ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2019 08:16

Vuçiqi i ankohet edhe ambasadorit Gjerman: Kosova nuk po na heq taksën

Vuçiqi i ankohet edhe ambasadorit Gjerman: Kosova nuk po na heq taksën
Presidenti serb Aleksandër Vuçiq dhe ambasadori gjerman Thomas Achieb kanë diskutuar për relacionet mes dy vendeve në mbledhjen e cila u mbajt të hënën në Beograd. Ata gjithashtu diskutuan situatën në Ballkanin ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 19:05
Presidenti serb Aleksandër Vuçiq dhe ambasadori gjerman Thomas Achieb kanë diskutuar për relacionet mes dy vendeve në mbledhjen e cila u mbajt të hënën në Beograd. Ata gjithashtu diskutuan situatën në Ballkanin ...

Vuçiq prapë vajton, ankohet për taksën edhe te ambasadori gjerman
Presidenti serb, Aleksander Vuçiq është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Serbi, Thomas Schieb. Përveç temave ekonomike, u fol edhe për dialogun Kosovë-Serbi, transmeton Indeksonline. Vuçiq iu ankua ambasadorit ...
Indeks Online | 11-Feb-2019 17:56
Presidenti serb, Aleksander Vuçiq është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Serbi, Thomas Schieb. Përveç temave ekonomike, u fol edhe për dialogun Kosovë-Serbi, transmeton Indeksonline. Vuçiq iu ankua ambasadorit ...

Taksa nuk përmendet nga gjermanët, Vuçiq takon ambasadorin Schieb
Aleksandar Vuçiq është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb ku mes tjerash është ...
Arbresh | 11-Feb-2019 16:50
Aleksandar Vuçiq është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb ku mes tjerash është ...

Vuçiq: Serbia e gatshme për vazhdimin e dialogut, pasi Kosova ta heq taksën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe ambasadori gjerman, Thomas Schieb, gjatë një takimi që kanë pasur sot kanë biseduar mbi marrëdhëniet dypalëshe të të dyja vendeve, situatën në Ballkanin Perëndimor, sidomos për ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 15:50
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe ambasadori gjerman, Thomas Schieb, gjatë një takimi që kanë pasur sot kanë biseduar mbi marrëdhëniet dypalëshe të të dyja vendeve, situatën në Ballkanin Perëndimor, sidomos për ...

Taksa ia humbi 100 milionë euro, dëmet i konfirmon edhe Qeveria e Serbisë
Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u kanë shkaktuar dëme të mëdha ekonomike e financiare bizneseve të këtyre dy shteteve. LEXO EDHE: ...
Zeri | 11-Feb-2019 15:44
Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u kanë shkaktuar dëme të mëdha ekonomike e financiare bizneseve të këtyre dy shteteve. LEXO EDHE: ...

Hasani: Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës të mos hiqet
Kryetari i Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, Nexhat Hasani, ka thënë për gazetën “Epoka e Re” se nga dita e marrjes së vendimit të Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe të ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 15:32
Kryetari i Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, Nexhat Hasani, ka thënë për gazetën “Epoka e Re” se nga dita e marrjes së vendimit të Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe të ...

Hasani: Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës të mos hiqet
Kryetari i Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, Nexhat Hasani, ka thënë për gazetën “Epoka e re” se nga dita e marrjes së vendimit të Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe të ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 15:33
Kryetari i Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, Nexhat Hasani, ka thënë për gazetën “Epoka e re” se nga dita e marrjes së vendimit të Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe të ...

Taksa ia humbi 100 milionë euro, dëmet i konfirmon edhe Qeveria e Serbisë
Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u kanë shkaktuar dëme të mëdha ekonomike e financiare bizneseve të këtyre dy shteteve. Në Doganën e ...
Gazeta Monitor | 11-Feb-2019 15:21
Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u kanë shkaktuar dëme të mëdha ekonomike e financiare bizneseve të këtyre dy shteteve. Në Doganën e ...

Vuçiç: Do tentojmë kompromis me Kosovën nëse shfuqizohet taksa
SERBI Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se shteti i tij gjithmonë do të tentojë që të bëj kompromis me Kosovën vetëm nëse kjo e fundit e shfuqizon taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. “Ne po presim ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 07:43
SERBI Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se shteti i tij gjithmonë do të tentojë që të bëj kompromis me Kosovën vetëm nëse kjo e fundit e shfuqizon taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. “Ne po presim ...

“Hiqni taksën të bëjmë kompromis”, Vuçiç: Nuk lejoj askënd të shkatërrojë Serbinë
Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, ka deklaruar se vendi i tij gjithmonë do të tentojë që të bëjë kompromis me Kosovën me kushtin që Prishtina zyrtare të shfuqizojë taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 13:01
Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, ka deklaruar se vendi i tij gjithmonë do të tentojë që të bëjë kompromis me Kosovën me kushtin që Prishtina zyrtare të shfuqizojë taksën që ka vendosur ndaj mallrave serbe. ...

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb, sot kanë biseduar për situatën në Ballkan e në veçanti për marrëdhëniet ndërmjet Serbisë e Kosovës, transmeton Koha.net. ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 15:19
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb, sot kanë biseduar për situatën në Ballkan e në veçanti për marrëdhëniet ndërmjet Serbisë e Kosovës, transmeton Koha.net. ...

Taksa ia humbi 100 milionë euro, dëmet i konfirmon edhe Qeveria e Serbisë
Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u kanë shkaktuar dëme të mëdha ekonomike e financiare bizneseve të këtyre dy shteteve. Në Doganën e ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 14:38
Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u kanë shkaktuar dëme të mëdha ekonomike e financiare bizneseve të këtyre dy shteteve. Në Doganën e ...

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb, sot kanë biseduar për situatën në Ballkan e në veçanti për marrëdhëniet ndërmjet Serbisë e Kosovës, transmeton Koha.net. ...
InFokusi | 11-Feb-2019 15:14
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb, sot kanë biseduar për situatën në Ballkan e në veçanti për marrëdhëniet ndërmjet Serbisë e Kosovës, transmeton Koha.net. ...

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb, sot kanë biseduar për situatën në Ballkan e në veçanti për marrëdhëniet ndërmjet Serbisë e Kosovës, transmeton Koha.net. ...
Koha.net | 11-Feb-2019 15:04
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb, sot kanë biseduar për situatën në Ballkan e në veçanti për marrëdhëniet ndërmjet Serbisë e Kosovës, transmeton Koha.net. ...

Qeveria e Serbisë konfirmon që taksa ia humbi 100 milionë euro
Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u kanë shkaktuar dëme të mëdha ekonomike e financiare bizneseve të këtyre dy shteteve. Në Doganën e ...
InFokusi | 11-Feb-2019 14:59
Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u kanë shkaktuar dëme të mëdha ekonomike e financiare bizneseve të këtyre dy shteteve. Në Doganën e ...

“Kontrabanda po vazhdon, ka mallra serbe në Kosovë”
Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq, ka deklaruar se në Kosovë kanë hyrë 90 milionë euro më pak mallra në tre muajt e fundit, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, raportojnë mediet serbe, ...
Zeri | 11-Feb-2019 13:32
Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq, ka deklaruar se në Kosovë kanë hyrë 90 milionë euro më pak mallra në tre muajt e fundit, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, raportojnë mediet serbe, ...

Hasani: Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës të mos hiqet
Kryetari i Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, Nexhat Hasani, ka thënë për gazetën “Epoka e re” se nga dita e marrjes së vendimit të Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe të ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 12:36
Kryetari i Shoqatës së Eksportuesve të Kosovës, Nexhat Hasani, ka thënë për gazetën “Epoka e re” se nga dita e marrjes së vendimit të Qeverisë së Kosovës për vënien e taksës 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe të ...

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...
Medial | 11-Feb-2019 12:11
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 11:39
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...
Koha.net | 11-Feb-2019 11:35
Ministri i Tregtisë, i Turizmit dhe i Telekomunikacionit i Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar se për shkak të vënies së taksës 100 për qind për mallrat e Serbisë, gjatë tre muajve të fundit në Kosovë janë plasuar 90 ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved