ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 09:08

“Open”, si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?

“Open”, si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...
Top Channel | 11-Feb-2019 21:41
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...

Kreu i Gjykatës së Vlorës akuzon kolegët: Vendimi për Dritan Dajtin, skandaloz
Kreu i Gjykatës së Faktit Vlorë cilësoi skandaloz vendimin për pranimin e gjykimit të shkurtuar për Dritan Dajtin, në të cilin ishin përfshirë dy gjykatës të Apelit të Vlorës. Ai tha se i kërkonte ndjesë oficerëve të ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:56
Kreu i Gjykatës së Faktit Vlorë cilësoi skandaloz vendimin për pranimin e gjykimit të shkurtuar për Dritan Dajtin, në të cilin ishin përfshirë dy gjykatës të Apelit të Vlorës. Ai tha se i kërkonte ndjesë oficerëve të ...

Vendimi për Dajtin, policët në lirim kundër: Goditje e rëndë
Vendimi i gjykatës së Apelit të krimeve të rënda që dënoi me vetëm 25 vjet burg Dritan Dajtin, ndonëse qëlloi për vdekje 4 efektivë policie solli edhe reagimin e Shoqatës se Punonjësve të Policisë në Lirim 2013. Në një ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 20:14
Vendimi i gjykatës së Apelit të krimeve të rënda që dënoi me vetëm 25 vjet burg Dritan Dajtin, ndonëse qëlloi për vdekje 4 efektivë policie solli edhe reagimin e Shoqatës se Punonjësve të Policisë në Lirim 2013. Në një ...

Ministrja Gjonaj, kërkesë KLGJ-së: Të shkarkohen gjyqtarët e “Dajtit”; Reagon edhe Meta
Në daljen e dytë publike, pas vendimit për heqjen e burgimit të përjetshëm Dritan Dajtit dhe zëvendësimit me 25 vite burg, ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe ...
Top Channel | 11-Feb-2019 19:44
Në daljen e dytë publike, pas vendimit për heqjen e burgimit të përjetshëm Dritan Dajtit dhe zëvendësimit me 25 vite burg, ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe ...

PD merr në “pyetje” Gjonajn: Trego, kë shantazhoi Dritan Dajti?
TIRANË Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin për uljen e dënimit nga burgim i përjetshëm në 25 vite burg për vrasjen e katër policëve në 2009, ka reaguar sërish Partia Demokratike. Përmes një reagimi të shpërndarë ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 16:31
TIRANË Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin për uljen e dënimit nga burgim i përjetshëm në 25 vite burg për vrasjen e katër policëve në 2009, ka reaguar sërish Partia Demokratike. Përmes një reagimi të shpërndarë ...

Arben Frroku i shpëton ekstradimit, Gjykata e Hagës vendos: Në Shqipëri i rrezikohet jeta për arsye politike
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me ...
Lapsi | 12-Feb-2019 16:37
Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me ...

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 21:56
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...

Fishta: Vendimi i Gjykatës për Dajtin, dënimi i dytë me vdekje për katër policët
Vendimi që shpëtoi Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm prodhoi shumë reagime nga mazhoranca dhe opozita. E cithë kjo situatë duket se më shumë prek policët, të cilët ende kanë në memorie masakrimin që Dajtiu iu bëri ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 20:25
Vendimi që shpëtoi Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm prodhoi shumë reagime nga mazhoranca dhe opozita. E cithë kjo situatë duket se më shumë prek policët, të cilët ende kanë në memorie masakrimin që Dajtiu iu bëri ...

Rasti “Dajti”, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë
Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin “Open”, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 21:55
Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin “Open”, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan ...

PD akuzon Gjonajn: Trego, kë shantazhoi Dritan Dajti?
Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin, Partia Demokratike hedh akuza të forta ndaj kryeministrit dhe ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Selia blu në reagimin e saj thekson se qeveria po vazhdon me talljen e ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 16:51
Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin, Partia Demokratike hedh akuza të forta ndaj kryeministrit dhe ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Selia blu në reagimin e saj thekson se qeveria po vazhdon me talljen e ...

Vendimi për Dajtin, ekspertët: Shteti është bërë qesharak
Vendimi i marrë nga Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda, e cila pranoi gjykim të shkurkuar për Dritan Dajtin, ka përplasur mendimet e ekspertëve në studion e emisionit “Byro Politike”. Dajtit i janë hequr 4 dënime të ...
ABCNews | 11-Feb-2019 21:24
Vendimi i marrë nga Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda, e cila pranoi gjykim të shkurkuar për Dritan Dajtin, ka përplasur mendimet e ekspertëve në studion e emisionit “Byro Politike”. Dajtit i janë hequr 4 dënime të ...

Ish-policët në protestë. Kundërshtojnë vendimin për Dritan Dajtin
Para Kryeministrisë protestuan ish-policët, të cilët e cilësojnë absurd vendimin që u dha për personin që akuzohet se vrau 4 oficerë policie.
Top Channel | 11-Feb-2019 15:35
Para Kryeministrisë protestuan ish-policët, të cilët e cilësojnë absurd vendimin që u dha për personin që akuzohet se vrau 4 oficerë policie.

Çështja “Dajti”, flasin ekspertët
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda aplikoi mbi Dritan Datin gjykimin e shkurtuar duke i hequr 4 dënime të përjetshme dhe duke e dënuar me 25 vite. Që prej datës 8 Shkurt, kur u dha ky vendim ka pasur reagime të ...
ABCNews | 11-Feb-2019 20:48
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda aplikoi mbi Dritan Datin gjykimin e shkurtuar duke i hequr 4 dënime të përjetshme dhe duke e dënuar me 25 vite. Që prej datës 8 Shkurt, kur u dha ky vendim ka pasur reagime të ...

Kabllogrami i SHBA-ve: Agron Kuliçaj, njeriu i Berishës, dyshime se ndihmon Dritan Dajtin
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka rrëzuar vendimin për burgim të përjetshëm dhe ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e katër policëve në krye të detyrës. Përpara se ...
Java News | 12-Feb-2019 12:36
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka rrëzuar vendimin për burgim të përjetshëm dhe ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e katër policëve në krye të detyrës. Përpara se ...

Gjonaj: Të shkarkohen 3 gjyqtarët e çështjes Dajti
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj përmes një deklarate për mediat ka kërkuar nga institucioni i ri i Reformës në Drejtësi dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor, ndëshkimin të tre gjykatësve, që votuan pro vrasësit të 4 ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 16:17
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj përmes një deklarate për mediat ka kërkuar nga institucioni i ri i Reformës në Drejtësi dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor, ndëshkimin të tre gjykatësve, që votuan pro vrasësit të 4 ...

Kabllogrami i SHBA-ve: Ka dyshime të forta se Dritan Dajtin e ndihmon njeriu i Berishës, Agron Kuliçaj
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka rrëzuar vendimin për burgim të përjetshëm dhe ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e katër policëve në krye të detyrës. Përpara se ...
Lexo | 12-Feb-2019 12:31
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka rrëzuar vendimin për burgim të përjetshëm dhe ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e katër policëve në krye të detyrës. Përpara se ...

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e “Shullazit”
E ftuar në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja “Dajti”, duke bërë një ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 18:54
E ftuar në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja “Dajti”, duke bërë një ...

Kabllogrami i SHBA: Dyshime të forta, Dajti i shpëtoi ndalimit me ndihmën e njeriut të Sali Berishës, Agron Kuliçajt
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka rrëzuar vendimin për burg,im të përjetshëm dhe ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Dritan Dajtit, i akuzuar për vr,asjen e katër policë,ve në krye të detyrës. Përpara ...
Lexo | 12-Feb-2019 10:57
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka rrëzuar vendimin për burg,im të përjetshëm dhe ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Dritan Dajtit, i akuzuar për vr,asjen e katër policë,ve në krye të detyrës. Përpara ...

5 “gjyqtarët e PD” që përmbysën dosjen e Dritan Dajtit
Vendimi i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda për t’i hequr dënimin për jetë Dritan Dajtit është pasojë e një vendimi të mëparshëm të Gjykatës së Lartë, e cila riktheu për gjykim në Apel dosjen e Dritan Dajtit. Më 13 ...
Lexo | 12-Feb-2019 09:16
Vendimi i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda për t’i hequr dënimin për jetë Dritan Dajtit është pasojë e një vendimi të mëparshëm të Gjykatës së Lartë, e cila riktheu për gjykim në Apel dosjen e Dritan Dajtit. Më 13 ...

Policët: Kallëzim penal gjyqtarëve!
Sindikata e policisë kërkon që gjyqtarët që dhanë vendimin për Dritan Dajtin, të kallëzohen penalisht për shpërdorim detyre. “Oficerët e policisë kërkojnë sot që ministri i brendshëm përveç deklaratave të ndërmarri hapa ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 16:03
Sindikata e policisë kërkon që gjyqtarët që dhanë vendimin për Dritan Dajtin, të kallëzohen penalisht për shpërdorim detyre. “Oficerët e policisë kërkojnë sot që ministri i brendshëm përveç deklaratave të ndërmarri hapa ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved