ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/02/2019 18:09

Vendimi lehtësues për Dritan Dajtin, Meta: KLGJ dhe Prokuroria të vihen në lëvizje

Vendimi lehtësues për Dritan Dajtin, Meta: KLGJ dhe Prokuroria të vihen në lëvizje
Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit të ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 13:25
Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit të ...

Vendimi lehtësues për Dritan Dajtin, Meta: KLGJ dhe Prokuroria të vihen në lëvizje
Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit të ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 13:14
Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit të ...

Angjeli për KLSH-në?!, Meta: Propozimet e mija synojnë forcimin e ligjit, jo sundim të shumicave
Z.Angjeli është doktor i fushave ekonomike. I plotëson të gjitha kriteret” u shpreh kreu i Komisionit të Ligjeve, Ylsi Manja pak ditë më parë duke lënë të kuptohet se Anastas Angjeli do jetë kandidatura e tretë për ...
24 Ore | 11-Feb-2019 13:08
Z.Angjeli është doktor i fushave ekonomike. I plotëson të gjitha kriteret” u shpreh kreu i Komisionit të Ligjeve, Ylsi Manja pak ditë më parë duke lënë të kuptohet se Anastas Angjeli do jetë kandidatura e tretë për ...

Vendimi për Dritan Dajtin, “distancohet” një nga gjyqtarët
Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të Rënda kanë qenë ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 13:08
Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të Rënda kanë qenë ...

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ e Prokuroria të hetojnë
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg përjetë Dritan Dajtit.
Top Channel | 11-Feb-2019 12:44
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg përjetë Dritan Dajtit.

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe Prokuroria të vihen në lëvizje!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar këtë të hënë, për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 policë dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. ...
RTSH | 11-Feb-2019 13:08
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar këtë të hënë, për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 policë dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. ...

Vendimi për Dritan Dajtin, Meta: Institucionet të hetojnë çështjen
Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbështeti sot fuqimisht reagimin dhe thirrjen e ambasadorit të Bashkimit Europian, Lugi Soreca, që KLGJ-ja dhe Prokuroria e Përgjithshme të vihen në lëvizje për të vlerësuar dhe për të ...
24 Ore | 11-Feb-2019 12:44
Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbështeti sot fuqimisht reagimin dhe thirrjen e ambasadorit të Bashkimit Europian, Lugi Soreca, që KLGJ-ja dhe Prokuroria e Përgjithshme të vihen në lëvizje për të vlerësuar dhe për të ...

Meta mbështet Sorecan: KLGJ e prokuroria të hetojnë vendimin për Dritan Dajtin
Presidenti Ilir Meta ka komentuar këtë të hënë vendimin e Gjykatës së Apelit ndaj Dritan Dajtit për zhbërjen e dënimit me burgim të përjetshëm. Në një prononcim për mediat, pas konferencës të organizuar nga INFOÇIP me ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 12:36
Presidenti Ilir Meta ka komentuar këtë të hënë vendimin e Gjykatës së Apelit ndaj Dritan Dajtit për zhbërjen e dënimit me burgim të përjetshëm. Në një prononcim për mediat, pas konferencës të organizuar nga INFOÇIP me ...

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. Meta ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 11:57
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. Meta ...

Meta jep përgjigje “tribluese” për Anastas Angjelin në krye të KLSH, kërkon hetim për gjyqtarët e “Dritan Dajtit”
I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 12:00
I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje ...

Anastas Angjeli në krye të KLSH? Ja çfarë thotë Meta
I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 12:38
I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të vihen në lëvizje ...

Vendimi për Dajtin, Meta si Soreca: KLGJ e Prokuroria të hetojnë
Edhe Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg për jetë të Dritan Dajtit. Në një deklaratë të shkurtër, kreu i shtetit ka ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 12:16
Edhe Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg për jetë të Dritan Dajtit. Në një deklaratë të shkurtër, kreu i shtetit ka ...

Vendimi/ Ja si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin
TIRANE Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në Durrës më ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 09:48
TIRANE Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në Durrës më ...

Vendimi për Dajtin, ambasadori i BE-së: Duhet vlerësim urgjent
TIRANE Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga KLGJ dhe ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 19:06
TIRANE Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga KLGJ dhe ...

Anastas Angjeli kryetar i KLSH-se? Meta: Propozimet e mija nuk synojnë sundimin e shumicës
A do të jetë Anastas Angjeli kandidatura e tretë për postin e KLSH-së, që presidenti Ilir Meta do t’i vendosë në tavolinë maxhorancës për tu votuar? Kreu i shtetit duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve u shpreh: ...
Koha Jone | 11-Feb-2019 12:26
A do të jetë Anastas Angjeli kandidatura e tretë për postin e KLSH-së, që presidenti Ilir Meta do t’i vendosë në tavolinë maxhorancës për tu votuar? Kreu i shtetit duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve u shpreh: ...

Meta: KLGJ dhe Prokuroria të hetojnë vendimin për Dajtin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kërkuar të hënën që Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar vendimin e pesë gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan ...
TV Klan | 11-Feb-2019 12:10
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kërkuar të hënën që Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar vendimin e pesë gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan ...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ambasadori i BE: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm, reforma në drejtësi e pakthyeshme
Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ka ardhur edhe reagimi nga ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam. Përmes një postimi në Twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 19:46
Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ka ardhur edhe reagimi nga ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam. Përmes një postimi në Twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të ...

Lleshaj: Vendimi për Dajtin, akt kriminal! Nuk ka paqe deri sa të zhbëhet
Pas ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka ardhur edhe reagimi i Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, në lidhje me vendimin e gjykatës për të reduktuar dënimin e Dritan Dajtit, nga burgim i përjetshëm, në 25 vite ...
Top Channel | 10-Feb-2019 14:40
Pas ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka ardhur edhe reagimi i Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, në lidhje me vendimin e gjykatës për të reduktuar dënimin e Dritan Dajtit, nga burgim i përjetshëm, në 25 vite ...

Zbardhet vendimi/ Ja kush ishin gjyqtarët që votuan kundër uljes së dënimit për Dajtin
Në kulmin e debatit dhe akuzave të forta për vendimin e marrë një trupe gjyqtarësh për uljen e dënimit të Dritan Dajtit nga burgim I përjetshëm në 25 vite burg, njeri nga gjyqtarët vendosi të reagojë. Gjyqtari I Apelit ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 10:47
Në kulmin e debatit dhe akuzave të forta për vendimin e marrë një trupe gjyqtarësh për uljen e dënimit të Dritan Dajtit nga burgim I përjetshëm në 25 vite burg, njeri nga gjyqtarët vendosi të reagojë. Gjyqtari I Apelit ...

Vendimi për Dajtin, Lleshaj: S’do ketë paqe derisa të zhbëhet
TIRANË Pas ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një deklaratë për mediat për të folur për rastin “Dajti”. Ai tha se nuk do ketë paqe derisa të zhbëhet vendimi për Dritan ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 14:26
TIRANË Pas ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një deklaratë për mediat për të folur për rastin “Dajti”. Ai tha se nuk do ketë paqe derisa të zhbëhet vendimi për Dritan ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved