropës
Kryeministri Zoran Zaev me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë tha se ne kemi çka t’i japim Evropës. “Por tani e tutje duhet ta bëjmë më organizuar, patjetër ta lirojmë Evropën nga frika e Ballkanit. ...
TetovaSot | 12-Feb-2019 15:43
Kryeministri Zoran Zaev me rastin e ngritjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë tha se ne kemi çka t’i japim Evropës. “Por tani e tutje duhet ta bëjmë më organizuar, patjetër ta lirojmë Evropën nga frika e Ballkanit. ...

Zaev: Arritëm nga rruga dytësore ballkanike të kthehemi në autostradën kryesore në drejtim të Evropës (VIDEO)
Arritëm nga rruga dytësore ballkanike, në të cilën kemi pritur me dekada që të kthehemi në autostradën kryesore drejt Evropës. Në periudhën që pason do të jemi pjesëmarrës të drejtpërdrejtë në periudhën më të ...
TetovaSot | 12-Feb-2019 15:43
Arritëm nga rruga dytësore ballkanike, në të cilën kemi pritur me dekada që të kthehemi në autostradën kryesore drejt Evropës. Në periudhën që pason do të jemi pjesëmarrës të drejtpërdrejtë në periudhën më të ...

A ka qenë i ftuar Ivanovi në ceremoninë e ngritjes së flamurit të NATO-s?
Nga kabineti i presidentit Gjorge Ivanov për televizionin “Telma” deklarojnë se Ivanov nuk ka qenë i ftuar në ceremoninë e sotme për ngritjen e flamurit të NATO-s para Qeverisë. Ndërsa nga Qeveria për “Fokus” thanë se ...
Telegrafi | 12-Feb-2019 12:36
Nga kabineti i presidentit Gjorge Ivanov për televizionin “Telma” deklarojnë se Ivanov nuk ka qenë i ftuar në ceremoninë e sotme për ngritjen e flamurit të NATO-s para Qeverisë. Ndërsa nga Qeveria për “Fokus” thanë se ...

Historike: Flamuri i NATO-s valëvon për herë të parë në Maqedoninë e Veriut (FOTO)
Flamuri i Aleancës Veri-atlantike është ngritur në një ceremoni solemne para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Shkup. Ky është akt në të cilin kanë marr pjesë personalitete të larta të politikës vendore ...
TetovaSot | 12-Feb-2019 15:23
Flamuri i Aleancës Veri-atlantike është ngritur në një ceremoni solemne para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Shkup. Ky është akt në të cilin kanë marr pjesë personalitete të larta të politikës vendore ...

Sonte mblidhet Komiteti Ekzekutiv i LSDM-së
LSDM ka thirrur vazhdimin e mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv. Në rend dite, përveç zgjedhjeve presidenciale janë edhe pikat për zgjedhjet komunale në tre komuna, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe regjistrimi i ...
Republika | 12-Feb-2019 15:22
LSDM ka thirrur vazhdimin e mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv. Në rend dite, përveç zgjedhjeve presidenciale janë edhe pikat për zgjedhjet komunale në tre komuna, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe regjistrimi i ...

VMRO: Vendosja e flamurit të NATO-s nuk fsheh krimet dhe nepotizmin
VMRO-DPMNE-ja reaguar ndaj qëndrimeve të kryeministrit Zoran Zaev të thëna sot në ceremoninë e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë. Partia e Hristijan Mickoskit vlerëson se vendosja e flamurit nuk i fsheh ...
Lajm Press | 12-Feb-2019 15:20
VMRO-DPMNE-ja reaguar ndaj qëndrimeve të kryeministrit Zoran Zaev të thëna sot në ceremoninë e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë. Partia e Hristijan Mickoskit vlerëson se vendosja e flamurit nuk i fsheh ...

VMRO: Vendosja e flamurit të NATO-s nuk fsheh krimet dhe nepotizmin
Shkup, 12 shkurt - VMRO-DPMNE-ja reaguar ndaj qëndrimeve të kryeministrit Zoran Zaev të thëna sot në ceremoninë e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë. Partia e Hristijan Mickoskit vlerëson se vendosja e ...
Zhurnal | 12-Feb-2019 15:18
Shkup, 12 shkurt - VMRO-DPMNE-ja reaguar ndaj qëndrimeve të kryeministrit Zoran Zaev të thëna sot në ceremoninë e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë. Partia e Hristijan Mickoskit vlerëson se vendosja e ...

VMRO: Vendosja e flamurit të NATO-s nuk fsheh krimet dhe nepotizmin
VMRO-DPMNE-ja reaguar ndaj qëndrimeve të kryeministrit Zoran Zaev të thëna sot në ceremoninë e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë. Partia e Hristijan Mickoskit vlerëson se vendosja e flamurit nuk i fsheh ...
TetovaSot | 12-Feb-2019 15:08
VMRO-DPMNE-ja reaguar ndaj qëndrimeve të kryeministrit Zoran Zaev të thëna sot në ceremoninë e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë. Partia e Hristijan Mickoskit vlerëson se vendosja e flamurit nuk i fsheh ...

Flamuri i NATO-s u ngrit para godinës së Qeverisë
Para godinës së Qeverisë në mënyrë solemne, u ngrit, flamuri i Aleancës Veriatlantike, në të cilën Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 30-së. Në këtë ceremoni kryeministri Zoran Zaev, tha se u dëshmua se Maqedonia ...
TetovaSot | 12-Feb-2019 15:00
Para godinës së Qeverisë në mënyrë solemne, u ngrit, flamuri i Aleancës Veriatlantike, në të cilën Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 30-së. Në këtë ceremoni kryeministri Zoran Zaev, tha se u dëshmua se Maqedonia ...

Ngrihet flamuri i NATO-s para godinës se Qeverisë së Maqedonisë
Në një ceremoni solemne sot në shtizën para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë u ngrit flamuri i NATO-s, menjëherë pranë atij shtetëror. Në këtë solemnitet morën pjesë kori diplomatik, atashetë ushtarake të vendeve ...
24 Ore | 12-Feb-2019 14:55
Në një ceremoni solemne sot në shtizën para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë u ngrit flamuri i NATO-s, menjëherë pranë atij shtetëror. Në këtë solemnitet morën pjesë kori diplomatik, atashetë ushtarake të vendeve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved