ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:16

Ambasadori Rajçevski për programin e RTSH-së në gjuhën bullgare

Ambasadori Rajçevski për programin e RTSH-së në gjuhën bullgare
Më 28 janar për herë të parë në eterin e televizionit shqiptar u transmetuan lajme në gjuhën bullgare. Kështu u vu zyrtarisht fillimi i programit prej gjysmë ore për minoritetin bullgar në Shqipëri. “Për ne fillimi i ...
24 Ore | 12-Feb-2019 11:47
Më 28 janar për herë të parë në eterin e televizionit shqiptar u transmetuan lajme në gjuhën bullgare. Kështu u vu zyrtarisht fillimi i programit prej gjysmë ore për minoritetin bullgar në Shqipëri. “Për ne fillimi i ...

Koncert në Tiranë, Kukës dhe Berat: Ansambli bullgar i valleve “Vangeloff” dhe këngëtari Vasil Vasilev
Folklori i pasur bullgar do të zbresë në vendin tonë për të sjellë motivet më të mira të pasurisë popullore bullgare të interpretuara nga Ansambli i valleve “Vangeloff” dhe këngëtari i njohur bullgar Vasil Vasiliev i ...
24 Ore | 11-Feb-2019 22:24
Folklori i pasur bullgar do të zbresë në vendin tonë për të sjellë motivet më të mira të pasurisë popullore bullgare të interpretuara nga Ansambli i valleve “Vangeloff” dhe këngëtari i njohur bullgar Vasil Vasiliev i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved