ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 18:25

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ e Prokuroria të hetojnë

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ e Prokuroria të hetojnë
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg përjetë Dritan Dajtit.
Top Channel | 11-Feb-2019 12:44
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg përjetë Dritan Dajtit.

Vendimi për Dritan Dajtin, “distancohet” një nga gjyqtarët
Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të Rënda kanë qenë ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 13:08
Një prej 5 anëtarëve të trupës gjyqësore që dha vendimin për Dritan Dajtin ka publikuar në rrjetet sociale faqen e fundit të vendimit që sipas tij tregon se dy nga gjyqtarët e Apelit të Krimeve të Rënda kanë qenë ...

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. Meta ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 11:57
TIRANE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. Meta ...

Meta mbështet Sorecan: KLGJ e prokuroria të hetojnë vendimin për Dritan Dajtin
Presidenti Ilir Meta ka komentuar këtë të hënë vendimin e Gjykatës së Apelit ndaj Dritan Dajtit për zhbërjen e dënimit me burgim të përjetshëm. Në një prononcim për mediat, pas konferencës të organizuar nga INFOÇIP me ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 12:36
Presidenti Ilir Meta ka komentuar këtë të hënë vendimin e Gjykatës së Apelit ndaj Dritan Dajtit për zhbërjen e dënimit me burgim të përjetshëm. Në një prononcim për mediat, pas konferencës të organizuar nga INFOÇIP me ...

Vendimi/ Ja si votuan pesë gjyqtarët për Dritan Dajtin
TIRANE Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në Durrës më ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 09:48
TIRANE Tre ditë më parë Apeli i Krimeve të Rënda vendosi të heqë burgimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dënimin e tij vetëm me 25 vite burg për akuzën e vrasjes së katër policëve pranë plazhit “Iliria” në Durrës më ...

Zbardhet vendimi/ Ja kush ishin gjyqtarët që votuan kundër uljes së dënimit për Dajtin
Në kulmin e debatit dhe akuzave të forta për vendimin e marrë një trupe gjyqtarësh për uljen e dënimit të Dritan Dajtit nga burgim I përjetshëm në 25 vite burg, njeri nga gjyqtarët vendosi të reagojë. Gjyqtari I Apelit ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 10:47
Në kulmin e debatit dhe akuzave të forta për vendimin e marrë një trupe gjyqtarësh për uljen e dënimit të Dritan Dajtit nga burgim I përjetshëm në 25 vite burg, njeri nga gjyqtarët vendosi të reagojë. Gjyqtari I Apelit ...

Reforma në Drejtësi e ka fajin!
Nga Mero Baze Ka dy llojë reagimesh pas vendimit të një gjykate që I ka hequr dënimin e përjetshëm Dritan Dajtit, akuzuar për vrasjen e katër oficerëve të policisë. Reagimi I parë dhe normal, është ai që kërkon të ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 20:39
Nga Mero Baze Ka dy llojë reagimesh pas vendimit të një gjykate që I ka hequr dënimin e përjetshëm Dritan Dajtit, akuzuar për vrasjen e katër oficerëve të policisë. Reagimi I parë dhe normal, është ai që kërkon të ...

Vendimi lehtësues për Dritan Dajtin, Meta: KLGJ dhe Prokuroria të vihen në lëvizje
Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit të ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 13:14
Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit të ...

Vendimi për Dajtin, Meta si Soreca: KLGJ e Prokuroria të hetojnë
Edhe Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg për jetë të Dritan Dajtit. Në një deklaratë të shkurtër, kreu i shtetit ka ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 12:16
Edhe Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg për jetë të Dritan Dajtit. Në një deklaratë të shkurtër, kreu i shtetit ka ...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ambasadori i BE: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm, reforma në drejtësi e pakthyeshme
Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ka ardhur edhe reagimi nga ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam. Përmes një postimi në Twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 19:46
Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ka ardhur edhe reagimi nga ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam. Përmes një postimi në Twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të ...

Vendimi për Dajtin, ambasadori i BE-së: Duhet vlerësim urgjent
TIRANE Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga KLGJ dhe ...
BalkanWeb | 10-Feb-2019 19:06
TIRANE Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga KLGJ dhe ...

Ulja e dënimit për Dritan Dajtin, si votuan 5 gjyqtarët
Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha vendimin ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 10:53
Pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për heqjen e dënimit me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, zbulohen edhe vendimet pro dhe kundër të gjyqtarëve. Trupa gjykuese që dha vendimin ...

Meta: KLGJ dhe Prokuroria të hetojnë vendimin për Dajtin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kërkuar të hënën që Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar vendimin e pesë gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan ...
TV Klan | 11-Feb-2019 12:10
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kërkuar të hënën që Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar vendimin e pesë gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan ...

Si votuan gjyqtarët për Dritan Dajtin
Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të Gjykatës së Krimeve të ...
TV Klan | 11-Feb-2019 10:42
Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të Gjykatës së Krimeve të ...

Vendimi për Dritan Dajtin, dy gjyqtarë kundër dënimit me 25 burg
Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të Gjykatës së Krimeve të ...
ABCNews | 11-Feb-2019 10:36
Nuk ka qenë unanim vendimi për të dënuar me 25 vjet heqje lirie Dritan Dajtin. Trupa gjykuese e përbërë nga 5 gjyqtarë të ardhur nga Gjykatat e Apelit në rrethe kanë dhënë vendimin për llogari të Gjykatës së Krimeve të ...

Cilët qenë gjyqtarët që votuan pro Dritan Dajtit
Ndërkohë që nga të gjitha anët po anatemohen bëhen të ditur emrat e gjyqtarëve që votjan pri Dritan Dajtit. Apeli i Krimeve të Rënda vendosi ti heqë burgimin e përjetshëm dhe ta dënojë vetëm me 25 vite burg për akuzën e ...
Lapsi | 11-Feb-2019 10:10
Ndërkohë që nga të gjitha anët po anatemohen bëhen të ditur emrat e gjyqtarëve që votjan pri Dritan Dajtit. Apeli i Krimeve të Rënda vendosi ti heqë burgimin e përjetshëm dhe ta dënojë vetëm me 25 vite burg për akuzën e ...

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe Prokuroria të vihen në lëvizje!
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar këtë të hënë, për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 policë dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. ...
RTSH | 11-Feb-2019 13:08
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar këtë të hënë, për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 policë dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar. ...

Vendimi për Dritan Dajtin/ Soreca: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe prokurorja e përgjithshme
Ambasadori BE, Luigi Soreca ka kërkuar vlerësim urgjent nga KLGJ dhe prokurorja e Pergjithshme në lidhje me vendimin e dhënë nga Gjykata e Apelit për zvogëlimin e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim në Twitter, ...
VizionPlus | 10-Feb-2019 18:56
Ambasadori BE, Luigi Soreca ka kërkuar vlerësim urgjent nga KLGJ dhe prokurorja e Pergjithshme në lidhje me vendimin e dhënë nga Gjykata e Apelit për zvogëlimin e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim në Twitter, ...

Vendimi për Dritan Dajtin, Meta: Institucionet të hetojnë çështjen
Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbështeti sot fuqimisht reagimin dhe thirrjen e ambasadorit të Bashkimit Europian, Lugi Soreca, që KLGJ-ja dhe Prokuroria e Përgjithshme të vihen në lëvizje për të vlerësuar dhe për të ...
24 Ore | 11-Feb-2019 12:44
Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbështeti sot fuqimisht reagimin dhe thirrjen e ambasadorit të Bashkimit Europian, Lugi Soreca, që KLGJ-ja dhe Prokuroria e Përgjithshme të vihen në lëvizje për të vlerësuar dhe për të ...

“Të fala Dritan Dajtit”, Rama-komentuesit: S’e ka në dorë qeveria!
Polemikat dhe reagimet për ndryshimin e masës për t’i hequr burgun përjetë Dritan Dajtit, kanë përfshirë edhe kryeministrin Rama. Në lidhje me këtë çështje një komentues i ka shkruar kryeministrit në “Facebook”, duke i ...
Gazeta Shqip | 10-Feb-2019 20:16
Polemikat dhe reagimet për ndryshimin e masës për t’i hequr burgun përjetë Dritan Dajtit, kanë përfshirë edhe kryeministrin Rama. Në lidhje me këtë çështje një komentues i ka shkruar kryeministrit në “Facebook”, duke i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved