ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:54

13 alpinistë shqiptarë “pushtojnë” majën e “faqekuqit” në Malin e Ostrovicës

13 alpinistë shqiptarë “pushtojnë” majën e “faqekuqit” në Malin e Ostrovicës
Një grup alpinistësh kanë pushtuar majën e “Faqekuqit” në malin e Ostrovicës, në një lartësi prej 2330 metra. Në përbërje të këtij grupi kanë qënë 13 alpinistë me udhëheqës ngjitjeje Gjergji Bojaxhi dhe vetëm 9 prej ...
VizionPlus | 12-Feb-2019 09:40
Një grup alpinistësh kanë pushtuar majën e “Faqekuqit” në malin e Ostrovicës, në një lartësi prej 2330 metra. Në përbërje të këtij grupi kanë qënë 13 alpinistë me udhëheqës ngjitjeje Gjergji Bojaxhi dhe vetëm 9 prej ...

Pamjet fantastike nga maja e malit të Tomorrit në dimër (VIDEO)
Alpinisti Fation Plaku dhe grupi i tij janë ngjitur në këto ditë të ftohta të dimrit në malin e Tomorrit. Ata kanë udhëtuar për në majën më të lartë të malit, në Çukën e Tomorrit, e cila është 2416 metra mbi nivelin e ...
Koha Jone | 11-Feb-2019 12:26
Alpinisti Fation Plaku dhe grupi i tij janë ngjitur në këto ditë të ftohta të dimrit në malin e Tomorrit. Ata kanë udhëtuar për në majën më të lartë të malit, në Çukën e Tomorrit, e cila është 2416 metra mbi nivelin e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved