ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 18:56

SHBA brenda pak javësh “braktis” Sirinë

SHBA brenda pak javësh “braktis” Sirinë
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 10:10
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...

Luftime të ashpra për largimin e Shtetit Islamik në Siri
SIRI Forcat e sigurisë të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara në Siri, u bllokuan të dielën në mëngjes në luftime të ashpra gjatë operacionit për të luftuar kundër enklavës së fundit të kontrolluar nga grupi ekstremist ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 00:08
SIRI Forcat e sigurisë të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara në Siri, u bllokuan të dielën në mëngjes në luftime të ashpra gjatë operacionit për të luftuar kundër enklavës së fundit të kontrolluar nga grupi ekstremist ...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...
Arbresh | 11-Feb-2019 12:57
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 12:22
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...

Të paktën 21 të vdekur nga sulmet ajrore në jug të Afganistanit
Autoritetet e sigurisë në Afganistan kanë njoftuar se së paku 21 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, janë vrarë gjatë sulmeve ajrore në provincën jugore afgane të Helmandit. Mohammad Hashim Alkozai, zyrtar i lartë i ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 12:14
Autoritetet e sigurisë në Afganistan kanë njoftuar se së paku 21 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, janë vrarë gjatë sulmeve ajrore në provincën jugore afgane të Helmandit. Mohammad Hashim Alkozai, zyrtar i lartë i ...

Të paktën 21 të vdekur nga sulmet ajrore në jug të Afganistanit
Autoritetet e sigurisë në Afganistan kanë njoftuar se së paku 21 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, janë vrarë gjatë sulmeve ajrore në provincën jugore afgane të Helmandit. Mohammad Hashim Alkozai, zyrtar i lartë i ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 12:04
Autoritetet e sigurisë në Afganistan kanë njoftuar se së paku 21 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, janë vrarë gjatë sulmeve ajrore në provincën jugore afgane të Helmandit. Mohammad Hashim Alkozai, zyrtar i lartë i ...

Të paktën 21 të vdekur nga sulmet ajrore në jug të Afganistanit
Autoritetet e sigurisë në Afganistan kanë njoftuar se së paku 21 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, janë vrarë gjatë sulmeve ajrore në provincën jugore afgane të Helmandit. Mohammad Hashim Alkozai, zyrtar i lartë i ...
Gazeta Observer | 11-Feb-2019 11:56
Autoritetet e sigurisë në Afganistan kanë njoftuar se së paku 21 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, janë vrarë gjatë sulmeve ajrore në provincën jugore afgane të Helmandit. Mohammad Hashim Alkozai, zyrtar i lartë i ...

Luftime të ashpra për largim të Shtetit Islamik në Siri
Forcat e sigurisë të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara në Siri, u bllokuan të dielën në mëngjes në luftime të ashpra gjatë operacionit për të luftuar kundër enklavës së fundit të kontrolluar nga grupi ekstremist ...
VizionPlus | 10-Feb-2019 22:33
Forcat e sigurisë të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara në Siri, u bllokuan të dielën në mëngjes në luftime të ashpra gjatë operacionit për të luftuar kundër enklavës së fundit të kontrolluar nga grupi ekstremist ...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh
Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt se koha e saktë varet nga situata në Siri, vend në të cilin gjenden rreth 2,000 trupa amerikane, të cilët në bashkëpunim me kurdët sirianë kanë luftuar militantët e grupit ...
Lajm Press | 11-Feb-2019 11:19
Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt se koha e saktë varet nga situata në Siri, vend në të cilin gjenden rreth 2,000 trupa amerikane, të cilët në bashkëpunim me kurdët sirianë kanë luftuar militantët e grupit ...

Gjenerali Votel: Tërheqja e trupave amerikane nga Siria është çështje javësh
Gjenerali amerikan, Joseph Votel, ka thënë se procesi i tërheqjes së forcave tokësore nga Siria do të nisë brenda disa javëve. Sipas tij, data e saktë se kur do të fillojë ky proces varet nga situata në Siri, shkruan ...
Ina-Online | 11-Feb-2019 11:04
Gjenerali amerikan, Joseph Votel, ka thënë se procesi i tërheqjes së forcave tokësore nga Siria do të nisë brenda disa javëve. Sipas tij, data e saktë se kur do të fillojë ky proces varet nga situata në Siri, shkruan ...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...
Medial | 11-Feb-2019 10:34
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...

Gjenerali Votel: Tërheqja e trupave amerikane nga Siria është çështje javësh
Gjenerali amerikan, Joseph Votel, ka thënë se procesi i tërheqjes së forcave tokësore nga Siria do të nisë brenda disa javëve. Sipas tij, data e saktë se kur do të fillojë ky proces varet nga situata në Siri, shkruan ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 09:40
Gjenerali amerikan, Joseph Votel, ka thënë se procesi i tërheqjes së forcave tokësore nga Siria do të nisë brenda disa javëve. Sipas tij, data e saktë se kur do të fillojë ky proces varet nga situata në Siri, shkruan ...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...
EkonomiaOnline | 11-Feb-2019 09:37
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...

Gati të shkatërrohet totalisht: ISIS reziston në betejën për të ruajtur enklavën e fundit
Shteti islamik, apo më saktë ajo çfarë ka mbetur prej tij, po u bën rezistencë të ashpër forcave demokratike siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa nisën sulmin ndaj enklavës së fundit të ...
GazetaTema | 10-Feb-2019 16:44
Shteti islamik, apo më saktë ajo çfarë ka mbetur prej tij, po u bën rezistencë të ashpër forcave demokratike siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa nisën sulmin ndaj enklavës së fundit të ...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh
Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt se koha e saktë varet nga situata në Siri, vend në të cilin gjenden rreth 2,000 trupa amerikane, të cilët në bashkëpunim me kurdët sirianë kanë luftuar militantët e grupit ...
Lajminet | 11-Feb-2019 09:31
Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt se koha e saktë varet nga situata në Siri, vend në të cilin gjenden rreth 2,000 trupa amerikane, të cilët në bashkëpunim me kurdët sirianë kanë luftuar militantët e grupit ...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...
Radio Evropa e Lire | 11-Feb-2019 09:14
Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi të fillojë brenda “javësh”. Gjenerali Votel, ka thënë më 10 shkurt ...

Forcat siriane fillojnë sulmet në bastionin e fundit të ISIS-it
Koalicioni i forcave siriane, të udhëhequr nga kurdët dhe të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, e kanë nisur një varg përfundimtar të sulmeve për ta mposhtur grupin e ISIS-it, të cilët e kanë ende nën kontroll një ...
TetovaSot | 10-Feb-2019 20:23
Koalicioni i forcave siriane, të udhëhequr nga kurdët dhe të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, e kanë nisur një varg përfundimtar të sulmeve për ta mposhtur grupin e ISIS-it, të cilët e kanë ende nën kontroll një ...

ISIS reziston në betejën për të ruajtur enklavën e fundit
Shteti islamik, apo më saktë ajo çfarë ka mbetur prej tij, po u bën rezistencë të ashpër forcave demokratike siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa nisën sulmin ndaj enklavës së fundit të ...
Arbresh | 10-Feb-2019 18:18
Shteti islamik, apo më saktë ajo çfarë ka mbetur prej tij, po u bën rezistencë të ashpër forcave demokratike siriane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa nisën sulmin ndaj enklavës së fundit të ...

Forcat siriane fillojnë sulmet në bastionin e fundit të ISIS-it
Koalicioni i forcave siriane, të udhëhequr nga kurdët dhe të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, e kanë nisur një varg përfundimtar të sulmeve për ta mposhtur grupin e ISIS-it, të cilët e kanë ende nën kontroll një ...
Gazeta Observer | 10-Feb-2019 18:08
Koalicioni i forcave siriane, të udhëhequr nga kurdët dhe të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, e kanë nisur një varg përfundimtar të sulmeve për ta mposhtur grupin e ISIS-it, të cilët e kanë ende nën kontroll një ...

Regjimi i Assad-it fillon sulmet në bastionin e fundit të ISIS-it
Koalicioni i forcave siriane, të udhëhequr nga kurdët dhe të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, e kanë nisur një varg përfundimtar të sulmeve për ta mposhtur grupin e ISIS-it, të cilët e kanë ende nën kontroll një ...
Zhurnal | 10-Feb-2019 18:00
Koalicioni i forcave siriane, të udhëhequr nga kurdët dhe të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, e kanë nisur një varg përfundimtar të sulmeve për ta mposhtur grupin e ISIS-it, të cilët e kanë ende nën kontroll një ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved