ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:11

Ekzekutoi kryekomisarin Lamaj, avokati: Arben Frroku drejt lirisë, s’ka asnjë provë dhe mund të kërkojë azil politik në Holandë

Ekzekutoi kryekomisarin Lamaj, avokati: Arben Frroku drejt lirisë, s’ka asnjë provë dhe mund të kërkojë azil politik në Holandë
Gjykata e Apelit me seli në Hagë ka refuzuar për të dytën herë ekstradimin e Arben Frrokut. Avokati Tonin Prendi nënvizon për News 24 se ky vendim i hap rrugë lirimit të Frrokut pasi mund të kërkojë azil politik në ...
GazetaTema | 12-Feb-2019 17:23
Gjykata e Apelit me seli në Hagë ka refuzuar për të dytën herë ekstradimin e Arben Frrokut. Avokati Tonin Prendi nënvizon për News 24 se ky vendim i hap rrugë lirimit të Frrokut pasi mund të kërkojë azil politik në ...

Frroku drejt lirisë, avokati: Gjykata në Hagë refuzon ekstradimin
Gjykata e Apelit me seli në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut. Lajmi konfirmohet për News24 nga avokati Tonin Prendi. Arben Frroku i dënuar me ‘burgim përjetë’ për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj. ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 16:52
Gjykata e Apelit me seli në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut. Lajmi konfirmohet për News24 nga avokati Tonin Prendi. Arben Frroku i dënuar me ‘burgim përjetë’ për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj. ...

Gjykata e Hagës refuzon ekstradimin: Arben Frrokut i rrezikohet jeta në Shqipëri
Gjykata e Apelit në Hagë ka dalë kundër vendimit për ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri, me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Arben Frroku është dënuar me burgim të përjetshëm ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 17:17
Gjykata e Apelit në Hagë ka dalë kundër vendimit për ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri, me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Arben Frroku është dënuar me burgim të përjetshëm ...

“Open”, si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...
Top Channel | 11-Feb-2019 21:41
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...

Gjykata e Hagës refuzon ekstradimin e Arben Frrokut
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta, pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar ...
Gazeta Shqip | 12-Feb-2019 18:00
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta, pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar ...

Kreu i Gjykatës së Vlorës akuzon kolegët: Vendimi për Dritan Dajtin, skandaloz
Kreu i Gjykatës së Faktit Vlorë cilësoi skandaloz vendimin për pranimin e gjykimit të shkurtuar për Dritan Dajtin, në të cilin ishin përfshirë dy gjykatës të Apelit të Vlorës. Ai tha se i kërkonte ndjesë oficerëve të ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:56
Kreu i Gjykatës së Faktit Vlorë cilësoi skandaloz vendimin për pranimin e gjykimit të shkurtuar për Dritan Dajtin, në të cilin ishin përfshirë dy gjykatës të Apelit të Vlorës. Ai tha se i kërkonte ndjesë oficerëve të ...

Gjykata e Apelit të Hagës refuzon ekstradimin e Arben Frrokut
Avokati i Arben Frrokut ka deklaruar për ABC News se Gjykata e Apelit të Hagës ka refuzuar ekstradimin e tij në Shqipërri. Tonin Prendi tha se Gjykata la në fuqi vendimin që nuk e ekstradon Frrokun. Arben Frroku është ...
TV Klan | 12-Feb-2019 17:36
Avokati i Arben Frrokut ka deklaruar për ABC News se Gjykata e Apelit të Hagës ka refuzuar ekstradimin e tij në Shqipërri. Tonin Prendi tha se Gjykata la në fuqi vendimin që nuk e ekstradon Frrokun. Arben Frroku është ...

Vendimi për Dajtin, policët në lirim kundër: Goditje e rëndë
Vendimi i gjykatës së Apelit të krimeve të rënda që dënoi me vetëm 25 vjet burg Dritan Dajtin, ndonëse qëlloi për vdekje 4 efektivë policie solli edhe reagimin e Shoqatës se Punonjësve të Policisë në Lirim 2013. Në një ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 20:14
Vendimi i gjykatës së Apelit të krimeve të rënda që dënoi me vetëm 25 vjet burg Dritan Dajtin, ndonëse qëlloi për vdekje 4 efektivë policie solli edhe reagimin e Shoqatës se Punonjësve të Policisë në Lirim 2013. Në një ...

Ministrja Gjonaj, kërkesë KLGJ-së: Të shkarkohen gjyqtarët e “Dajtit”; Reagon edhe Meta
Në daljen e dytë publike, pas vendimit për heqjen e burgimit të përjetshëm Dritan Dajtit dhe zëvendësimit me 25 vite burg, ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe ...
Top Channel | 11-Feb-2019 19:44
Në daljen e dytë publike, pas vendimit për heqjen e burgimit të përjetshëm Dritan Dajtit dhe zëvendësimit me 25 vite burg, ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe ...

Gjykata e Apelit të Hagës refuzon ekstradimin e Arben Frrokut
Avokati i Arben Frrokut ka deklaruar për ABC News se gjykata e Apelit të Hagës ka refuzuar ekstradimin e tij në Shqipërri. Tonin Prendi tha se Gjykata la në fuqi vendimin që nuk e ekstradon Frrokun. Arben Frroku është ...
ABCNews | 12-Feb-2019 17:08
Avokati i Arben Frrokut ka deklaruar për ABC News se gjykata e Apelit të Hagës ka refuzuar ekstradimin e tij në Shqipërri. Tonin Prendi tha se Gjykata la në fuqi vendimin që nuk e ekstradon Frrokun. Arben Frroku është ...

Arben Frroku nuk ekstradohet në Shqipëri
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin në Shqipëri të Arben Frrokut, i cili është arrestuar në Holandë në vitin 2016. Lajmi konfirmohet për ABC News nga avokati i Frrokut, Tonin Prendi. Vendimi i Apelit të ...
TV Klan | 12-Feb-2019 17:01
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin në Shqipëri të Arben Frrokut, i cili është arrestuar në Holandë në vitin 2016. Lajmi konfirmohet për ABC News nga avokati i Frrokut, Tonin Prendi. Vendimi i Apelit të ...

Arben Frroku i shpëton ekstradimit, Gjykata e Hagës vendos: Në Shqipëri i rrezikohet jeta për arsye politike
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me ...
Lapsi | 12-Feb-2019 16:37
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me ...

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 21:56
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...

Rasti “Dajti”, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë
Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin “Open”, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 21:55
Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin “Open”, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan ...

Fishta: Vendimi i Gjykatës për Dajtin, dënimi i dytë me vdekje për katër policët
Vendimi që shpëtoi Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm prodhoi shumë reagime nga mazhoranca dhe opozita. E cithë kjo situatë duket se më shumë prek policët, të cilët ende kanë në memorie masakrimin që Dajtiu iu bëri ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 20:25
Vendimi që shpëtoi Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm prodhoi shumë reagime nga mazhoranca dhe opozita. E cithë kjo situatë duket se më shumë prek policët, të cilët ende kanë në memorie masakrimin që Dajtiu iu bëri ...

Gjykata e Hagës merr vendimin për Arben Frrokun
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentim se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike.Mësohet se Gjykata ka dhënë vendim në favor të Arben Frrokut, i cili ...
Ina-Online | 12-Feb-2019 17:24
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentim se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike.Mësohet se Gjykata ka dhënë vendim në favor të Arben Frrokut, i cili ...

PD merr në “pyetje” Gjonajn: Trego, kë shantazhoi Dritan Dajti?
TIRANË Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin për uljen e dënimit nga burgim i përjetshëm në 25 vite burg për vrasjen e katër policëve në 2009, ka reaguar sërish Partia Demokratike. Përmes një reagimi të shpërndarë ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 16:31
TIRANË Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin për uljen e dënimit nga burgim i përjetshëm në 25 vite burg për vrasjen e katër policëve në 2009, ka reaguar sërish Partia Demokratike. Përmes një reagimi të shpërndarë ...

I dënuar përjetë, Haga refuzon ekstradimin e Arben Frrokut
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e ...
Java News | 12-Feb-2019 16:52
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e ...

Vendimi për Dajtin, ekspertët: Shteti është bërë qesharak
Vendimi i marrë nga Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda, e cila pranoi gjykim të shkurkuar për Dritan Dajtin, ka përplasur mendimet e ekspertëve në studion e emisionit “Byro Politike”. Dajtit i janë hequr 4 dënime të ...
ABCNews | 11-Feb-2019 21:24
Vendimi i marrë nga Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda, e cila pranoi gjykim të shkurkuar për Dritan Dajtin, ka përplasur mendimet e ekspertëve në studion e emisionit “Byro Politike”. Dajtit i janë hequr 4 dënime të ...

I dënuar përjetë, Haga kundër ekstradimit: U përfshi politika
Biznesmeni Arben Frroku i dënuar me burg përjetë për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj nuk do të ekstradohet në Shqipëri. Ka qenë ky vendimi i Gjykatës së Apelit të të Drejtave të Njeriut në Hagë, aty ku Frroku ...
Gazeta Dita | 12-Feb-2019 16:51
Biznesmeni Arben Frroku i dënuar me burg përjetë për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj nuk do të ekstradohet në Shqipëri. Ka qenë ky vendimi i Gjykatës së Apelit të të Drejtave të Njeriut në Hagë, aty ku Frroku ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved