ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 09:36

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi.
Kosova Press | 12-Feb-2019 08:11
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi.

Sllovenia do ta ratifikojë Protokollin inkuadrues për NATO-n
Shkup, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i ...
Medial | 12-Feb-2019 07:57
Shkup, 12 shkurt 2019 (MEDIAL) – Sllovenia sot pritet në seancë të jashtëzakonshme në Parlament ta ratifikojë Protokollin për inkuadrimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia do të jetë vendi i dytë anëtar i ...

Komisioni ligjdhënës shqiptar e mbështeti Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO
Tiranë, 11 shkurt – Komisioni ligjdhënës i Parlamentit të Shqipërisë e mbështeti unanimisht Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në Aleancën veriatlantike. “Anëtarët e Komisionit nga pushteti dhe nga opozita, pas ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 20:23
Tiranë, 11 shkurt – Komisioni ligjdhënës i Parlamentit të Shqipërisë e mbështeti unanimisht Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në Aleancën veriatlantike. “Anëtarët e Komisionit nga pushteti dhe nga opozita, pas ...

Komisioni parlamentar ligjdhënës shqiptar e mbështeti Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO
Tiranë, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Komisioni ligjdhënës i Parlamentit të Shqipërisë e mbështeti unanimisht Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në Aleancën veriatlantike. “Anëtarët e Komisionit nga pushteti dhe nga ...
Medial | 11-Feb-2019 20:14
Tiranë, 11 shkurt 2019 (MEDIAL) – Komisioni ligjdhënës i Parlamentit të Shqipërisë e mbështeti unanimisht Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në Aleancën veriatlantike. “Anëtarët e Komisionit nga pushteti dhe nga ...

Shqipëria ndez dritën e parë jeshile për anëtarësimin e Maqedonisë Veriore në NATO
Tiranë, 11 shkurt – Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit për votën pro për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO. Ky miratim i ndez ...
Koha.mk | 11-Feb-2019 18:54
Tiranë, 11 shkurt – Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit për votën pro për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO. Ky miratim i ndez ...

Komisioni i Sigurisë miraton ratifikimin e protokollit të aderimit të Maqedonisë së Veriut në NATO
Komisioni për Sigurinë Kombëtare diskutoi dhe miratoi projektligjin “Për ratifikimin e protokollit të traktatit të atlantikut verior për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut”. Projektligji synon ratifikimin e ...
Medial | 11-Feb-2019 18:06
Komisioni për Sigurinë Kombëtare diskutoi dhe miratoi projektligjin “Për ratifikimin e protokollit të traktatit të atlantikut verior për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut”. Projektligji synon ratifikimin e ...

Kuvendi, “OK” Maqedonisë në NATO
Pas Greqisë e bullgarisë, parlamenti shqiptar ka nisur procedurën per miratimin e protokollit të traktatit të atlantikut verior për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Ne te gjitha komisionet parlamentare kjo ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 16:30
Pas Greqisë e bullgarisë, parlamenti shqiptar ka nisur procedurën per miratimin e protokollit të traktatit të atlantikut verior për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Ne te gjitha komisionet parlamentare kjo ...

“Maqedonia e Veriut në NATO”. E vetmja çështje që votohet me konsensus në Kuvend
Mazhoranca dhe opozita bashkuan votat në Komisionin e Ligjeve për të ratifikuar protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO.
Top Channel | 11-Feb-2019 15:04
Mazhoranca dhe opozita bashkuan votat në Komisionin e Ligjeve për të ratifikuar protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO.

Komisioni i Sigurisë miraton ratifikimin e protokollit të aderimit të Maqedonisë së Veriut në NATO
Traktati i Atlantikut Verior, si dokumenti kryesor themelues i NATO-s, në nenin 10 të tij parashikon mënyrën e anëtarësimit të vendeve të reja në këtë Aleancë. Ky nen parashikon në mënyrë të qartë se vendimi për ...
Arbresh | 11-Feb-2019 17:55
Traktati i Atlantikut Verior, si dokumenti kryesor themelues i NATO-s, në nenin 10 të tij parashikon mënyrën e anëtarësimit të vendeve të reja në këtë Aleancë. Ky nen parashikon në mënyrë të qartë se vendimi për ...

Kuvendi i Shqipërisë miraton protokollin, hapet rruga e Maqedonisë drejt NATO-s
Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit për votën pro për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO. Ky miratim i ndez dritën jeshile Kuvendit ...
AlbInfo | 11-Feb-2019 17:53
Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit për votën pro për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO. Ky miratim i ndez dritën jeshile Kuvendit ...

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Ligjeve voton protokollin
SHQIPËRI Komisioni i Ligjeve në Parlamentin shqiptar ka votuar në formë unanime për protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut. Me një konsensus të plotë, anëtarët e opozitës ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 12:04
SHQIPËRI Komisioni i Ligjeve në Parlamentin shqiptar ka votuar në formë unanime për protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut. Me një konsensus të plotë, anëtarët e opozitës ...

Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut
Komisionet Parlamentarë kanë miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut. Ky protokoll u miratua me votat e mazhorancës dhe opozitës. Ndërkohë, Parlamenti grek ishte i pari që miratoi ...
Telegraf | 11-Feb-2019 14:07
Komisionet Parlamentarë kanë miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut. Ky protokoll u miratua me votat e mazhorancës dhe opozitës. Ndërkohë, Parlamenti grek ishte i pari që miratoi ...

Sllovenia nesër miraton protokollin për Maqedoninë në NATO (Video)
Kuvendi i Sllovenisë pritet që nesër paradite në një seancë të jashtëzakonshme të ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, në kuadër të së cilës do të ketë fjalim edhe kryeparlamentari i Maqedonisë, ...
Shenja | 11-Feb-2019 16:24
Kuvendi i Sllovenisë pritet që nesër paradite në një seancë të jashtëzakonshme të ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, në kuadër të së cilës do të ketë fjalim edhe kryeparlamentari i Maqedonisë, ...

Maqedonia e veriut në NATO, ja kur pritet ta ratifikojë protokollin Shqipëria
Shqipëria pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së veriut në NATO. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë së Veriut në Tiranë tha se ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 18:55
Shqipëria pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së veriut në NATO. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë së Veriut në Tiranë tha se ...

Kuvendi i Shqipërisë i hap rrugën Maqedonisë për në NATO
Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit për votën pro për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO. Ky miratim i ndez dritën jeshile Kuvendit ...
Ina-Online | 11-Feb-2019 15:40
Komisioni i Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë ka miratuar unanimisht protokollin që i hap rrugën ratifikimit të vendimit për votën pro për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO. Ky miratim i ndez dritën jeshile Kuvendit ...

NATO, Komisioni i Ligjeve në Shqipëri miratoi me konsensus të plotë Protokollin
Komisioni i Ligjeve në Parlamentin shqiptar ka votuar në formë unanime për protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut. Me një konsensus të plotë, anëtarët e opozitës dhe të ...
Aktuale.MK | 11-Feb-2019 15:18
Komisioni i Ligjeve në Parlamentin shqiptar ka votuar në formë unanime për protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancën e Atlantikut të Veriut. Me një konsensus të plotë, anëtarët e opozitës dhe të ...

Maqedonia në NATO, Ruçi: Të enjten ratifikojmë protokollin
Kuvendi i Shqipërisë pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë tha se Shqipëria ...
VizionPlus | 10-Feb-2019 20:45
Kuvendi i Shqipërisë pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit me të ngarkuarin me punë të Maqedonisë në Tiranë tha se Shqipëria ...

Kuvendi i Shqipërisë: Të enjten miratohet ratifikimi i Maqedonisë në NATO
Komisionet parlamentare kanë miratuar sot me konsensus të plotë marrëveshjen për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Pro kanë votuar edhe deputetët e opozitës në komisionet parlamentare. Ratifikimi do të bëhet ditën e ...
24 Ore | 11-Feb-2019 15:03
Komisionet parlamentare kanë miratuar sot me konsensus të plotë marrëveshjen për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Pro kanë votuar edhe deputetët e opozitës në komisionet parlamentare. Ratifikimi do të bëhet ditën e ...

Sllovenia nesër do ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO
Shkup, 11 shkurt - Në seancë të jashtëzakonshme, nesër paradite Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari i ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 14:53
Shkup, 11 shkurt - Në seancë të jashtëzakonshme, nesër paradite Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari i ...

Mazhoranca dhe opozita bëhen bashkë për Maqedoninë e Veriut
Mazhoranca dhe opozita janë bërë bashkë ditën e sotme, duke miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut. Në Komisionet Parlamentare, deputetët nuk kanë diskutuar gjatë, por kanë miratuar në ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 12:03
Mazhoranca dhe opozita janë bërë bashkë ditën e sotme, duke miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut. Në Komisionet Parlamentare, deputetët nuk kanë diskutuar gjatë, por kanë miratuar në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved