ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:00

Studimet e fundit, Toka do ngrohet me 2 gradë Celsius

Studimet e fundit, Toka do ngrohet me 2 gradë Celsius
Deri në fund të shekullit, temperaturat globale ka gjasa të rriten me më shumë se 2 gradë Celsius. Kjo rritje e temperaturave është konkluzioni i arritur nga dy studime të ndryshme, që janë bazuar në metoda tërësisht të ...
Top Channel | 01-Aug-2017 12:53
Deri në fund të shekullit, temperaturat globale ka gjasa të rriten me më shumë se 2 gradë Celsius. Kjo rritje e temperaturave është konkluzioni i arritur nga dy studime të ndryshme, që janë bazuar në metoda tërësisht të ...

Surprizat e motit: Reshje masive dhe temperatura në -10°C, ja çfarë parashikohet nga sinoptikanët për këtë javë
Ditët më të ftohta të dimrit nuk kanë përfunduar ende. Megjithëse gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët, duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 09:17
Ditët më të ftohta të dimrit nuk kanë përfunduar ende. Megjithëse gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët, duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas ...

Reshje dhe temperatura në -10°C, çfarë parashikohet për këtë javë
TIRANE Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrmje, ndërsa e ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 09:01
TIRANE Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrmje, ndërsa e ...

Temperatura deri në -10 gradë, ja çfarë parashikohet këtë javë
Ditën e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do sjellë ulje të temperaturave dhe reshje bore në lindje dhe juglindje. E ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 10:53
Ditën e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do sjellë ulje të temperaturave dhe reshje bore në lindje dhe juglindje. E ...

Ja si pritet të jetë moti gjatë orëve të ditës së sotme 11 Shkurt 2019
Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të dominojnë paraditen e sotme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe atë qendror ...
Telegraf | 11-Feb-2019 09:06
Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të dominojnë paraditen e sotme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe atë qendror ...

Parashikimi i motit për javën: Temperatura -10 gradë dhe reshje shiu
Në vendin tonë ka mbizotëruar kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrmje, ndërsa e marta do sjellë ...
Lapsi | 11-Feb-2019 09:13
Në vendin tonë ka mbizotëruar kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrmje, ndërsa e marta do sjellë ...

Ulje temperaturash dhe reshje dëbore, zbuloni si do të jetë moti në ditët në vijim
Për ata që nuk durojnë të ftohtin, nuk ka lajme të mira sa i përket temperaturave. Nga dita e nesërme vendi do të përfshihet nga i ftohti. Sipas Meteoalb, e hëna mbetet me temperatura të larta, por me reshje shiu deri ...
Java News | 11-Feb-2019 12:11
Për ata që nuk durojnë të ftohtin, nuk ka lajme të mira sa i përket temperaturave. Nga dita e nesërme vendi do të përfshihet nga i ftohti. Sipas Meteoalb, e hëna mbetet me temperatura të larta, por me reshje shiu deri ...

Rikthehet bora, temperaturat disa gradë nën zero
Sot në mbrëmje temperaturat do të zbresin në minus, ndërsa në zonat malore do të shfaqen reshjet e dëborës. Java pritet të jetë me mot te kthjellët, por shumë të ftohtë. “Moti gjatë javës në Shqipëri: E hëna mbetet me ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 12:07
Sot në mbrëmje temperaturat do të zbresin në minus, ndërsa në zonat malore do të shfaqen reshjet e dëborës. Java pritet të jetë me mot te kthjellët, por shumë të ftohtë. “Moti gjatë javës në Shqipëri: E hëna mbetet me ...

Moti për ditën e hënë, 11 shkurt 2019!
Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjellë shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe atë Qendror duke ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 07:33
Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin më të dukshme në ekstremin Verior. Pasditja sjellë shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe atë Qendror duke ...

Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -6 ...
Republika | 11-Feb-2019 11:24
Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, gjithashtu do të fryjë erë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -6 ...

Parashikimi i motit në Shqipëri
Moti për të hënën në Shqipëri parashikohet deri në mesditë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pas orëve të mesditës vranësirat do të vijnë në shtim deri të dendura në të ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 08:13
Moti për të hënën në Shqipëri parashikohet deri në mesditë me kthjellime dhe alternime vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pas orëve të mesditës vranësirat do të vijnë në shtim deri të dendura në të ...

Kjo javë sjell ulje drastike temperaturash, ja cila është dita më e ftohtë e javës
Teksa mësuam se 14 shkurti do të sjellë ulje drastike temperaturash, moti këtë javë, nisur nga disa e sotme do të pësojë disa gradë ulje. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e ...
Koha Jone | 11-Feb-2019 10:54
Teksa mësuam se 14 shkurti do të sjellë ulje drastike temperaturash, moti këtë javë, nisur nga disa e sotme do të pësojë disa gradë ulje. Sipas parashikimit të Meteoalb, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e ...

Moti në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore
Sot dhe të martën mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do të ndikohet ...
Medial | 11-Feb-2019 10:43
Sot dhe të martën mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do të ndikohet ...

KUJDES/ Ja çfarë temperatura po na presin
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do ...
IliriaNews | 11-Feb-2019 10:20
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do ...

Reshje dhe temperatura deri në -10 °C kësaj jave
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 10:04
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do ...

Nis java e akullt, priten temperatura minus 10°C netëve
Moti gjatë javës që sapo hyri, sipas Meteoalb: E hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore.E marta sjell rënie të ndjeshme të ...
Ina-Online | 11-Feb-2019 10:04
Moti gjatë javës që sapo hyri, sipas Meteoalb: E hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore.E marta sjell rënie të ndjeshme të ...

Moti në Kosovë, priten reshje shiu dhe bore
Sot dhe të martën mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do të ndikohet ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 08:05
Sot dhe të martën mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore. Reshjet, pasditen e së hënës, do ta përfshijnë gjithë territorin. Më tej, vendi ynë do të ndikohet ...

Reshje dhe temperatura deri në -10 °C kësaj jave
11 Shkurt 2019 / 9:57 Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 10:03
11 Shkurt 2019 / 9:57 Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në ...

Surprizat e motit: Reshje masive dhe temperatura në -10°C, ja çfarë parashikohet nga sinoptikanët për këtë javë
Ditët më të ftohta të dimrit nuk kanë përfunduar ende. Megjithëse gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët, duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas ...
Lexo | 11-Feb-2019 10:01
Ditët më të ftohta të dimrit nuk kanë përfunduar ende. Megjithëse gjatë këtyre ditëve mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët, duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas ...

Reshje dhe temperatura deri në -10 °C kësaj jave
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 10:00
Mbi vendin tonë po mban kryesisht mot i kthjellët këto ditë, por duke nisur nga dita e sotme priten reshje dhe ulje temperaturash. Sipas parashikimit të motit, sot priten reshje shiu deri në mbrëmje, ndërsa e marta do ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved