ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 09:19

Frika nga një grusht shteti, Ushtria e Maduros nis stërvitjen

Frika nga një grusht shteti, Ushtria e Maduros nis stërvitjen
VENEZUELE Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimeve ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori” Nicolas Maduro, e ka përshkruar trajnimin ushtarak si ‘më të rëndësishmin në historinë e ...
BalkanWeb | 12-Feb-2019 00:25
VENEZUELE Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimeve ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori” Nicolas Maduro, e ka përshkruar trajnimin ushtarak si ‘më të rëndësishmin në historinë e ...

Ushtria e Maduros nis stërvitjen për t’i bërë ballë një grushti të mundshëm shteti
Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë u shpreh ai ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 23:06
Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë u shpreh ai ...

Ushtria e Maduros nis stërvitjet
Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë u shpreh ai ...
Arbresh | 11-Feb-2019 23:02
Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe pavarësinë u shpreh ai ...

Guaido: bllokimi i ndihmave, “krim ndaj njerëzimit”
Juan Guaido, i njohur nga Shtetet e Bashkuara dhe 50 vende të tjera si Presidenti i përkohshëm i Venezuelës, paralajmëroi ushtrinë se moslejimi i hyrjes në vend të ndihmave humanitare është “një krim ndaj njerëzimit” ...
Zeri Amerikes | 11-Feb-2019 20:05
Juan Guaido, i njohur nga Shtetet e Bashkuara dhe 50 vende të tjera si Presidenti i përkohshëm i Venezuelës, paralajmëroi ushtrinë se moslejimi i hyrjes në vend të ndihmave humanitare është “një krim ndaj njerëzimit” ...

Maduro ka nisur një manovër të madhe ushtarake në Venezuelë
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro urdhëroi nisjen e një manovre ushtarake të cilën e vlerësoi si më të rëndësishmen në historinë e vendit, e cila aktualisht është goditur nga një krizë e thellë politike, raporton ...
Portalb | 11-Feb-2019 18:35
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro urdhëroi nisjen e një manovre ushtarake të cilën e vlerësoi si më të rëndësishmen në historinë e vendit, e cila aktualisht është goditur nga një krizë e thellë politike, raporton ...

“Duhet të përgatitemi për mbrojtjen e sovranitetit”, Maduro nis një manovër të madhe ushtarake
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro urdhëroi nisjen e një manovre ushtarake të cilën e vlerësoi si më të rëndësishmen në historinë e vendit, e cila aktualisht është goditur nga një krizë e thellë politike, raporton ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 12:48
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro urdhëroi nisjen e një manovre ushtarake të cilën e vlerësoi si më të rëndësishmen në historinë e vendit, e cila aktualisht është goditur nga një krizë e thellë politike, raporton ...

Maduro tregon “muskujt”: nis një manovër të madhe ushtarake në mes të krizës
Stërvitjet ushtarake në shkallë të gjerë në Venezuelë, të cilat po mbahen në historinë 200-vjeçare të vendit, do të vazhdojnë deri më 15 shkurt. “Ne duhet të përgatitemi për ta mbrojtur sovranitetin, integritetin ...
Tesheshi | 11-Feb-2019 17:20
Stërvitjet ushtarake në shkallë të gjerë në Venezuelë, të cilat po mbahen në historinë 200-vjeçare të vendit, do të vazhdojnë deri më 15 shkurt. “Ne duhet të përgatitemi për ta mbrojtur sovranitetin, integritetin ...

Maduro urdhëron një manovër të madhe ushtarake në Venezuelë
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro urdhëroi nisjen e një manovre ushtarake të cilën e vlerësoi si më të rëndësishmen në historinë e vendit, e cila aktualisht është goditur nga një krizë e thellë politike, raporton ...
Shenja | 11-Feb-2019 12:52
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro urdhëroi nisjen e një manovre ushtarake të cilën e vlerësoi si më të rëndësishmen në historinë e vendit, e cila aktualisht është goditur nga një krizë e thellë politike, raporton ...

Bllokimi i ndihmave nga Maduro
Prej disa ditësh, disa kontenierë kanë bllokuar urën kryesore të autostradës që lidh Venezuelën me Kolumbinë. Ushtarët besnikë të presidentit Maduro i kanë vendosur për të penguar hyrjen e ndihmave humanitare amerikane ...
TV Klan | 11-Feb-2019 12:03
Prej disa ditësh, disa kontenierë kanë bllokuar urën kryesore të autostradës që lidh Venezuelën me Kolumbinë. Ushtarët besnikë të presidentit Maduro i kanë vendosur për të penguar hyrjen e ndihmave humanitare amerikane ...

Guaido zotohet se do t’i hapë rrugët për futjen e ndihmave humanitare në Venezuelë
Lideri i opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, është zotuar se do t’i hapë rrugët për hyrjen e ndihmave humanitare në Venezuelë, duke e kundërshtuar vendimin e qeverisë për bllokimin e kamionëve me ndihma në një pikë ...
TetovaSot | 10-Feb-2019 15:48
Lideri i opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, është zotuar se do t’i hapë rrugët për hyrjen e ndihmave humanitare në Venezuelë, duke e kundërshtuar vendimin e qeverisë për bllokimin e kamionëve me ndihma në një pikë ...

Venezuela refuzon ndihmën – “Asistenca humanitare nga SHBA, kalë troje”
Venzuela tashmë refuzon edhe ndihmën nga jashtë, paçka se është në një krizë humanitare. Qeveria e drejtuar nga Nicolas Maduro e cilëson ndihmën si një kalë troje. Mes kufirit me Kolumbinë, ushtarët venezuelianë kanë ...
ScanTv | 10-Feb-2019 12:15
Venzuela tashmë refuzon edhe ndihmën nga jashtë, paçka se është në një krizë humanitare. Qeveria e drejtuar nga Nicolas Maduro e cilëson ndihmën si një kalë troje. Mes kufirit me Kolumbinë, ushtarët venezuelianë kanë ...

Presidenti i Bolivisë, Evo Morales dënoi deklaratat e kreut të opozitës në Venezuelë
Presidenti i Bolivisë, Evo Morales ka dënuar deklaratat e udhëheqësit të opozitës së Venezuelës dhe presidentit të përkohshëm të vetëshpallur të vendit Juan Guaido për ndërhyrje të mundshme ushtarake amerikane në ...
Portalb | 10-Feb-2019 11:33
Presidenti i Bolivisë, Evo Morales ka dënuar deklaratat e udhëheqësit të opozitës së Venezuelës dhe presidentit të përkohshëm të vetëshpallur të vendit Juan Guaido për ndërhyrje të mundshme ushtarake amerikane në ...

Guaido zotohet se do t’i hapë rrugët për futjen e ndihmave humanitare në Venezuelë
Lideri i opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, është zotuar se do t’i hapë rrugët për hyrjen e ndihmave humanitare në Venezuelë, duke e kundërshtuar vendimin e qeverisë për bllokimin e kamionëve me ndihma në një pikë ...
Medial | 10-Feb-2019 10:28
Lideri i opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, është zotuar se do t’i hapë rrugët për hyrjen e ndihmave humanitare në Venezuelë, duke e kundërshtuar vendimin e qeverisë për bllokimin e kamionëve me ndihma në një pikë ...

Guaido zotohet se do t’i hapë rrugët për futjen e ndihmave humanitare në Venezuelë
Lideri i opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, është zotuar se do t’i hapë rrugët për hyrjen e ndihmave humanitare në Venezuelë, duke e kundërshtuar vendimin e qeverisë për bllokimin e kamionëve me ndihma në një pikë ...
Arbresh | 10-Feb-2019 10:07
Lideri i opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, është zotuar se do t’i hapë rrugët për hyrjen e ndihmave humanitare në Venezuelë, duke e kundërshtuar vendimin e qeverisë për bllokimin e kamionëve me ndihma në një pikë ...

Guaido zotohet se do t’i hapë rrugët për futjen e ndihmave humanitare në Venezuelë
Lideri i opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, është zotuar se do t’i hapë rrugët për hyrjen e ndihmave humanitare në Venezuelë, duke e kundërshtuar vendimin e qeverisë për bllokimin e kamionëve me ndihma në një pikë ...
Gazeta Observer | 10-Feb-2019 09:56
Lideri i opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, është zotuar se do t’i hapë rrugët për hyrjen e ndihmave humanitare në Venezuelë, duke e kundërshtuar vendimin e qeverisë për bllokimin e kamionëve me ndihma në një pikë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved